JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


ON-LINE DISKUZE
 

JAROMÍR NOHAVICA  ON-LINE
NOHAVICA.CZ - úterý 31. 1. 2006 od 15:00 do 17:00 (1.2.2006 - 1:22)

 

OTÁZKA: 14:50 Iveta:
Prosím o informaci, kdy bude nějaký koncert v brně. Dík.

ODPOVĚĎ: 10:25
Moc Vás zdravím z Ostravy. Počasí pod psa, ale u počítače a s čajem útulno. Těším se na Vaše dotazy. Hned na začátku chci Vám všem, kteří se chcete zeptat na mé koncerty, říct, že všechny informace ohledně koncertování najdete na www.nohavica.cz. Chci Vás taky poprosit o trpělivost. Těší mne Váš zájem,ale jistě chápete,že nemůžu být všude a hned a najednou. Přijedu. - Co se týče dnešního on-line rozhovoru. Budu se snažit odpovědět na všechny Vaše otázky během odpolední šichty :-). Když to nezvládnu, přijdu i na noční.
 

OTÁZKA: 07:22 David:
Jarku, díky za skvělý pražský koncert v Kalichu. Mám dotazy dva, snad se dostane na oba; opravdu se k Vaším očím dostanou emaily, zaslané na adresu jarek@nohavica? A druhá otázka - hrají Vaše děti na nějaký hudební nástroj? Děkuji a přeji pěkný den.

ODPOVĚĎ: 10:32
Myslíte, že bych ke své poště pustil někoho jiného ? Je to má radost, sednout v noci k počítači a pustit \"Odeslat a přijmout\" a vidět jak naskakují zprávy od Vás. - Nehrají. Takže ty geny čekají na vnuky.
 
OTÁZKA: 07:06 Tomáš Bečica:
Pěkný den. Vzpomenete si ještě někdy na vaše vojenské léta v Uherském Hradišti?

ODPOVĚĎ: 10:35
Kdo by nevzpomínal. Pokaždé, když v Hradišti hraju, obcházím staré terény a připomínám si dávno zašlé scénky.Od kina Hvězda, přes Šarovce až k nádraží,kam mne to na vojně táhlo nejvíc. Protože tam jsem čekával na svou ženu,když za mnou přijížděla.
 
OTÁZKA: 07:43 lucia:
Čo radšej - snežienky, alebo ruže?

ODPOVĚĎ: 10:35
Sněženky. Jsou křehčí.
 
OTÁZKA: 08:02 Jerman Vladimír:
Ahoj Jarku, co Kája Plíhal? Nebudete v létě vystupovat někde v Libereckém kraji pod širým nebem? Měj se fajn Láďa J.

ODPOVĚĎ: 10:36
Myslím, že Karel maká. To už je taková tradiční odpověď na on-line rozhovorech, když se mne tážete na Karla. Nic se tím nezkazí a určitě je to stále pravda.
 
OTÁZKA: 08:03 Taranttulka:
Dobré odpoledne Jarku, děkuji za krásné putování po Praze a chci se zeptat jakpak je na tom heligonka? Děkuji ještě jednou za celou Prahu :-) *

ODPOVĚĎ: 10:39
Heligonka je u Jirky Kouckého v Ondřejově, jejího osobního lékaře. Jirka je skvělý odborník a velký zapálenec.
 
OTÁZKA: 08:35 Yvona Káplová:
Před časem se objevovaly zprávy, že pracujete na společném CD s Petrem Hapkou. Můžeme se těšit?

ODPOVĚĎ: 10:42
Na desku písní P.Hapky a M.Horáčka jsem nazpíval 2 písně. Už dávno.Proč pořád deska není na světě ,to se musíte zeptat Petra. Já sám nevím. Jak ho ale znám,coby plíhalovského perfekcionalistu, asi se mu něco na něčem nelíbí a tak na tom maká. Sám jsem zvědav, jak přijmete můj duet s Janou Kirschnerovou \"První noc v novém bytě\".
 
OTÁZKA: 08:46 Radek Dvořák:
Jak je možné, že lístek na Vás byl za 2 roky zdražen v Praze ve Mlejně o téměř 30%..Vychází mi jediná možnost, chcete více..Mohu se zeptat, co s Těma penězma děláte? Vždycky mě to u bohatých lidí zajímalo. Děkuji za odpvěď.

ODPOVĚĎ: 11:22
Chcete-li vědět,co dělá bohatý člověk s penězi, mám pro Vás jednoduchou radu : staňte se bohatým. Není to tak těžké, jak si myslíte. Naučte se něco, za co vám lidé budou dávat dobrovolně své peníze a když budete trpělivý a pracovitý, za pár let máte peněz jak šlupek. Samozřejmě, můžete i krást. Ale to bych se bál, že skončím někde na dně přehrady.
 
OTÁZKA: 08:11 Pavel:
Jaromíre, dík za Pražskou pálenou. Kdy plánujete další desku?Co opera?Plánujete podobné přezpívání všech písní ze zpěvníku jako tehdy na Helfštýně?Pěkný zbytek zimy přeje Pavel P.S. Chodíte bruslit?

ODPOVĚĎ: 11:23
DVD na podzim. Opera odevzdána a má mít premiéru 4.června. Neplánuji. Bruslit nechodím - zlobí mne koleno.A je mi to líto. Na Kuřím rynku uprostřed města je skvělé kluzišťátko.
 
OTÁZKA: 11:20 Petr Mašek:
Moc děkuji za akci Pražská pálená. Nejoblíbenější písničky jako "V bufetu na stojáka" a "Svět je malý pomeranč", které mám nahrané z koncertů v 80.letech na starých šumících kazetách jsou nyní použitelné i pro jiné typy přehrávačů. I když ty starý šumy mají taky něco do sebe. Na kterém albu se dají najít písně jako "S Puškinem v pozadí"?

ODPOVĚĎ: 11:39
Píseň Před sochou Puškina jsem hrál na koncertě pro ČR Ostrava. Pořad byl sestaven z písní Okudžavy a Vysockého. Vím, že si tento pořad mnoho lidí natáčelo. Po internetu byste se jistě k nějaké nahrávce dostal.
 
OTÁZKA: 09:53 matus, presov, slovensko:
Pozdravujem ta Jaro:-)V prvom rade chcem pochvalit Prazsku palenu, je to dobra vec, pekne dielo...Zrejme nebudem originalny ale chcem sa spytat, ako si spominas na svoje zaciatky s gitarou, kedy si zacal hrat, a ci este mas svoju prvu gitaru...a kolko mas vobec gitár? Som tvoj fanusik, a o tvoju tvorbu sa zaujimam od doby ked si mal koncert v Presove spolu s Cechomorom pred par rokmi...drzim ti palce, nech sa dari...matus 23r.,slovensko

ODPOVĚĎ: 11:44
Začal jsem ve 13 a první kytaru už nemám. Jinak jich mám asi 7. Hraju teď na Larrivéé,kterou jsem si koupil v New Yorku.
 
OTÁZKA: 11:43 Petr Kočí:
Vážený pane Nohavica, rád bych se, a to z pouhé zvědavosti, zeptal, zda je pravda, že ve hře na kytaru jste samoukem. Za předpokladu, že to pravda není, kdo vás učil? A za předpokladu, že to pravda je, jak dlouho Vám trvalo, naučit se tzv. "barre"?:o) Ptám se jakožto kytarista samouk, kterému se schopnost brát barrečka vyhnula širokým obloukem... Děkuji

ODPOVĚĎ: 11:47
Děkuji za krásný dotaz. Neboť se mi vybavilo, že barré mi poprvé čistě zaznělo až na prázdninách v Karlovicích po třičtvrtě roce, co jsem hrál na kytaru. To bylo radosti. Vydrž. Samouku, stejný jako já.
 
OTÁZKA: 08:03 Kadaňka:
Máte být na co pyšný, ještě stále jste ? Nebyl jsem proto na žádném Vašem koncertu.Měl jsem pocit, že pohrdáte diváky a to i těmi, co Vás neberou Nedvědovsky. Promiňte. Velmi si vážím Vaší tvorby a myšlenek.

ODPOVĚĎ: 14:25
Výborná otázka,na kterou neumím odpovědět,a tak ji jen zveřejňuji.
 
OTÁZKA: 08:37 Kubik a Janka:
Dobry den. zaujima nas, kedy znovu zavitate na Slovensko. Lebo lepsi koncert ako ten Vas sme este nezazili! Este taka mala prosba. Co by ste nam odporucili pozriet si na severe Moravy? V lete sme sa s frajerkou trochu tulali po Morave a tento kraj nas velmi ocaril. Chceme sa tam vratit a spoznat ho este viac. Je to take zvlastne prechadzat sa po Ostrave a vidiet ju taku carovnu ako ju vo svojich piesnach opisujete! Mozno ze si na nas spomeniete: my sme ti dvaja mladi, ktorym ste na koncerte v Kosiciach (s Radkom Poborilom) podpisovali CD a ked ste do venovania pripisali moje meno, tak ste humorne poznamenali, ze ak nie sme svoji a pripisete ma tam, tak budeme. S prianim pevneho zdravia a kreativnej sily pozdravuju Janka a Kubik

ODPOVĚĎ: 14:27
Severní Morava a Slezsko je možná nejzajímavější právě svou velkou pestrostí a různorodostí. Lidí, krajiny, historie. Žijeme tu vedle sebe různé \"pleti\". Možná trochu nadneseně bych to přirovnal k newyorskému tavícímu kotlíku. Všechny ty vlivy se míchají v jednom hrnci. Je stále co objevovat.
 
OTÁZKA: 08:50 Hanka:
Dobrý den, Jarku, měla jsem to štěstí, že jsem viděla první a poslední pražský koncert. Na Palmovce jste zpíval valčk Bílá vlna. Moc se mi líbil, ale na Novodvorské už nezazněl. Chystáte se ho nahrát? Už je heligonka v pořádku? Děkuju, koncerty byly oba skvělé, těším se příště. Hanka.

ODPOVĚĎ: 14:29
Bílá vlna je kultovní píseň naší party na cestách. Ani ji veřejně moc nehraju. Nevím,co mne to na Palmovce popadlo.:-)) Pak máme ještě jednu takovou oblíbenou. V pondělí,v pondělí /škrabeme se v p....i. Tu taky moc veřejně nehraju.
 
OTÁZKA: 09:03 Harry:
Hezký den. Byl jste někdy v Indii? Jestli Vám mohu něco doporučit tak návštěvu této země..Změní to naprosto Váš pohled na svět.

ODPOVĚĎ: 14:29
Nebyl a obávám se,že všechno nestihnu.
 
OTÁZKA: 09:07 Jana:
Dobrý den. Jelikož vím, že Jeruzalém neleží u moře a má poměrně vysokou nadmořskou výšku, tak se chci zeptat, když jste najal tu loď, okdu a kam jste jel? Trochu mi to připomíná situaci, kdy Lenka Filipová zpívala o okamžiku, který trval celý světelný rok.

ODPOVĚĎ: 14:32
Plul jsem z Janova do Haify. To už je taková tradice českých intelektuálů.
 
OTÁZKA: 09:09 Věrná posluchačka z Prahy:
Pane Nohavico, předně bych ráda poděkovala za nesmírně vydařený koncert v Lucerně. Ráda bych se zeptala, jaká je prognóza Vaší příští návštěvy Prahy? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. :-))) (Ještě tlumočím srdečný pozdrav od pí. Poděbradské - Olšanské se vzkazem, že se není třeba bát živelních pohrom. Vše je prý pod kontrolou. :)

ODPOVĚĎ: 14:32
Asi (asi !) přijedu do Prahy koncem 2007. - Miluju,když je vše pod kontrolou.
 
OTÁZKA: 09:13 Jozef Drbiak:
Veľmi radi s manželkou počúvame vaše pesničky, napíšte prosím kedy a kde budete koncertovať na Slovensku. Ďakujem za odpoveď.

ODPOVĚĎ: 14:33
Příští rok.
 
OTÁZKA: 09:30 katka:
Ahoj Jarek :-) Chcela by som ta touto cestou pozdravit a podakovat sa za tvoju nadhernu tvorbu. Ked sa zjavis na podiu, akoby sa zniesli v ziari lefrektorov anjeli a vsetkych nas divakov v srdci hreje ten uzasny hrejivy pocit... Drzim ti palce, aby sa tvoja tvorba uberala vzdy takymto velmi prijemnym sposobom. Dakujem ti a prajem pekny den :-) Otazku ti dam asi ako vacsina ludi a to kedy ta uvidime na slovensku?

ODPOVĚĎ: 14:33
Odpověď viz výše.
 
OTÁZKA: 09:31 Lenka:
Dotaz nemám, ale dík za Pražskou pálenou. Hudební průmysl asi skřípe zuby - utekly % ze zisku, ale já jako posluchač tleskám!

ODPOVĚĎ: 14:34
Já jsem svůj hudební průmysl. A já zuby neskřípu. Jsem moc rád ,že jsem Vás mohl udělat radost. A vyzkoušet, jak funguje internet. Super.
 
OTÁZKA: 09:32 Terísek:
Cau Jaro,hele fakt by bylo husty kdyby jsi mel ve Zline koncert. . .Rada by jsem si zase poslechla tve skvele melodie a texty,ktere me vzycky dostanou. . .jses hustej. . .Terísek ♥

ODPOVĚĎ: 14:36
27.únor. Jestli se nepletu. Zeptejte se Michala Žáčka ve Velrybě.
 
OTÁZKA: 09:33 mikitery:
I love you!!!!!!!!

ODPOVĚĎ: 14:37
Mikitery, dobře děláš.
 
OTÁZKA: 09:36 Michal:
Dobry den Jarku. Chtel bych se zeptat, kdy nas hodlate navstivit v jiznich Cechach ?

ODPOVĚĎ: 14:37
Do prázdnin určitě.
 
OTÁZKA: 09:44 Alča:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se na vaše koncerty na moravu, budou prodávat i nějaké lístky on line? A jestli budete mít letos, ještě nějaké koncerty letos na moravě, nebo budete na nějakých festivalech, a popřípadě jakých, díky moc za odpověd. A ještě jsem chtěla dodat, že byste mohl koncertovat, ve vice městech, na váš koncert do krnova byly lístky pryč do jednoho dne.

ODPOVĚĎ: 14:38
Přes léto možná vyjedu do hezkých amfiteátrů. Právě to vymýšlíme a ta představa prosluněných koncertů mne v těchto zmrzlých a mlžných dnech drží nad vodou.
 
OTÁZKA: 09:48 veronika:
Dobrý den, zdravím vás. Děkuji za krásný koncert v Praze v Kalichu. Původem jsem z "našeho" kraje - konkrétně z Českého Těšína, takže jsem byla šťastná, že jsem opět slyšela LIVE náš dialekt, Těšínskou... DÍKY,DÍKY!!Mám jeden malý dotaz-neuvažoval jste někdy o spojení Vašich písní třeba se smyčcovým kvartetem? Vím, že si vystačíte sám se svými nástroji, ale protože jsem fanda do smyčců, mohlo by to být zajímavé spojení. Přeji hezký den a móc pozdravujte Ostravu,Ostravu, město mezi městy,hořké moje štěstí... Veronika

ODPOVĚĎ: 14:39
Nějaké pokusy už jsou na CD Koncert. Aranžmá psal Víťa Sázavský a znějí dobře.
 
OTÁZKA: 09:50 Jana Procházková:
Nemám dotaz, jen bych Vás chtěla pozdravit a poděkovat za krásný koncert na Fidlovačce. Ze záchvatů smíchu mne některé písničky dokázaly rozplakat a každý,komu jsem řekla že jsem byla na koncertu záviděl, kde jsem sehnala lístky.Díky, díky.Jana

ODPOVĚĎ: 14:41
Jsem rád,že jste lístky sehnala, protože mnoho lidí má divný pocit,že se těch 8 a půl tisíc lístků v Praze snad ani neprodávalo.:-)
 
OTÁZKA: 09:58 Edita :
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli někdy budete zase koncertovat na Vysočině. Byla jsem na koncertě v Třebíči-ten se moc povedl, i když počasí to trochu kazilo-strašně pršelo. Díky za odpověd. Edit

ODPOVĚĎ: 14:42
To víte že budu. Propršená Třebíč vedle kostela byl nádherný koncert. Díky Vám, hrdinové, pamatujete?
 
OTÁZKA: 09:59 Petr Kočí:
Rád bych se zeptal, zda např. svým blízkým hrajete (třeba u táboráku) i jiné písně nežli své? Pokud ano, tak které (resp. čí)?

ODPOVĚĎ: 14:43
Teď na Nov odvorské, kdy mi odešla heligonka a byl to poslední rozlučkový koncert,jsem z pódia zahrál i Snad jsem to zavinil já. Můj oblíbený mejdanový durch. A lidi zpívali jak o život. Kdyby bylo více času, přidal bych i Povídej, Náhrobní kámen, a pak bych přes Ryvolovky a Krylovky, došel až Wake Me Up When September Ends.:-)
 
OTÁZKA: 10:00 ofelka:
Milý Jaromíre :-) Tož snad se Vam ta Praga nezalibila vic jak Ostrava? Tož su hezči ostravačky či pražačky? Jak to mate rad?

ODPOVĚĎ: 14:46
Na všechny 3 Vaše otázky Vám dám jednu univerzální odpověď: Na formě nezáleží, důležitý je obsah.
 
OTÁZKA: 10:04 Lenka:
Jak se máte?

ODPOVĚĎ: 14:48
Sedím u sebe doma v podkroví, udělal jsem si kávu s mlékem,a tluču do notebooku odpovědi na Vaše milé otázky. Je mi dobře.
 
OTÁZKA: 10:04 Vlasta:
Dobrý den Jarku, bohužel jsem se nedostala na Vaše pražské koncerty a proto jsem uvítala možnost stažení vašich písniček ze záznamu těchto vystoupení.Ale k dotazu.Vím, že se znáte s Václavem Havlem a zajímalo by mě, jestli se občas scházíte a pokud ano, určitě vzpomínáte na staré časy, které jsou pryč. Nestýská se vám trochu po té minulé době? Ne proto, že byl člověk mladší a všechno měl před sebou, ale proto, že jste přesně věděl kdo je váš přítel, měl jste velkou motivaci k šíření pravdy, ikdyž vás to mohlo stát hodně atd.Z vašich písniček cítím krásu a smutek za časy dávno minulými. Díky Vlasta.

ODPOVĚĎ: 14:49
Sedím u sebe doma v podkroví, udělal jsem si kávu s mlékem,a tluču do notebooku odpovědi na Vaše milé otázky. Je mi dobře.
 
OTÁZKA: 10:09 Janina:
Ahoj Jarku, ráda bych se zeptala jestli plánuješ nějaké letní festivalové koncerty a jestli neuvažujete o tom, že byste odehráli s Karlem Plíhalem zase nějaké společné koncerty? Díky za odpověď:-)

ODPOVĚĎ: 14:49
O létě jsem už psal, s Karlem si určitě ještě někdy zahrajem. Teď mám období, kdy jsem na pódiu sám.
 
OTÁZKA: 10:17 Aska:
kiedy pan Jarek bedzie koncertowal w Polsce?

ODPOVĚĎ: 14:51
Tolek Muracki moj polski kolega dzwoni do mnie jutro i cos wymyslimy.
 
OTÁZKA: 10:23 Pavla Jiříčková:
Obdivuhodný Jaromíre, Vaše texty a hudba jsou ten nejlepší balzám na duši, jaký znám. Zajímalo by mě, v jakém sledu tvoříte: nejprve napíšete text a k němu pak hudbu či naopak? Ve Vašich písních je totiž neuvěřitelná souhra obojího. Chci Vám i Vašim kolegům poděkovat za vytvoření CD na internetu. Potěšil jste tak ty, kteří nepatřili mezi ty šťasné, co sehnali lístky na koncetry. Přeji Vám spousty podobných nezapomenutelných koncertů a těším se na Vaše další písně. Pavla J.

ODPOVĚĎ: 14:53
Písně skládám ruku v ruce. Melodie předběhne o pár délek slova, slova ji dohoní a pak předběhnou a tak to jde po celé mé skládání. Jsou samozřejmě výjimky, ale podobně to funguje v zásadě nejčastěji.
 
OTÁZKA: 10:25 :
Jak je??

ODPOVĚĎ: 14:53
Teplo.
 
OTÁZKA: 10:31 Míša:
Milý Jarku, moc děkuju za zážitky z koncertů...byla jsem na dvou - na FFUK a na Fidlovačce, každý byl atmosférou jiný, ale oba bezvadné :o) . A teď k dotazům...Který pražský koncert se Vám líbil nejvíc? A chystáte v dohledné době nové album? Písnička Jeruzalém je úžasná, stejně jako ta v Praze dokončená..."Haf haf" :o) mějte se krásně a ještě jednou veliký dík. Míša

ODPOVĚĎ: 14:56
Opravdu bez podbízení musím říci, že všechny pražské koncerty byly nezapomenutelné. Bylo to 11 zcela různých setkání v různých místech, s různými lidmi...ale všechny ty večery byly velmi příjemné. Dokonce i to sobotní volno jsem strávil nakonec na 2.lékařské fakultě na besedě mezi studenty a připadal jsem si jako na koncertě. Jen se nezpívalo,ale povídalo. Díky, Praho.
 
OTÁZKA: 10:41 jirka:
Ahoj Jarku, predevsim diky za super prazske koncerty a Prazskou Palenou. V jake kondici je po koncerte na Novodvorske heligonka? Chtel jsem se zeptat proc ani v novem "komplet" zpevniku nejsou vsechny pisne, ktere v dobe tohoto zpevniku byly napsany (namatkou "Moje mila dej mi jeste sanci"). Diky a pekny den.

ODPOVĚĎ: 14:57
Ten zpěvník se měl původně jmenovat Velký zpěvník, na můj vkus je název Komplet trochu pyšný. Budu se snažit,aby druhé a další vydání obsáhlo opravdu \"komplet\" mou tvorbu.
 
OTÁZKA: 10:42 katka:
Zdraviim vás z Bratislavy :-)) Nuž my tu máme slniečko, mráz. Som sa pokúšala už ráno sem niečo napísať, ale bohužiaľ mi to neprešlo. Tak skúsim znovu. Chcela by som sa poďakovať za tvoju doterajšiu skvelú silnú tvorbu :-) Keď vkročíš na pódium, akoby anjeli ožiarili pódium a nie reflektory... V nás ľuďoch to zanechá úžasný pocit kľudu a lásky. Jarek, touto cestou ti prajem len aby si v tvojej tvorbe takto pokračoval aj naďalej...

ODPOVĚĎ: 14:58
Pošlete,Katko,trochu toho slunka (ač mrazivého) i bratom na sever.
 
OTÁZKA: 10:43 Krysia:
Jarku,czy nie myślisz,że czas już najwyższy wydać w Polsce Twoją płytę z piosenkami w polskim tłumaczeniu, śpiewanymi przez Ciebie?

ODPOVĚĎ: 15:00
Krysia, duzo ludzi mysli o tej plycie. Ja ciagle nie wiem. Polski jazyk jest przepiekny i ja nie chce go tam znieksztalcic swoja nieumijetnoscia. Poczekajmy.:-)
 
OTÁZKA: 10:54 jožka:
Moc Vás zdravím. Chtěl bych se zeptat, zda se můžeme v létě těšit na nějáký koncer tod širým nebem? A ještě kdyby to tak bylo někde v oblasi jihozápadní Moravy. Myslím, že tyto koncerty mají svou nezapomenutelnou atmosféru. Stále vzpomínám, na Váš koncert v Uherčicích na zámku, kde jste hrál za krásného letního večera skoro tři hodiny, bylo to den před Vaším tříhodinovým koncertem na prázdninách v Telči, který celý propršel. Tento koncert je pro mě nezapomenutelný...nejlepší koncert, na kterém jsem kdy byl. Ta energie, kteru jse tehdy lidem předal byla užásná:-). Dále chci poděkovat za odvahu, se kerou jse odehrál poslední upršený koncert v Třebíči-klobouk dolů. Myslím, že spousta jiných muzikantů by za takových podmínek hrát přestala. Chci Vám moc poděkovat za vše, co děláte. Moc si vás vážím a budu se těšit, že si Vás zase něky někde poslechnu na živo. Děkuju Jožka

ODPOVĚĎ: 15:02
Jožko,o koncertech v létě jsem psal.Zkusím něco vymyslet. Má to své nesmazatelné kouzlo, hrát a nad sebou cítit nebe.
 
OTÁZKA: 10:55 Bed:
Chtěl bych se zeptat,jestli nepomíšlíte o vydání DVD z vašich koncertů, neboť dostat se na Váš koncert je také kus umění myslím, že by to udělalo všem fanouškům velkou radost a že jich není málo,dále jestli budou tak vynikající počiny, jako Pražská pálená i v budoucnu,neboť starší písně se nedají koupit ani sehnat v dobré zvukové kvalitě.Co nové album?Bude letos? Předem děkují za odpověď verní posluchači manželé Procházkovi. PS:Mnoho zdaru a díky za písně,které pohladí na duši.

ODPOVĚĎ: 15:02
Jožko,o koncertech v létě jsem psal.Zkusím něco vymyslet. Má to své nesmazatelné kouzlo, hrát a nad sebou cítit nebe.
 
OTÁZKA: 11:35 Míša:
Dobrý den Jarku, chtěla jsem Vám jen říct, že v Liberci hrajete strašně málo :-), ale budeme trpěliví, jak píšete. Taky věřím, že se uskuteční i nějaký koncert pod širým nebem v okolí. Ráda bych se zeptala, zda-li chystáte nějakou novou desku a také Vám popřála stále tolik sil do další tvorby i Vašeho života. Míša

ODPOVĚĎ: 15:12
DVD na podzim.
 
OTÁZKA: 14:24 trochu mala Lenka:
Preji hezky den! Jsem studentkou FF UK, takze jsem nemohla chybet na Vasem koncerte :o). Pak jsem tedy byla i na caji o pate na LF a celou dobu jsem se chystala, ze se zeptam na to, jak jste na tom ted s Bezrucem, ale nejak jsem nesebrala odvahu. Pisi na tema autorstvi Slezskych pisni praci do skoly a rada bych nasla a vyuzila nejake z Vasich poznatku, kdyby to nevadilo... a jestli nemate cas, tak aspon preji ten hezky den a dekuji za koncert v aule, myslim, ze mel kouzelnou atmosferu.

ODPOVĚĎ: 15:12
Bezruč je mé oblíbené téma, ale na delší povídání. Napište na jarek@nohavica.cz.
 
OTÁZKA: 13:45 Karel:
Moc úpozdravuju a jen jednoduchý dotaz - moc by mě zajímalo, kde je v Dublinu ten obchod z rájem pro milovníky hraček - já s tím mám docela problém. Jak sscháním nějaké deskové hry, nic moc nenajdu. Předem díky moc Karel

ODPOVĚĎ: 15:14
Někde v centru za řekou,blízko multikina,jehož jméno jsem už zapomněl.
 
OTÁZKA: 11:32 lienka:
Jarek!Som zo Slovenska z východu a pred rokom a pol ako 15-ročná som si vypočula prvýkrát Vaše cd Koncert... Odvtedy s Vami zaspávam, vstávam, učím sa, oddychujem, jem,.... Aj Vašim pričinením sa tak zmenil môj pohľad na ľudí, na život, na dobu-mám teraz nad všetkým taký zdravý pohodový nadhľad... A tiež si všímam každodenné malé záraky, nad ktorými som predtým mávla rukou a zabudla:)Vážim si vás a vaše videnie sveta mi je sympatické. Je len škoda, že som zatiaľ nevychytila žiaden váš koncert tu u nás:(Raz sa to dúfam podarí. Tak Vám prajem veľa tvorivosti a podnetov na pesničky,.. a všetko zázračné...

ODPOVĚĎ: 15:15
Lienko, jednou se nám všechno,co chceme, podaří, jen musíme být trpěliví. Těším se, že se dostanete na můj koncert.
 
OTÁZKA: 11:34 Petr Kočí:
Moc bych Vás prosil, jetli byste nevysvětlil dvě slova z vašich písní. Jedná se o slovo "KITY" (nevím, jak psáno) z písně "Milionář" (...v jídelňáku celou cestu valím kity...), a o slovo "chucpe" z písně Maria panna (...jenom s Josefem - ten byl mírně chucpe...). Děkuji mnohokrát.

ODPOVĚĎ: 15:17
Válet kýty, rozvalovat se...Pro vysvětlení slova chucpe doporučuju skvělou knížku pana Leo Rostena Jidiš pro ještě větší radost.
 
OTÁZKA: 11:36 Míša:
Dobrý den Jarku, chtěla jsem Vám jen říct, že v Liberci hrajete strašně málo :-), ale budeme trpěliví, jak píšete. Taky věřím, že se uskuteční i nějaký koncert pod širým nebem v okolí. Ráda bych se zeptala, zda-li chystáte nějakou novou desku a také Vám popřála stále tolik sil do další tvorby i Vašeho života. Míša

ODPOVĚĎ: 15:17
Já to radši zopakuju, Míšo, přijedu a DVD na podzim.
 
OTÁZKA: 11:37 Míša:
Pěkně prosím, lze někde najít začátek písně, ke které nemáš konec? (chtěně nechtěně, tisknu se ke stěně...) Hezký den přeje Míša

ODPOVĚĎ: 15:19
Možná,že časem začátek písně Za hotelovou zdí umístím na web a jako se v těchto dnech koná soutěž o nejhezčí obal na mou Pražskou pálenou, vyhlásíme soutěž na nejpříhodnější konec písně. Nejde o vítězství, jde o to zúčastnit se.
 
OTÁZKA: 11:38 Jakub:
Ahoj Jarku, od kamaráda jsem se doslechl, že je údajně na tvých stránkách možno stáhnout tvou novou desku - živý koncert. Zajímalo by mě, co je na tom pravdy, jelikož jsem to nenašel. A připadá mi to docela vtipné, když jsi vzpomenu na tvé slova z Dlouhého koncertu v Hradci nad Moravicí: "koncert stejně nevypálíš":-) Dík za odpověď a hezký den

ODPOVĚĎ: 15:20
Jakube, jsi miláček. Máš tu desku přímo pod nosem. Podívej se po obrazovce líp.:-))
 
OTÁZKA: 11:38 Jeňýk:
Dobrý den, jak se prosím jmenuje píseň, ve které mj. zpíváte "U elektry stála, kyvala na pána, pane já chci býti vytunelována...", kolik má vlastně slok (slyšel jsem jich kdysi hodně) a je pravda, že je to nekonečná píseň, do které stále vymýšlíte nové a nové sloky? Díky a mějte se fajn. Jeňýk

ODPOVĚĎ: 15:21
Ostrava černá ,děvucha věrná. Jedna z nekonečných písní. Jak se v životě děje furt něco nového, tak se dá připisovat nová a nová sloka. Teď třeba hledám rým na dr.Rath.
 
OTÁZKA: 11:39 Petr Vondráček:
Dobrý den, jsem nadšenej z nových stránek, ze spousty "nových" písniček, fotek, vyprávění, videí. Prážskou pálenou už pálim kamarádce, vezme si Vás s sebou do Austrálie, odjíždí na 4 roky. Neplánujete cestu do Sydney? Má Vás ráda a bude se jí stejskat za mořem. Jó, a děkuju, že jste :)

ODPOVĚĎ: 15:22
Do Sydney jsem se chystal už při svém poslední výletě do Ameriky a okolí. Nakonec z toho sešlo. Ale kdo ví,co bude příště.
 
OTÁZKA: 11:41 craper:
Ahoj Jarku,plánujete v brzké době nějakou spolupráci nebo koncerty se skupinou Čechomor ?

ODPOVĚĎ: 15:23
V brzké době ne. Ale zahrát si s nima je pro mne vždycky velká radost.
 
OTÁZKA: 11:43 Miloš Rehberger:
Moc Vás zdravím z Prahy. Chtěl jsem Vás dát tchánovi k jmeninám v podobě vstupenky na některý z Pražských koncertů, ale bohužel bylo rychle vyprodáno. Přeji Vám tedy nadále plné sály, tchánovi dám CD s Pražskou pálenou a budeme si Vás pouštět alespoň v instantní podobě. Neplánujete návrat ke zvuku s doprovodnou kapelou?

ODPOVĚĎ: 15:24
Teď jezdím sám s kytarou a heligonkou. Až to mne a publikum omrzí, porozhlédnu se kolem.
 
OTÁZKA: 11:52 Adam "Łoś":
Jarku, kiedy przyjedziesz do Polski. Czekamy na Ciebie i tęsknimy. A może zagrałbyś u nas razem z Czechomorem ? Pozdrawiam Cię z zimnej Warszawy.

ODPOVĚĎ: 15:25
Warszawa, to przeciez 3 godziny pociagem. Dla ciego tesknic ?
 
OTÁZKA: 11:52 ivan:
Jarek, zdravim, rad by som vedel, ci aj na slovensku v roku 2006 budu koncerty a kedy. Zelam vela zdravia a uspechov. Ivan

ODPOVĚĎ: 15:26
Potkáme se příští rok.
 
OTÁZKA: 11:54 Jarda:
děkuji,za nádherný dárek v podobě zpěvníku a pak CD "Pražská pálená".Zajímalo by mne zada máte nějaký přehled kolika lidem jste takto udělal radost?(kolik lidí si to stáhlo z netu)

ODPOVĚĎ: 15:27
Jen tak z legrace jsme umístili na stránky počítadlo. Paliči klikají, ale kolik jich v této chvíli je a jak je ten údaj směrodatný, fakt nevím. Sám sobě udělím zlatou pálenou desku za 10.000 vypálenic. :-)) Díky,že pálíte.
 
OTÁZKA: 11:55 Lo:
Milý pane Jarek chtěla bych se zeptat zda-li Vaše šňůra má nějakou alespoň výhledově známou trajektórii? Zatím si připadám jak bych šla "po stopách jettiho" ..."Jaromír Nohavica bude hrát v Litovli, možnost shlédnout jeho koncert však budou mít jen ti přeživší litovelští šťastlivci, kteří šťastně přestáli mrazivou noc čekajíce na předprodej...někteří zahynuli" Tak jsem se chtěla zeptat jestli by ten systém nemohl být opačně, že před tím, něž kulturní kluby daných měst zahájí předprodejové klání či dříve než lístky rozebere hranický klan Hujerů, by´ste nemoh uveřejnit kam se chystáte ... třebas na netu? děkuji Lo.

ODPOVĚĎ: 15:28
Lo a myslíte, že by to pomoh-lo ?
 
OTÁZKA: 11:56 honza p:
Ahoj Jarku,chci se přidat k děkujícím za krásný koncert a mám dotázek-kolik ti už došlo nápadů na zakončení "odvážné" písně,co jsi hrál na konertu?Můžeš nám tu nějaký hodně vtipný ocitovat?A nakonec-na kdy vidíš vydání další desky? Na koncertu zazněly i mě celkem neznámé písně a už se mooc těším na jejich vydání.

ODPOVĚĎ: 15:31
Nápadů, jak zakončit Za hotelovou zdí mám už tak 10 - 15. Jak jsem před chvílí psal, možná, že časem umístíme na web vaše výtvory (raději anonymně, abyste se nestyděli psát dál).
 
OTÁZKA: 11:57 ivanek:
ahoj Jarku, jako dalsi z rady se pripojuji k dikum za Prazskou palenou! Uz do teto doby jsi byl jeden z mala intepretu,jejich CD si lidi radi koupi za plnou cenu a na koncert prijou take (pokud ovsem sezenou listky), ale timhle albem na netu sis zajistil spoustu novych priznivcu a tak listky na koncerty budou stale vice nedostatkove:-) K uspokojeni vsech zajemcu by dle meho nazoru nestacila ani Sazka ARENA a myslim, ze bys nebyl problem zaplnit Strahov, jako kdysi Nedvedi (je to letos presne 10 let,pokud se nemylim). Ale k dotazu - DVD vyjde na podzim - podle mne uz tedka je platinove:-) ale zajimalo by mne, kdy vyjde dalsi album? Preci jen, od Babylonu uz je to dlouha doba a jiste nejen ja pocituji abstinencni priznaky...ktere jsou sice nyni trosku zmirneny Prrazskou palenou:-) A jeste jeden dotaz...zajimalo by mne, zda planujes zase nekdy navrat do prazskych klubu s dalsi snurou koncertu? Leto se na mne bohuzel listky nedostaly,ale slibuju,ze priste si je uz ujit nedam:-) Preji vse dobre a jeste bych rad rekl, ze Tvoje pisne jsou jedna z vecim, ktere mi davaji pocit, ze je krasne zit na svete...DEKUJI

ODPOVĚĎ: 15:32
Polepším se.
 
OTÁZKA: 11:57 Radek Dvořák:
Ach tak hloupou odpověď jsem nečekal..Já Vám prachy nezávidím, a vícemnéně jich mám i já dost. Ano lidi Vám dávají peníze dobrovolně..Co je dobrovolnost v dnešním světě. Ano, čtyřčlená rodina Vás má ráda a je ochotna dát za koncert do Lucerny 2000kč, ale mnohem raději by dala 1200kč a za zbytek si koupila nový koberec do předsíně, protože ten starý už je zašlapaný..I jiná rodina, by ráda šla, zná všechny písně, ale ty peníze dát nemůže a místo toho, tam bude jiný dobrovolník, který zná jen Milionáře.

ODPOVĚĎ: 15:34
Ach jo.
 
OTÁZKA: 11:58 Petr Kočí:
Vážený pane Nohavica, jen by mne zajímalo, vzpomenete si na zcela a naprosto první píseň, kerou jste kdy napsal? Děkuji

ODPOVĚĎ: 15:36
U okna sedím/znuděně zívám/a proklínám tu hroznou věc//tu hroznou nudu/co často mívám/a z které umřu nakonec...akordy Ami/C ...13 let...Druhá byla: Přej si co chceš má milá/dnes ti všechno dám/třeba i modré z nebe/ z oblohy sundám...akory D,C...o 14 dní později
 
OTÁZKA: 12:00 Jana:
Hezký den. Slyšela jsem Vás před Vánocemi v rozhovoru na rádiu Blaník, kde jste říkal, že si tu lidi pořád stěžují a hledají ve všem nějakou křivárnu. Týkalo se to prodeje lístků..Žijete mimo realitu. Např. ve Švandově divadle se nedostalo ani na lidi, co stáli 4 hodiny frontu a to je proto, že do prodeje šlo jen 25% lístků z celé kapacity. Ostatní mají sponzoři, město, zaměstnanci..Divadlo pod Palmovkou to samé..Ono se pak rozčílíte, když tam zbytečně stojíte. Fakt žije mimo realitu.

ODPOVĚĎ: 15:41
Já to znám taky. Chtěl jsem jet na MS ve fotbale na finále. Kdepak, zlatý voči, Jarku. - Fakt Vám nepomůžu. Já ty lístky neprodávám. Možná jste mohla zkusit přijít do Lucerny.
 
OTÁZKA: 12:02 Tom:
Chtel bych se zeptat, zda-li nekdy dojde na to, ze nazpivate a vydate stare ostravske a havirske pisnicky (jen tak, na syrovo, s heligonkou...)? Jsou to moc krasne veci, a urcite to pro Vas bude stejne jako pro me srdecni zalezitost. Bylo by skoda nevzdat hold nasim predkum. A druhy dotaz, chystate se casem opet na pravidelne koncerty v Parniku?

ODPOVĚĎ: 15:42
Pravidelné koncerty v Parníku zatím ne. Co se týče desky, jejíž základem by byla heligonka, případně nějaký šraml, klarinet, housle a k tomu příhodné písně - tu vidím jako velmi pravděpodobnou. Ta mne láká. Jak říkávám v žertu : natočit takové Tři čuníky pro důchodce.
 
OTÁZKA: 12:02 zdeněk:
Dobrý den.Pane Nohavico je fajn že jste a že tvoříte takovou hudbu která je inspirativní pro tvorbu obrazů,děkuji a přeji zdraví.

ODPOVĚĎ: 15:43
Pane Zdeňku, mne zase inspirují kromě jiného obrazy. Tak to asi na světě chodí.
 
OTÁZKA: 12:04 Ruda:
Dobrý den Jarku. Vaše písničky mě provázejí životem již bezmála 23 let(40). Najdu v nich vždy přesně to co moje duše potřebuje (povznesení, zamyšlení, zasmutnění). Dokáží pohladit, pomoci, nakopnout, prostě vše co by písničky umět měly. Těším se na každou z nich, protože vyjadřují mnohdy to co cítím ale slovy vyjádřit neumím. Takto nějak asi vypadá , když je někdo na světě platným a život jen tak neprolelkuje. Děkuji za to co děláte a jak to děláte a přeji aby jste to ještě dlouhou dělat mohl. Děkuji prostě za vše. Ruda P.S.: Omlouvám se, že nejde o dotaz ale i ve svých 40 letech mám v hlavě tolik otázek, že mám obavy, ža tu pro to není prostor :o). Hlavně se rád nechávám překvapit a věřím tomu, že sám nejlépe víte co děláte. Přeji krásný zbytek života.

ODPOVĚĎ: 15:43
Já se sám těším na to,čím ještě sám sebe překvapím.
 
OTÁZKA: 12:10 Uri:
Dobry den pan Nohavica.Chcela by som sa Vás spýtať,či by som sa s Vami mohla stretnúť.Viem, že ste pracovne veľmi vyťaženy ,takže volať Vás ku mne na Slovensko asi zmysel nemá.Ak by ste dovolili,tak by som sama prišla k vám domov do Ostravy.Rada by som pozvala na pivo a pokecala si.Je veľa vecí na ktoré by som sa Vás chcela spýtať.Ak mate niektory z večerov voľný budem rada ak vás uvidím.Nejde mi o sex ani o prachy:).Mám 22 rokov.

ODPOVĚĎ: 15:45
Uri, je to od Vás milé, ale večery opravdu volné nemám.
 
OTÁZKA: 12:11 Michal:
Zdravim! Docela me mrzi, ze neni temer sance sehnat na Vas listek - zvlast v Praze, kde studuji.. Na vetsine mist nebyly listky ani v prodeji.. Co takhle Strahov nebo aspon Sazka Arena? :) Myslim, ze jestli nekdo vyproda Strahov, tak to budete Vy! :) Michal

ODPOVĚĎ: 15:45
Když ne koncert, aspoň deska, ne? A když ne z obchodu, aspoň pálená, co říkáte ? Do Sazka Areny se mi nechce. tam bych na Vás neviděl.
 
OTÁZKA: 12:12 pavel capek ze sán:
Na jaře roku 83 jsem utekl mimo okruh své posádky z Mošnova na Folkový koncert do Poruby-mimo jiné jsem am poprvé uviděl nějakého Pavel Dobeše,ale mnohem víc mi utkvěl v paměti nějký Jaromír Nohavica-kolikátý to byl Jarku Tvůj koncert v kariéře a jak dlouho si sbíral odvahu a zkušenosti k veřejnému vystupování-míváš ještě před hraním trému?vzpomínám si,jak tě poprv dostala Lucerna,seděl jsem přímo nad pódiem a soucítil s Tebou....

ODPOVĚĎ: 15:46
Když ne koncert, aspoň deska, ne? A když ne z obchodu, aspoň pálená, co říkáte ? Do Sazka Areny se mi nechce. tam bych na Vás neviděl.
 
OTÁZKA: 12:12 Hanis:
Zdravím tě Jarku a těším se na koncert v Krnově.Jak budeš odpočívat po náročném koncertním turné?Není už samotný koncert odpočinkem,který tě nabije energií?Ještě jednu otázku v dneštním Moravskoslezském deníku jsem viděl článek od redaktora Jakuba Nohavici,nejedná se o tvého syna?Děkuji za odpovědi a přeji vše nej.

ODPOVĚĎ: 15:47
Jo, je to náš Kuba.
 
OTÁZKA: 12:08 čarodej:
Dobrý deň pan Nohavica, Pražskú pálenú ktorá bola súčasťou pražských koncertov považujem (iste nie len sám), za skvelí projekt, pretože umožnil záujemcom dostať sa k pesničkám staršieho data, ktoré nie su na žiadnom nosiči. Budete pokračovať v podobnom trende aj na ďalších koncertoch (napr. na Morave)?

ODPOVĚĎ: 15:49
Úplně \"marný\" nápad to není. Ostravská pálená ? Proč ne. Popřemýšlím. Ale nespěchejte. Abych nezahltil trh s pálenkama:-))
 
OTÁZKA: 12:10 Honza:
Pane Nohavico, nemám žádný dotaz. Chci Vám pouze poděkovat za Vaše písně. Když je mi smutno, vždy mi zvednou náladu. Tento dar léčit písněmi má jem málo interpretů. Rovněž bych Vám chtěl poděkovat za to, jak krásně dovedete pracovat s rodným jazykem. Čeština je krásný jazyk sám o sobě, avšak pokud se jej chopí Mistr Vašeho formátu, pak teprve si uvědomuji, jaké mám štěstí, že je čeština mou mateřštinou a já mám možnost kochat se Vaším přičiněním nad její krásou. Proto bych Vám rád popřál, aby jste těch krásných textů napsal ještě mnoho. Už teď se na ně těším! Mějte se moc hezky. Zdraví Vás Honza ze Zlína.

ODPOVĚĎ: 15:49
Honzo, děkuju a zdravím do Zlína.
 
OTÁZKA: 12:15 Chorche:
Ahoj Jarku,vim že máš radši menší koncerty v klubech nebo divadlech už kvůli atmosféře ale přesto neplánuješ alespoň jednou něco podobnýho jako bratři Nedvědové když vyprodali Strahov (70 tis. diváků) Myslim že by to svojí atmosféru taky mělo:-)

ODPOVĚĎ: 15:50
Jak jsem už psal,na Strahově na Vás nevidím. A Vy na mne taky ne.
 
OTÁZKA: 12:17 jirka:
Ahoj Jarku, moc dekuji za Prazskou palenou, zejmena za pisen STANICE JIRIHO Z PODEBRAD. Pokazde, kdyz tam jedu po eskalatorech, zni mi v usich. Asi dva roky zpet, takhle v patek vpodvecer jsem Te v jeji blizkosti potkal - rikal jsem si, zda se mi to nezda, ale pak jsem ve zpravach videl reportaz z MR ve Scrabble v Praze, ktereho ses ucastnil a doslo mi, ze to byla realita:-) A dost stylova! Priste uz se osmelim pozadat o podpis. A k dotazu, co bylo inspiraci k napsani pisne STANICE JIRIHO Z PODEBRAD? Diky za odpoved a preji vse dobre

ODPOVĚĎ: 15:50
Inspirací k písni Stanice Jiřího z Poděbrad mi byla stanice Jiřího z Poděbrad.
 
OTÁZKA: 12:17 Karel:
Dobrý den, v prosinci 1997 jsem byl na Vašem koncertě v Lucerna Music Baru a zpíval jste tam i duet s Hanou Hegerovou. Už jsem zapomněl, co to bylo za píseň. Prozradíte?:-) Děkuji.

ODPOVĚĎ: 15:52
Ta píseň se v archiní sekci patrně objeví na mém podzimním DVD. Počkejte si.
 
OTÁZKA: 12:22 Karel:
Karel Kryl říkal, že ze svých písní má nejraději Karavanu mraků. Jaké písně z těch vašich si zase nejvíce považujete vy?

ODPOVĚĎ: 15:52
Fakt, jednu jedinou nemám. Přiznávám,že jsou období, kdy se na koncertě těším na tu, jindy na onu. Teď to byla hodně Velká voda.
 
OTÁZKA: 12:25 ivan:
Jaké písmenko Vám přijde nejvýhodnější ve hře Scrable?

ODPOVĚĎ: 15:53
Žolík. Jednoznačně. Ale už dva najednou tě můžou zavést do pekel.
 
OTÁZKA: 12:27 ivan:
Dopsal jste někdy písničku, kde se zpívá Nablýskané vozy z Gerlandama...Sliboval jste kdysi sloku o kuchyni, manželských krizích a tak

ODPOVĚĎ: 15:54
Ivane, já toho nasliboval, co se týče písní. Berte to prosím tak, že ne všechno se podaří.
 
OTÁZKA: 12:32 Pavel:
Jaromíre, plánujete v dohledné době nějakou spolupráci s Anterou Langerovou?

ODPOVĚĎ: 15:57
Ne. Aneta je Aneta. Je to šikovná mladá baba a dělá to dobře.
 
OTÁZKA: 12:37 Jiří Smutný:
Jaký máte názor na Slávka Klecandra a folkrockovou skupinu Oboroh?

ODPOVĚĎ: 15:58
Ta stará deska, co mám doma, se mi líbila. Jestli teď dělají něco nového, nějak mi to uteklo.
 
OTÁZKA: 12:39 skrzydel:
AHooj, Zdrawim z Wroclawa, Polskou. Když budete hrat a spivat u nas znovu? Vyckavamy Was! ;D

ODPOVĚĎ: 15:59
Wroclaw jest piekne miasto pelne pieknych ludzi i na pewno przyjade.
 
OTÁZKA: 12:40 Honza:
Zdravím Jarku jsi znám jako sportovní fanda chystáš se na olympiádu do Itálie,nebo na mistrovství světa ve fotbale do Německa?Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: 16:04
Měli jsme s Jakubem velkou poradu, jak pojmeme letošní sportovní svátky. A po dlouhých debatách a váháních ( já navíc koncertuji) jsme se rozhodli sedět doma na pr....i u plochých obrazovek s možností opakování sporných momentů, vychutnávání branek v síti soupeřů, sledování Studií sport s Pavlem Čapkem, s možností netového chatování na idnes.cz s Kocky, Ravanellimi a jinými. :-))) Neřvěte po mně, že jsem barbar a nikoliv fanoušek. Jsem, jaký jsem.
 
OTÁZKA: 12:44 Íjáček:
Hezký den, Jarku! Rád bych se zeptal, při jaké příležitosti (v jaké chvíli) jste napsal krásný text k písni "To, co nemám, nemůžu Ti dát". Hluboce se v posledních dnech dotkla mé duše. Děkuji a přeji hodně úspěchů i dalších krásných písní! Petr, 25 let, Praha

ODPOVĚĎ: 16:04
Nechejme té písni její tajemství.
 
OTÁZKA: 12:44 Zdeněk:
Přeju dobrý den a zdravím nejen Vás, ale i lidi, bez kterých by nebylo možné uskutečnit Vaše pražské turné. Předem bych Vám rád poděkoval za skvělý zážitek z Branického divadla, na Vašem koncertě jsem byl poprvé, a zanechá to ve mně určitě dlouhodobé následky:) A teď k otázkám: 1) zajímalo by mě, kdy chystáte vydat novou desku, a jestli se v písničkách opět obklopíte kapelou, nebo Vám bude stačit jen kytara a heligonka (a taky, jestli na desce bude Vaše nová píseň ve které mimo jiné zpíváte "haf haf":) - ta mě dostala). 2) Plánujete ještě někdy udělat nějakou šňůru spolu s Karlem Plíhalem? 3) Slyšel jsem Váš záznam z ostravského Parníku, který byl věnován písním Vysockého a Okudžavy. Díky Vám jsem se s těmito autory seznámil, a ač mi je teprve 21, a některé písničky tudíž nemohu úplně pochopit, tak se mi velmi líbí. Proto by mě zajímalo, zda-li neplánujete některé písně těchto dvou ruských autorů nahrát studiově. 3) Kdybyste si mohl vybrat s jakou osobností byste se setkal, která by to byla? Jinými slovy - kdo je či byl Váš vzor, idol? Děkuji za odpovědi, přeji hodně zdraví a hlavně chuť a inspiraci při skládání nových písniček. Pozdravují pražští zběhové z Jablunkova a okolí:)

ODPOVĚĎ: 16:08
1/ DVD na podzim - páteří bude koncert mne samotného s kytarou a heligonkou v Ostravě. Patrně v tovární hale na Karolině. Zítra se tam půjdeme podívat. 2/ Karel teď koncertuje sám a já taky. 3/Písně Okudžavy a vysockého jsem vydal tak, že jsem je hrál na onom koncertě v ČR ostrava. Pokud vím, nahrávka je k získání po internetu mezi sběrateli. 3/ Těch osobností je spousta. jen nevím, jestli \"fyzické\" krátké setkání je to, co si přeju nejvíce. Jsem plachý, ač to zní jakkoliv zvláštně. - Ježíše bych se možná rád zeptal, jak mu bylo.
 
OTÁZKA: 12:44 marta:
Nemám žádný konkrétní dotaz, ale pouze Vám chci poděkovat za to, že existujete a že s Vašimi písničkami a koncerty je můj život mnohem hezčí.

ODPOVĚĎ: 16:09
Člověk kolikrát ani neví,proč je tady. Díky.
 
OTÁZKA: 12:50 marion:
Koncert ve Švandově divadle..náádhera.. Neuvěřitelné jak střídáte emoce (ano, písničky opravdu hrůzné ;-)) a jak se vám ještě k tomu daří veselý kontakt s publikem;) Máte vůbec při koncertech trému? ; a jak vnímáte diváky v sále? Tak jsme si říkali s kamarády..co byste říkal koncertu na kolejích?

ODPOVĚĎ: 16:11
Na koncertech nemám trému. Rád sdílím s lidmi společný čas, prostor a písně. - To že na kolejích už nejsou vysokoškolské klubu mne mrzí velmi. Ty byly v 80.letech základem našeho undergroundového hraní.
 
OTÁZKA: 12:51 Markéta:
Přeji Vám pěkný den a chci se zeptat jestli plánujete letos nějaké koncerty s Čechomorem. Mám dojem, že Karel s Frantou se někde zmiňovali, že jste se o tom zatím nezávazně bavili. Pokud je to pravda, tak rýsuje se už něco? Vaše společná turné před- a k Roku ďábla jsem bohužel propásla. Jinak se na Vás těším na nějakém koncertu Moravě. Do budoucna přeji hodně hudebních i osobních úspěchů a spokojenosti a chci Vám srdečně poděkovat za tu radost i krasosmutnění, které do nás svou hudbou vléváte. Jarku, děkuji!!

ODPOVĚĎ: 16:13
Rok ďábla po 10 letech ? Do toho bych šel.
 
OTÁZKA: 12:53 Láďa:
Ahoj Jarku! Co/kdo by Vás donutilo oholit kníra? Nakolik si na něm zakládáte?

ODPOVĚĎ: 16:14
Nezakládám, už o něm ani nepřemýšlím. Ani jsem si neuvědomil, že nosím knír, až teď jste mi to připomenul. Díky.
 
OTÁZKA: 12:54 Honza:
Jarku přeji hezký zimní den.Před otázkou ti chci oznámit,že v mém MP3 přehrávači vedeš v počtu svých písniček před Beatles,P.Collinsem a dalšími a nemůžeš být dostižen.Mám jeden dotaz k písni Mlčím,neboť nevím.Hodně mně svým obsahem zaujala,můžu se zeptat jak a kdy vznikla?Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ: 16:14
My nesmíme ani naznačovat. Doufám,že se nezlobíš. Já totiž navíc ani nevím, o kterou píseň jde.:-)
 
OTÁZKA: 12:54 tomáš :
sem napište dotazJak to vypadá letos s Opavou a jeho okolím. Příjedete nám zahrát. Diky za odpověď

ODPOVĚĎ: 16:15
Nevím,jak to vypadá s Opavou,sedím teď v Ostravě,ale myslím,že o moc lepší počasí tam nebude. A zahrát přijedu. Co bych nepřijel.
 
OTÁZKA: 12:55 mara:
Zdravim vas pane Jaromire, velmi ste ma potesili Prazskou palenou Vyber pesniciek je naozaj podla mojej chuti a este ma tesi ze sa konecne realizovala dlho slubovana Vasa nova stranka.Dufam ze sa v nej tiez svele stratim aspon na hodinku ako v minulej.Chcela by som vediet ci chystate aj v Bratislave tak skvelu komunikaciu ako v Prahe a v Anglicku . A este asi kedy bude na svete vase DVD

ODPOVĚĎ: 16:16
DVD v říjnu nebo listopadu. Těším se. Bude to mé první.
 
OTÁZKA: 12:56 peter:
Dobry den, pan Nohavica, ked uz je rec o gitarach, vyuzivam tuto moznost sa spytat to, co ma napadne na zaciatku kazdeho koncertu, kedy s nadejou napato ocakavam, ci sa medzi pripravenymi nastrojmi na scene neobjavi aj - sedemstrunovka.. Nikdy nezabudnem (skrusene priznavam - aj vdaka ciernej nahravke cez mikrofon) na zazitok v bratislavskom UPC pred vyse 3 rokmi, kedy sme mali moznost pocut dnes uz asi raritne prevedenie Andela strazneho za doprovodu gitary - a to rovno sedemstrunovky; ale podobne aj Zatimco se koupes a par dalsich.. Uvidime a upocujeme [;)] Vas este niekedy so sedemstrunovkou?

ODPOVĚĎ: 16:18
Je mi to velmi líto. Sedmistrunka mi umřela pod rukama. Vážně. Musím se poradit s klukama kytarářema, kde je problém.- Kobylka nevydržela tlak a ulítla. Byl to jedinečný exemplář. Dělaný přímo na zakázku.
 
OTÁZKA: 12:59 Šárka:
Ahoj Jarku, chtěla bych Vám moc poděkovat za Vaše písničky a koncerty - když je nějaký v okolí hned vyrážím :-) Chtěla bych se zeptat, kdy můžeme čekat zas nějaké parádní CD? Děkuju a mějte se fajně :-) Šárka

ODPOVĚĎ: 16:19
O DVD jsem už psal, CD přijde na řadu zřejmě příští rok. Do batohu na zádech zatím házím nové písně. Jako už 35 let.
 
OTÁZKA: 13:00 Petra:
Přeji krásný den!Předem chci poděkovat, protože na mě vaše písničky působí jako lék. Při jejich poslechu mě přestává bolet hlava. Za druhé bych chtěla říct, že už jsem byla na několika vašich koncertech a všechny byly skvělé, bohužel ač pocházím z Ostravy, ani jednou se mi zatím nepodařilo vidět váš koncert v Ostravě. nevadí, budu to zkoušet dál. Teď k otázce: Ráda bych věděla,co děláte proto, abyste všechny svoje písničky uzpíval v tak bleskovém tempu, zda máte nějaký recept, jak uvolnit mluvidla? A zda je koncepce každého vašeho koncertu nebo koncertního turné stejná, nebo na každém koncertě hrajete úplně jiné písničky a spojujete je jinýma historkama. Díky a přejiještě hodně hezkých písniček, které pohladí.

ODPOVĚĎ: 16:23
S koncepcí mých koncertů je to různé. V zásadě nebudu lhát, když řeknu,že je každý jiný. Určitě se více podobají koncerty na jedné šňůře, než koncerty mezi nimiž je měsíc odstup. Ale to je asi normální. - Pro Ostravu chystám obdobné koncertování jako v Praze. Vyberu pár míst, pár kulutráků - od Zábřehu,přes Porubu až třeba do Vratimova - a odehraju šňůru koncertů.
 
OTÁZKA: 13:04 Pavel:
Díky za Pražskou pálenou byl to vynikající nápad. Co se týče kritiky ceny lístků byl jsem na třech (Vašich) koncertech - začátkem 90. let v Opavě a pak s odstupem dvakrát v Hradci nad Moravicí (jednou s Čechomorem, podruhé samostatně) a nikdy jsem peněz nelitoval a můžu říct, že to vždycky stálo za to. A to i tehdy, když naposledy na Hradci byla zima a lilo jak z konve a já si kromě nevšedního zážitku odnesl i slušnou angínu. Díky.

ODPOVĚĎ: 16:25
Jsem rád,že Vám ceny mých lístků nepřipadají vysoké. Snažíme se je stanovit tak, aby byly přiměřené. Vím, jaké publikum na mne chodí a pamatuji si moc dobře, jaké to je mít hluboko do kapsy a chtít si zajít na koncert nebo koupit desku.
 
OTÁZKA: 13:09 Petr:
Dobrý den, nemám na Vás žádný dotaz, jen bych chtěl říct, že Vaše tvorba mi už přinesla mnoho radosti do mého života. Mějte se moc hezky.

ODPOVĚĎ: 16:26
Petře, to je fajn.Dík.
 
OTÁZKA: 13:12 Agnieszka:
Oj panie Jaromirku kiedy pan do Polski przyjedzie? Ale nie do sali kongresowej gdzie w pierwszych rzędach wystrojone sztywniaki i pospiewac nawet nie można... A wie pan jak czesto o panu mowimy przy kominku na gorskich schroniskach jak za oknem śnieg a w środku tak miło sie słucha jak to z Cieszyna co kwadrans pociągi na kraj świata wyjeżdzają... Dziękuje panu za te wszystkie wspaniałe dwięki, niech pan sie pojawia od czasu do czasu w jakiś miłych kameralnych miejscach. Najlepiej w okolicach Krakowa albo Torunia :) Pozdrawiam!

ODPOVĚĎ: 16:28
Gdzie ja gralem w kongresowej hali ? To pani cos pomylila..:-) Nie byl to Eric Clapton ? To tez byly alkoholik. - Pozdrawiam. Usmiech.
 
OTÁZKA: 13:14 pepa:
Někde jsem se dočetl, o dražbě kytary, se kterou jste vystupoval ve filmu Rok ďábla. Peníze z této dražby prý byly měnovány zdravotnímu zařízení v Jemnici. Chci se zeptat, zda je to pravda a zda to mělo z Vaší strany i nějáký osobní důvod. Děkuju pepa

ODPOVĚĎ: 16:29
Chtěl jsem zdravotnímu zařízení v Jemnici trochu pomoct. To byl ten důvod.
 
OTÁZKA: 13:22 Ivo :
Vy to na tu heligonku ale umíte! Taky bych tak chtěl hrát, ale ta diatoničnost je smrtící.

ODPOVĚĎ: 16:31
Je to smrtící. Ale zábavné. A dobrodružné. Tak prostý nástroj a tolik záludností v něm. Marek Eben se mne kdysi na Plovárně ptal,jestli na heligonku cvičím. No jestli. Právě ta dřevorubeckost heligonky žádá velmi intelektuální přístup při etudách.
 
OTÁZKA: 13:34 Věra:
Ahoj!Moc se mi líbí nápad stažení CD z internetu!Doufám že nepříjdete na mizinu!! Chtěla bych se zeptat, kdy bude nejbližší konzert v Praze? Hezký den Věra

ODPOVĚĎ: 16:31
Podzim 2007.
 
OTÁZKA: 13:36 ZB:
Vaše tvorba se mi líbi.Koupit vspupenky na Váš concert jde stejně snadno jak vyhrat v lotérii. Ještě jsem nebyl i když snaha byla.Koncerty na Moravě v Únoru už měsíc vyprodáné.Máte s toho radost?Já radost nemám.z

ODPOVĚĎ: 16:33
Nemám z toho radost, že vy nemáte radost,a ač s radostí bych vám udělal radost, nevím, jak vám tu radost udělat.
 
OTÁZKA: 13:36 j.jursik:
sem napište dotaz Moc děkuji za Pražskou pálenou a vůbec za koncerty v Praze a zvlašť za písničku "Nechte to být" - dost mě vzala- tam jste zpíval něco, co jsem nedokazal vyslovit...díky

ODPOVĚĎ: 16:33
Ta je věnována Václavu Havlovi, když ho v lednu 1989 zavřeli.
 
OTÁZKA: 13:37 Radka:
Jarku, i já děkuji za krásný zážitek na koncertě v Kalichu. Budete zařazovat na koncertech písničky Vladimira Vysockého a Bulata Okudžavy? Mám je na kazetě po rodičích z Vašich koncertů z 80. let, ale kvalita už nic moc.Písnička Metro v ruštině, Setkaní s Puškinem, to jsou nádherné písně, ale už nejsou nikde slyšet...

ODPOVĚĎ: 16:34
Zařazuji a zařazovat budu.
 
OTÁZKA: 13:43 Tibor:
Ahoj, Jarek, chcem poprosiť o termíny koncertov na Slovensku. Ďakujem.

ODPOVĚĎ: 16:34
Asi z jara příštího roku.
 
OTÁZKA: 13:45 Míša:
Krásný den,pane Nohavico,od chvíle,kdy byly vypsány Vaše koncerty na Moravě se těším,až si zítra v šest ráno půjdu stoupnout před knihkupectví,abych získala lístek do jedné z prvních řad.Zatím na žádném z Vašich koncertů se mi nepodařilo stihnout Vás osobně - snažíte se svým divákům mimo pódium vyhýbat,nebo mám šanci Vás například 16.2. v Rožnově zastihnout a dokonce Vás přemluvit,abyste se se mnou nechal vyfotit?Děkuji...

ODPOVĚĎ: 16:34
Už jak v Americe. Vyfotit se se svým Bushem. Jo...snad to zvládnem.
 
OTÁZKA: 13:46 Květa:
Jaromíre, díky za Pražskou pálenou, je to dobrý nápad, který by neměl zůstat úplně bez odměny. Možná nebudu sama, kdo by Vám poslal případou finanční odměnu. Nezveřejníte nějaké číslo účtu pro dobrovolné přispěvatele?

ODPOVĚĎ: 16:35
Děkuju. Ale za dárky se neplatí.
 
OTÁZKA: 13:53 Julča:
Zdravím Ťa Jarku! Na svojom poslednom koncerte v Bratislave si nám spieval nedokončenú pesničku Za hotelovou zdí... Moc sa mi páči a zaujímalo by ma, či ti prišli mailom nejaké nápady a inšpirácie na dokončenie tejto pesničky a či sa jej niekedy dočkáme v plnej verzii. Želám ti krásny deň i krásny zbytok života:-))

ODPOVĚĎ: 16:35
Už jsem o té písni psal. Možná na webových stránkách zveřejním nejlepší Vaše pokračování, jak mi přicházejí.
 
OTÁZKA: 13:54 martina:
Zdravím Vás pán Jarek :)Prave pocuvam Kryla a to som v praci. To by mal šéf zo mňa radosť, keby ma videl :)Nebudem sa pýtať na dátum koncertov v Košiciach, ale dúfam, že to bude čoskoro. Už teraz sa na Vás všetci veľmi tešíme. Martina Košice

ODPOVĚĎ: 16:37
S Krylem skrytá/šéfem bitá.
 
OTÁZKA: 13:55 Tarantulka:
Jarku, to jsem ráda a musím Vám poblahopřát k těm novým oficiálním stránkám :-) slibují hodně. A ty originální nápady s tou deskou na netu a tou soutěží o obal.... ještě jednou blahopřeji a za nás všechny děkuji a Vám přeji jen to dobré....

ODPOVĚĎ: 16:38
Ty stránky jsou práce Tomáše Linharta. A nesmíme zapomenout taky na Ondru Fialu, který mi dlouhých 10 let vedl ty stránky předcházející.
 
OTÁZKA: 13:56 Martin:
Pane Nohavica, mám takový zajímavý dotaz, který se váže k filmu Rok Ďábla : "Jste trenkař, nebo slipař?" Myslím že tohle trápí víc lidí (pokud jste to teda někde už neříkal.)

ODPOVĚĎ: 16:38
Po filmu jsem to změnil.
 
OTÁZKA: 13:56 Andrea Walterová:
Vaše pesničky počúvama skoro denne, sú pre nás balzamom na dušu. Chodievate vo svojom voľnom čase aj do lesa, napr. na huby, alebo na kole? Ani si neviete predstaviť, ako radi by sme vás zobrali do lesa na huby alebo by sme vás po tých našich lesoch karpatských na kole povodili. Máme vás radi a držíme vám palce :) Walterovci.

ODPOVĚĎ: 16:39
Na houby je žena Martina. Já vždycky jen trpívám ,aby se mi v pořádku vrátila.
 
OTÁZKA: 13:56 Jarka z Poděbrad:
Ještě jednou bych chtěla poděkovat za úžasný koncert v Kalichu a příjemné přijetí po něm. Díky! A chci se zeptat jestli vás turné po Americe inspirovalo k nějaké písni.

ODPOVĚĎ: 16:40
Ano, mám rozepsáno mnoho písní. A Amerika se v nich míhá.
 
OTÁZKA: 13:59 Ludek:
zdravim z Prahy. Rad bych se zeptal zda po incidentu vasi heligonky po koncerte v novodvoske uvazujete o koupi noveho, modernejsi nastroje cci nechate opravit stavajici heligonku, ktera se pry dedu u Nohavicu z generace na generaci? Diky za odpoved

ODPOVĚĎ: 16:44
Dědova heligonka bývá u Jirky Kouckého průběžně v opravě a údržbě. Z těch dalších harmonik, co mám doma, budu zřejmě brát po téhle zkušenosti sebou na cesty ještě jednu.
 
OTÁZKA: 14:06 Petr Vondráček:
Pane Nohavico, asi tušim odpověď, ale přijal byste pozvání na vejletík po pošumaví? Pořádáme jej každý rok. A přespává se na srubu poblíž Klatov. http://www.polostiny.ic.cz/ Ani bychom Vás nenutili hrát a zpívat.(leda byste chtěl :) )

ODPOVĚĎ: 16:45
Omlouvám se Vám všem, kteří mi posíláte milá pozvání na soukromé nebo polosoukromé koncerty. Těší mne to, ale já na takové akce nejezdím. Fakt se nezlobte. Není to ve zlém.
 
OTÁZKA: 14:06 Tom:
Dobrý den Jarku.Chci se zeptat co Vám připadá krásného na Ostravě? Jak se Vám líbí Brno, když ho srovnáte s Ostravou.Dík

ODPOVĚĎ: 16:46
Na Ostravě mi připadá krásná Ostrava. V Brně jsem byl možná 100 krát, rád tam jezdím, ale žiju tady, doma. Asi tomu rozumíte.
 
OTÁZKA: 14:10 Hanka Brázdová:
Dobrý den Jarku, chtěla bych se zeptat, jestli je pravda, že jste vyhrál mistrovství ČR ve scrabble? S Vaší slovní zásobou to muselo být snadné:) Přeju hodně nápadů!

ODPOVĚĎ: 16:49
Jo, vyhrál. Ale to bylo ještě v \"dřevních \" dobách. Dneska už všichni ti vlčáci mají tak ostré zuby, že jsem rád, když se probojuji na mistrovství republiky. Ale přes to vlak nejede, tam prostě musím, kdyby trakaře padaly. Dokud nespadnu ze židle, bojuju a bojovat budu. Jinak všem doporučuju www.herna.net/scrabble...Úžasná zábava.
 
OTÁZKA: 14:17 David:
Ahoj Jarku prvně bych tě chtěl poděkovat za tvé učinkování ve filmu Rok Ďábla užasné a pak tu mam jeden takový technický dotaz co se týče tvích vydaných alb. Někde na nějaké diskuzi jsem se dočetl že bylo kdysi vydáno Album Mávátka ale nikde jinde o tom není není zmínka ale některé tvé písně které jsou na internetu jsou řazeny na album mávátka....děkuji za odpověd a přeji ještě mnoho uzpěchů a pro nás krásných písní....spozdravem David Kdyně

ODPOVĚĎ: 16:50
O albu Mávátka nevím ani ň. A to bych asi měl, že?
 
OTÁZKA: 14:18 Jakub:
Dobrý den,chci se zeptat jestli nechystáte nějákou desku nebo písničku.Děkuji.

ODPOVĚĎ: 16:51
Poslední písničku, kterou mám na stole rozepsanou, jsem chtěl dopsat už v Praze,ale roztěkaná Praha mi to nedovolila. Bude to píseň tom,že ..Hostinský ptá se mne co pášu/a já si objednávám guláš z 6 uleželých papalášů...
 
OTÁZKA: 14:20 albina:
hezký den do Ostravy. Hlásí se Praha :) /prostorem...dušičkou kdesi širá Morava :)/ Chci se připojit k díkům za skvělý nápad v podobě Pražské pálené a soukromě za krásné popovídání.. - Albína /vlastně ještě dotaz, když jsou to otázky-odpovědi :) Kdy se na Vás může zase Praha těšit? A máte v hlavě další pražské turné?

ODPOVĚĎ: 16:52
Albíno, šňůra podzim 2007. A jednotlivé výpady jistě budu průběžně podnikat skrzeva Pendolino alias Pindolino alias Pěrdolino.
 
OTÁZKA: 14:22 kuklik:
Pane Nohavico, skládám Vám poklonu. Pražská pálená mne tady v zahraničí tuze potěšila. Přeji i nadále jen vše dobré. Jediné co mi pořád "vrtá" hlavou jsou: trenkař nebo slipař, trenkař nebo slipař,...?

ODPOVĚĎ: 16:53
Teď u počítače ? Musím se podívat. - - - Ani se neptejte.
 
OTÁZKA: 14:22 Maxim:
Zdravim. Prelozil jste spoustu pisnicek od V.S. Vysockeho (jak jsem pochopil s uznani). 1. Nehctel by jste par DVDcek s nahravkama Vladimira Semjonovica kteri se podarilo sehnat a dat pohromade? 2. Obcas do Prahy jezdi Valerij Zolotuchin (jeden z nejlepsich kamaradu Vladimira), a jednou za cas jezdi sem a i jehop syn. Mel by jste zajem setkat se s nimi?

ODPOVĚĎ: 16:53
Skvěle. Napište na jarek@nohavica.cz.
 
OTÁZKA: 14:24 irena:
Pozdrawiając gorąco z Cieszyna, chciałam zapytać czym różni się podczas koncertów polska publiczność od czeskiej?

ODPOVĚĎ: 16:54
Tak samo inteligentna, tak samo goraca, moze troche wiecej spontaniczna. To polska specjalnosc. - Jak w Cieszynie ? Zimno ?
 
OTÁZKA: 14:27 Lydie:
Zdravím Vás Jarku! Zmiňoval jste se o svém studiu angličtiny v Irsku, ale co irská hudba a krajina, dostaly se Vám pod kůži? Díky za Pražskou pálenou a tvůrcům Vašich nových stránek za báječné překvapení.

ODPOVĚĎ: 17:01
Dostaly. Objevil jsem tam např. pro sebe Chris Moorea.To je na delší povídání. --- Ale já vidím na hodinkách, že PÁTÁ PRÁVĚ TEĎ ODBILA a Vy budete muset končit s posíláním svých otázek. Já si teď ( s dovolením) zajedu s rodinou na kávu a nákupy, a večer si znovu sednu s Vámi k dalším otázkám. Patrně ještě dnes večer a zcela jistě zítra ráno si přečtete mé zbylé chytré, hloupé, intelektuální i dřevorubecké odpovědi na vše, co Vás zajímalo. Zatím tedy pa. Ať žije laté machiato s dvěma cukry a černý rybíz .
 
OTÁZKA: 14:26 Andrea Walterová:
Som si teraz spomenula na jedného vášho fanúšika. Ani si neviete predstaviť, aký na mňa urobil dojem. Mali ste raz koncert v Bratislave-Petržalke. Sme sa to vtedy dozvedeli na poslednú chvíľu a hned sme tam utekali aj bez lístkov, že snád lístok zoženieme. Nezohnali sme. Koncert už dávno začal, my sme lístok stále nemali. Bola nás tam veľká skupina bezlístkových, ktorá sa postupne zmenšovala a vydržali sme nakoniec len ja s manželom a ešte jeden pán. Stál tam pri dverách, načúval a všetky piesne si spieval. Pán mohol mať do 60 rokov, v ruke ma igelitku Tesco, podľa oblečenia bolo vidno, že nemá veľa peňazí, texty vašich pesničiek poznal, stál tam pri dverách a načúval a pospevoval si ... Po skoro hodine koncertu sa osoba, čo vpúšťala dnu zľutovala a pustila nás donútra ... Nemôžem na toho pána zabudnúť a hreje ma to pri srdci, že máte takýchto suprových fanúšikov :)

ODPOVĚĎ: 21:50
Jak jsem slíbil, činím. Je večer a já usedám k počítači,abych zkusil doodpovědět Vaši přehršel dotazů. Jdem na to. - Andreo, díky za tu historku. Není lepší začátek mé noční anabáze, než připomenutí takových věrných fanoušků jako byl ten pán s igelitkou Tesco.
 
OTÁZKA: 14:33 Asia i Krzyś:
Cześć! Niestety nie znamy Waszego pięknego czeskiego języka. Widzielismy Rok Diabła i urzekła nas Twoja muzyka. Czekamy na koncert Twój lub Cechomora w Polsce! Macie może coś w planach? :) Serdecznie pozdrowienia z Polski!

ODPOVĚĎ: 21:55
Nie wykluczam tej mozliwosci. Wiem o tym, ze Rok ďábla w Polsce pojawil sie i ludziom sie spodobal. Sa troche problemy z terminami, i co glownie - dlugo nie gralismy wspolnie i byla by nam potrzebna duza proba przedkoncertowa. :-) Najlepiej muzyczne zgrupowanie wysoko w gorach.
 
OTÁZKA: 14:34 lienka:
Len výnimočne si dovolím citovať jednu slovenskú skupinu....."ĎAKUJEM, ŽE STE..."

ODPOVĚĎ: 21:56
Už jsem se lekl, že budete citovat jedno politické české hnutí DĚKUJEME,ODEJDĚTE... :-)
 
OTÁZKA: 14:35 Krzysztof:
Poznan jest miastem raczej specyficznym, a publiczność jest trochę inna i dlatego moje pytanie :Jakie były Pana wrażenia z koncertu w Poznaniu w listopadzie zeszłego roku ?

ODPOVĚĎ: 21:58
W Poznaniu bylo swietnie. Ja niczego nie zauwazylem. Oklaski, smiech, lzy, garderoba, pelna widownia...normalna sytuacja koncertowa.
 
OTÁZKA: 14:35 Robo:
Kedy prídete na východné Slovensko?

ODPOVĚĎ: 21:58
Na jaře příštího roku.
 
OTÁZKA: 14:38 ivana:
Při hledání termínů Vašich dalších koncertů na Moravě jsem zjistila,že dnes odpovídáte na svých oficiálních stránkách. Ráda bych tedy také využila tuto možnost,neboť jsem si vzpoměla, že jste v Praze ve Mlýně hrál roztomilou píseň o "utrpení" muže za zdí hotelového pokoje, která nemá, resp. čeká, na dokončení.Je možno se o to pokusit? Pokud ano, co je pro to třeba udělat? Přeji krásný zbytek dne. S pozdravem Ivana :-)

ODPOVĚĎ: 21:59
Napište na adresu webmastera nebo moji. Uvažuji o veřejném anonymním zveřejnění nejlepších zakončení písně.
 
OTÁZKA: 14:39 Ludek:
jeste jednou dobry den Jarku. Rad bych se vas jeste zeptal. Vsimnul jsem si ze jste za cely svuj koncert svuj nastroj neladil. Vydrzi bez problemu naladena po celou dobu koncertu?

ODPOVĚĎ: 22:04
Joo ! Míval jsem s tím problémy, ale tahle kytara Larrivée drží skvěle. Struny Elixir, síla 13. Jediný problém jsem několikrát měl po Velké vodě, jak do strun rytmicky třískám, ujelo mi občas spodní E. Zvukař Kuba mi doporučil ladičku dole pod nohy, zapojenou přes kabel, ale tu jsem na pražské šňůře použil snad jednou.
 
OTÁZKA: 14:39 Maďarka z Ústí:
Pouze posílám pozdrav z Ústí n. L. a těším se na nové CD, které, jistě na sebe nenechá dlouho čekat. Z.

ODPOVĚĎ: 22:05
Těší mne, že jste se ozvala. Znovu, jako na všech on-line rozhovorech mohu zažertovat - Maďarka z Ústí/kousne ale pustí.
 
OTÁZKA: 14:43 Jirka:
Dobrý den, vynechám komplimenty, protože jich máte určitě už nad hlavu :)) Zajímalo by mne, proč v novém zpěvníku Jarek Nohavica Komplet jsou vydané pouze písničky, které se objevily na oficiálních nahrávkách ? Proč chybí třeba Amerika, Pravda a Lež ? Sice písničku Pravda a Lež jste myslím nenapsal Vy, ale mohla by tam být. Trochu mne zaujal dotaz o ceně vstupenky. Nevím kolik stála před dvěma lety a kolik přesně stojí dnes, ale jestliže přijde zdražení o třetinu, je to docela dost. Sice je pravda, že když něco umím tak mi za to lidi platí, ale určitě je mnoho lidí, kteří nemají na to aby dali za vstupenku 400 korun. A "vytřískat" z koncertů co nejvíc mi nepřijde jako nejlepší řešení. A poslední věc, neuvažoval jste náhodou, že byste se, na nějaký čas, někdy vrátil ke spolupráci s Čechomorem ?

ODPOVĚĎ: 22:11
Po internetových zpěvnících vůbec koluje spousta písní, které jsou mi připisovány a nejsou moje. U některých jsem jen napsal kus textu, nebo melodie, některé jsem jenom někde zahrál, jiné ani to ne... Budu se snažit na svých nových webových stránkách v sekci archiv vyčistit a upřesnit všechny údaje. Roky vzniku, autorství, poznámky, komentáře,nahrávky,písně na deskách atd. Velmi si cením práce Křemílka, jehož pomoci určitě budu potřebovat. Dejte nám trochu času, všechno nejde najednou. - K lístkům, Jirko. Cituji Vás: ..Nevím kolik stála (vstupenka) před dvěma lety a kolik přesně stojí dnes... - Když nevíte,tak nehoďnoťte. - S Čechomorem se jistě ještě sejdem.
 
OTÁZKA: 14:45 Ondra:
Dobry den, muzu Vam pane Nohavica polozit dve otazky? 1) Budete mit tento rok koncert v okoli Uherskeho Hradiste? 2) V pisni STRAKAPUD zpivate "...jako reva v Borsicich....". O kteryh Borsicich zpivate?

ODPOVĚĎ: 22:13
Koncert v Hradišťu je už vylepený na stránkách , chlapčisko. - Boršice u Uherského Hradiště, co je tam (nebo teda býval) každoročně Košt vína.
 
OTÁZKA: 14:45 hnk:
Dobry den! Vim, ze nas odkazujete na Vasi stranku, co se tyce koncertu, jen jsem se chtela zeptat, zda by to uverejnovani nemohlo byt s trochu vetsim predstihem? Jsem z Kromerize, na strankach jsem videla, ze hrajete v Holesove, tak jsem cela nadsena zacla shanet listky, ale v te dobe uz byly davno vyprodane:( No nevadi, snad dorazite i do Kromerize:) Mame Vas tam moc radi! Jo a jen Vam chci podekovat, ze skladate tak pekne pisnicky, je to lahoda je poslouchat a hlavne ted ve zkouskovem pro me byly nejlepsim relaxem mezi ucenim biofyziky, biochemie a dalsich silenosti:)

ODPOVĚĎ: 22:14
Už jsem o tom asi psal - myslíte si,že by pomohlo, kdybych zveřejnil, že 20. ledna 2007 budu hrát v Kroměříži? :-)
 
OTÁZKA: 14:46 mana71:
Dobrý den ..... kdy už budete konečně koncertovat v Brně.

ODPOVĚĎ: 22:15
Po prázdninách, jestli se Brno ovšem zachrání v lize.
 
OTÁZKA: 14:46 Jiřinka:
pane Nohavico, reknete mi, proc ubyva ze zivota poezie a je to cim dal vetsi boj?

ODPOVĚĎ: 22:18
Paní Jiřinko, neubývá ze života poezie, neubývá. Mějte otevřené oči a uši, ona si vás najde. Nenechte se zahlušit hlukem projíždějících kamionu. I když - i ty kamiony mají v sobě poetické kouzlo, když se na ně podíváte jako na dva veselé slimáky, kteří se předhánějí v kopci u Velkého Meziříčí rychlostí 85 km /hod.
 
OTÁZKA: 14:48 Vráťa:
Ahoj Jarku, díky za pražské koncerty. Tentokrát jsem se dostal jenom do Lucerny, ale atmosféra byla bezvadná. Ale to že máme rádi Spartu jsi doufám nemyslel vážně? ;o) To že tam za chvilku bude hrát půlka Baníku ještě neznamená, že jí budeme fandit a mít rádi :o)

ODPOVĚĎ: 22:21
Já jsem řekl v Lucerně,že Spartu máme rádi ?? To sis seděl na uších :-) Já jsem jen řekl, že chceme, aby už konečně něco hrála. Že se na to nedá dívat. A že jí k tomu rádi půjčujeme našeho ostravské rodáka řeponě Tomáše Řepku. Řepka spasí Sparta. No nazdar. Baníčku-my-jsme-s-tebou. První jarní zápas s Mostem bude osudový. Sparta svůj boj o záchranu už s Mostem vyhrála. Nás to čeká. :-)
 
OTÁZKA: 14:49 Jiri:
Krásné slunečné odpoledne, Jarku! Jen bych rád poděkoval za koncert v Žatci a přidal ještě jeden dotaz: je možné, že si ještě někdy na podiu zazpívá Pan Nohavica s Čechomorem?

ODPOVĚĎ: 22:21
Ano, je.
 
OTÁZKA: 14:51 Helena :
Na jednom koncertě již před nějakou dobou jste sliboval CD "padlých písní". Ale pořád nic - že by padlé písně nebylo ještě dost padlé. Díky za odpověď a přeji vše dobré v novém roce.

ODPOVĚĎ: 22:22
Padlé písně už spadly ze stromu, ale ještě musí trochu na zemi porozházené dohnít. Až se začnou slétat muchy a fčely, je pravá chvíle je posbírat a hajdy s nimi do studia. nebojte. Já na to myslím. To si nenechám ujít. Však mne znáte. Nic padlého mi není cizí.
 
OTÁZKA: 14:53 Tereska:
Jarku... bardzo zaluje, ze nie bylam w Pradze, nagrania sa swietne, fantastyczne. "Pražská pálená" swietna. Warto by tez zrobic taka polska. Pozdrowienia dla Kuby i Pawla.

ODPOVĚĎ: 22:24
Tereska ! Kuba,Pawel i ja calujemy cala Polske. I konkretnie Ciebie.
 
OTÁZKA: 14:55 Hynek:
Zdravím Jarku, chystáte se letos taky do Brna, nebo ještě lépe za Jirkou Brabcem přímo k nám do Kuřimi ? Díky za odpověď, doufám že kladnou :-) Mějte se fajn.

ODPOVĚĎ: 22:24
Na tom on-line to vypadá,že jsem snad v Brně v životě nehrál. To není žádná pravda. Onehdá jsem byl v Semilasu. Nechte mne vydýchnout, brňáciii.
 
OTÁZKA: 14:59 Galina:
Jarku, nezahrajete si se mnou scrabble?

ODPOVĚĎ: 22:27
Zahraju. Rád. Jezdíváme na kvalifikační scrabblové turnaje,termíny najdete na www.scrabble.hrejsi.cz. Když na sebe narazíme, což při mých výkonech je velmi pravděpodobné, připomeňte se mi. Vyhrát Vás ovšem nenechám. Maximálně , že čestně prohraju. Což se ve scrabblu stává všem a běžně. Proto jej tak milujeme. Nikdo tam nic nemá jisté.
 
OTÁZKA: 15:00 Radek:
Krom toho, že si myslím, že jste Pražskou pálenou potěšil i ty, kdož lístky nesehnali (mezi které patřím, ale výlet do Rakovníka 13.12.2005 to alespoň trochu předem vykompenzoval..), bych se vás rád zeptal na jednu píseň, kterou jste ve vlastním životopise ve "Zpívá Jarek Nohavica" (mám staženo v .pdf) označil za "největší hřích svého života" - to byla opravdu tak...děsná [ale za vycházku chápu cokoli :)]?

ODPOVĚĎ: 22:28
Letěl jsi se sokoly...Já to někde ve svých papírech najdu a pak to dám na web. Ať se pobavíte.
 
OTÁZKA: 15:01 HNK:
Vy jste byl v Motole? jeee, jak je mozne, ze se to ke mne nedoneslo? Kdyt tu studuju!;) tak to je fakt mazec... Skoda no. na toto ani neodpovidejte, neni to otazka, ze;) Ja jen, ze me to mrzi.

ODPOVĚĎ: 22:30
Kdo Vám nakukal, že jsem byl v Motole ? Já ani nevím, kde to je.
 
OTÁZKA: 15:01 Vojta:
Na jeden dotaz zde jste odpovedel:Budu se snažit,aby druhé a další vydání obsáhlo opravdu \"komplet\" mou tvorbu. Znamena to, ze bude obsahovat i pisne jako treba Spartakiadni?

ODPOVĚĎ: 22:31
Spartakiádní je píseň, jejíž melodii napsal L.van Beethoven a slova Janoušek, Plíhal a kousíček já. Nepřipadá mi vkusné chlubit se cizím peřím.
 
OTÁZKA: 15:01 Zámečníková B :
Krásný den. Moc děkujeme za krásný zážitek z koncertu na Novodvorské. Ač je nám spíše ...sát, než ..cet, rádi dojedeme na koncert za Vámi. Ale na Moravu je to přeci jen trochu dál. Ale Vaše písničky dokáží "nabít baterky", v dnešní době je takových pozitivních věcí opravdu pomálu. Takže žádný dotaz, jen dík, dík, dík, že jste (a hlavně zdraví).

ODPOVĚĎ: 22:33
Paní Zámečníková, jsem rád, že nemusím na nic výjimečně odpovídat a jen vás takto na dálku pozdravím. A přestávky využiju k tomu,že se napiju čaje Tai Chi. - Tak. Dobrý. Lahodný.
 
OTÁZKA: 15:04 Daniela:
Nasel by se na novem webu kousek mista pro "nas" stary dobry chat? Prosim prosim... radi jsme chodili na kus reci do onoho virualniho pomezi, kde se muze setkat vice zemi a lidi nez kdy na mape.

ODPOVĚĎ: 22:34
Nevím. Musím o tom popřemýšlet. Nespěchejte na nás. nelze vše najednou.
 
OTÁZKA: 15:06 Bedřich:
Budete podporovat na jinak dobře vypadajících oficiálních stránkách více již před lety avizovaných mp3 starších titulů.Pamatuji že Vaše dávné koncerty zaznamenával na DAT myslím že Petr Benesch neví jestli to neuvádím špatně.Byla by možnost něco z těchto jistě vzácných kousků věnovat posluchačům Díky moc Bédřich Procházka

ODPOVĚĎ: 22:36
Ano. Je to jeden z mých záměrů. Vytvořit na svých stránkách časem celý archiv mých písní. V audio podobě, ve video podobě, v textových souborech, atd. Domnívám se,že ve své multimediálnosti je internet jako zrozený pro tyto účely. Nechejte se překvapit. Záměry jsou zajímavé. Myslím, že Vás ještě mile překvapíme. - O Petrově archivu vím, určitě se na něj obrátím. Pozdravujte ho.
 
OTÁZKA: 15:10 Ferda:
Budou mít vyčištěné nahrávky z Pražské pálenéné nějaký speciální odkaz, či to bude na stejné adrese? Jaký obal Pražské pálené byste jako autor :-) doporučil, nemohu si vybrat :-/. Modrou (oblohu) přeje Ferda

ODPOVĚĎ: 22:45
Pražská pálená zůstane i po vyčištění na stejné adrese. - Soutěž o nejlepší obal neskončí žádným vyhlášením jediného vítěze. Cítím, že by to bylo proti smyslu celé Pražské pálené. Jako si stahujete mé skladby, každý si může stáhnout a vytisknout a používat obal, jaký se mu nejvíc líbí. Je mi velkou radostí prohlížet si Vaše návrhy, těšit se z Vašich nápadů a být nadšen, jak Vám to jde. Já mám své favority, ale zatím je nebudu zveřejňovat. Berme to celé jako velkou výstavní síň, kde si každý, kdo přijde, pověsí na stěnu svůj obraz, ať tam visí. Kurátorů netřeba. Kritiků taky ne.
 
OTÁZKA: 15:11 Marian:
Zdravim zo Slovenska, Jarku! :) ...mam len jednu otazku - niekedy v juni by sa mal v Kosiciach uskutocnit festival Cassovia Folk Fest, a dostala sa ku mne informacia,ze by ste mal byt pozvany. Stalo sa uz tak? Ak ano, viete mi povedat, ci to zvazujete? Bolo by to uzasne-plny amfiteater v Kosiciah napriklad.. :) ..dakujem za odpoved, vasa hudba je krasna! :)

ODPOVĚĎ: 22:46
Nevyjde mi to,Mariane.
 
OTÁZKA: 15:13 Stáňa:
Hezký den.Moc ráda bych Vás slyšela během letních prázdnin někde na koncertě.Myslíte,že zavítáte také na Liberecko?Děkuji.

ODPOVĚĎ: 22:46
Když nepřijde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi. Anebo je to naopak?:-)
 
OTÁZKA: 15:14 Vlasta:
Přemýšlíte o textech svých písniček-básniček dlouho, nebo vám jen tak z nenadání přijde na mysl obsah a pak už to samo přechází z hlavy na papír? Musím říci, že vaše texty jsou opravdu působivé. Ačkoliv jsou celkem jednoduché na druhou stranu ohromě působivé, snad proto, že mluvíte lidem z duše. Ikdyž vlastně píšete o sobě. :o)

ODPOVĚĎ: 22:47
Je to kolikrát dřina a piplačka. Ale to my nesmíme prozrazovat.
 
OTÁZKA: 15:14 Honza:
Pane Nohavico, nemám žádný dotaz. Chci Vám pouze poděkovat za Vaše písně. Když je mi smutno, vždy mi zvednou náladu. Tento dar léčit písněmi má jen málo interpretů. Rovněž bych Vám chtěl poděkovat za to, jak krásně dovedete pracovat s rodným jazykem. Čeština je krásný jazyk sám o sobě, avšak pokud se jej chopí Mistr Vašeho formátu, pak teprve si uvědomuji, jaké mám štěstí, že je čeština mou mateřštinou a já mám možnost kochat se Vaším přičiněním nad její krásou. Proto bych Vám rád popřál, aby jste těch krásných textů napsal ještě mnoho. Už teď se na ně těším! Mějte se moc hezky. Zdraví Vás Honza ze Zlína.

ODPOVĚĎ: 22:49
Rozumím vám. Svůj překlad Mozartovy opery Cosi fan tutte /spíše tedy její přebásnění /, na kterém jsem pracoval 8 měsíců, jsem věnoval \" všem českým obrozencům, kteří zachránili můj jazyk v oceánu Evropy.\"
 
OTÁZKA: 15:14 mara:
Zdravim vas pane Jaromire, velmi ste ma potesili Prazskou palenou Vyber pesniciek je naozaj podla mojej chuti a este ma tesi ze sa konecne realizovala dlho slubovana Vasa nova stranka.Dufam ze sa v nej tiez svele stratim aspon na hodinku ako v minulej.Chcela by som vediet ci chystate aj v Bratislave tak skvelu komunikaciu ako v Prahe a v Anglicku . A este asi kedy bude na svete vase DVD

ODPOVĚĎ: 22:50
DVD na podzim. Společně s ní vyjde i CD, na němž bude zvuková stopa dévedéčka.
 
OTÁZKA: 15:16 :
Hm...Jarek, ste tu, alebo nie ste tu??

ODPOVĚĎ: 22:50
Byl, jsem a budu. Jenom nevím, jak dlouho ještě.
 
OTÁZKA: 15:18 zdeněk:
Dobrý den ,pane Nohavico,taktéž jsem byl na koncertě v Třebíči a smekám,že jste jej v tom větru a dešti odehrál,vaše písně jsou velmi inspirativní a dobře se při nich tvoří obrazy,pražská pálená je potěšující rarita.děkuji.

ODPOVĚĎ: 22:52
To už tak bývá, že člověk vzpomene spíše na výlet ,kde si zlomil nohu, než na ten, kde se nic zvláštního nestalo, akorát že vylezl na Lysou a pak slezl zpět. Tak nějak to bylo v Třebíči. - BTW. Já jak já tehdy , ale vy. To muselo být chřipek.
 
OTÁZKA: 15:18 Krysia:
Jarku, dziękuję za odpowiedź. Myślę jednak że jesteś zbyt skromny... Twój polski jest rewelacyjny! Uwielbiamy Cię słuchać jak mówisz i śpiewasz po polsku

ODPOVĚĎ: 22:53
Jeszcze prosze o pare lat cierpliwosci i potom moze wejdzie na polski rynek Jarek z obcym lecz milym akcentem.
 
OTÁZKA: 15:20 Ondrej Lesa:
Jeste jeden dotaz: Kde muzu najit pisen "Za hotelovou zdi"? Dekuji

ODPOVĚĎ: 22:54
Zatím nikde.
 
OTÁZKA: 15:22 Julie:
Zdravim, a mnohokrat dekuji za uzasny pozitivni naboj, ziskany na jednom z prazskych koncertu...chtela jsem se zeptat - chysta se v brzke dobe (krom Prazske palene)i nejaka dalsi, at si klidne oficialni, nepalici a placena deska, kde bychom se mohli dockat pisni jako je Haf-haf a podobnych skvostu? :) Diky, J.

ODPOVĚĎ: 22:55
Paní Julie, je čas rozsévání a čas sklizně, je čas sbírání kamenů a čas házení kamenů, je čas psaní a čas zpívání..Počkejte.
 
OTÁZKA: 15:23 Hanka:
Dobrý den, chci Vás pozdravit ze sluncem zalité Prahy a poděkovat za krásnou atmosféru na Vašich koncertech. Chtěla jsem se zeptat, co cítíte, když z pódia sledujete, kolik Vašich písniček zlidovělo. Také bych ráda věděla, jak se Vám líbí ohlasy na soutěž o obal CD Pražská pálená a zda budete rozhodovat o tom, který návrh zvítězí. Přeji Vám i nám (divákům a posluchačům) ještě hodně krásných písniček a koncertů.

ODPOVĚĎ: 22:58
Tady v Ostravě už je hluboká, však krásná noc. Já ty písně už nevnímám ani jako svoje. Když je člověk napíše, pouští je jako děti do světa a ony pak mnohé žijou vlastním životem. - O soutěži na obal jsem psal před chvílí. Mám velkou radost, že mě pražská šňůra inspirovala k tak podařeným věcem jako je Pražská pálená a soutěž na obal. Nápad na \"pálenici\" jsem dostal na Betlémském náměstí mezi tou starou pumpou a prodejnou se starými fotografickými přístroji na rohu. Proč ? To se mne neptejte, protože nevím.
 
OTÁZKA: 15:23 Eva :
Co Vás vedlo k napsání písničky panu prezidentovi?

ODPOVĚĎ: 23:02
Uvědomění si, že pomoc musíme nejprve hledat na konci své ruky. Bylo to v časech velké moravské potopy, kdy pan prezident /tehdy Havel / nesmočil v moravské velké vodě ani nohavice svých kalhot.
 
OTÁZKA: 15:24 Ondra:
Dobry den, jak to vypada s pisni "O Vyvolenych"? Dekuji za odpoved

ODPOVĚĎ: 23:05
Na stránce, v jejímž záhlaví mám nápad na píseň o vyvolených, kromě úvodních pár veršů, nic nového. Někdy se člověk zasekne jak traktor v poli a pak nepřejede první brázdu.
 
OTÁZKA: 15:25 HNK:
Doktor Rath, chce lekarum vsechno brat, tim nas zacina pekne .rat;)

ODPOVĚĎ: 23:07
Někdy jednoduché rýmy mají větší sílu než složité češtinářské konstrukce. Jak napsal Topolánek ml. o současném premiérovi : Bohatým beru, na chudé seru. :-)
 
OTÁZKA: 15:27 Vojta:
Nedávno se m i do rukou dostala nahravka pisnicky Lode (ref: male lode pluji dolu po rece, velke jdou proti proudu...), která nebyla dokončená. I tento fragment mne moc zaujal, mate uz ji hotovou? Diky

ODPOVĚĎ: 23:09
Vojto, já mám těch útržků doma plnou zásuvku. Nelekejte se. Rostoucím věkem jich bude čím dál víc.
 
OTÁZKA: 15:28 Míša:
Dobrý den,ráda bych se vás zeptala,zda fotografování vaší osoby na koncertech vadí vám,nebo zda je zakázáno pořadateli koncertu. Mrzí mě,že vás mám pouze na fotografiích pochybné kvality stažených z internetu...děkuji

ODPOVĚĎ: 23:12
Napadlo Vás už někdy fotografovat na divadle ? Že je to hodně divný nápad. Myslím, že by vás vyvedli. A proč tedy fotografovat na koncertech ? - A mezi námi. Ono to opravdu ruší. Hodně. Věřte mi. A to nejsem žádný posera.
 
OTÁZKA: 15:28 Radek:
Když jsem si přečetl dotazy na různá slova vašich písní, napadlo mě také něco... Jak se hraje garda? Jak se tančí godula? (a pokud jste si něco z toho vymyslel, měl byste pravidla/kroky -třeba i nechat- vymyslet...;-) )

ODPOVĚĎ: 23:13
O Godule vím jen,že ji tančí dva a zbytek chlastá u baru.
 
OTÁZKA: 15:30 pata:
La Strada?

ODPOVĚĎ: 23:14
Na dvoře divadla.
 
OTÁZKA: 15:30 Andrzej :
Jarku, kochamy Cię i twoje piosenki. Uczymy się języka czeskiego. Zawsze jestesmy na Twoich koncertach we Wroclawiu. Kiedy nstepny koncert we Wroclawiu. Pozdrawiamy Cie. Przewodnicy gorscy z Jeleniej Gory i Andrzej Mateusiak

ODPOVĚĎ: 23:15
Ja sie ucze jezyka polskiego i pan jezyka czeskiego i Europa bedzie nasza. Pozdrawiam, Andrzej.
 
OTÁZKA: 15:32 veve:
Len jedna otazocka z Bratislavy, kedy pridete koncertovat???

ODPOVĚĎ: 23:15
Dyť jsem tam teď u vás byl ?
 
OTÁZKA: 15:32 Laco z Prahy:
Tu pražskou pálenou je třeba pochválit. Přijeď zas, Jarku, i když je Praha "mimo". Který obal na CD se ti líbí? Já mám hned několik typů, třeba č. 5, 47 nebo 59.

ODPOVĚĎ: 23:16
Já mám taky pár typů, které si vytisknu a Pražskou pálenou si do nich zabalím. Pár je jich tam famózních.
 
OTÁZKA: 15:32 mcleek:
Příjemný den! Je příjemné, že jste si takhle udělal na lidičky čas - já mám akorát po zkoušce na VŠ a tohle je příjemné trávení odpoledne... Jeden hledaný rým do Ostravy černé, děvuchy věrné se sám nabízí: dr. Rath - drát. Myslíte, že ještě někdy dojde k tomu, že budou na Vaše internetové stránky umístěny skladby ze starých koncertů (z těch nejstarších za minulého režimu)?

ODPOVĚĎ: 23:16
Chci aby umístěny byly. Už jsem Pražskou pálenou začal.
 
OTÁZKA: 15:33 Dan:
Dobry den... Uz jsem videl nekolik Vasich koncertu a priznam se, ze vsechny byly skvele. A i ta drobna nervozita, ktera jakoby by byla na koncertu v Gongu myslim k veci patri. Treba nebyla. Ale za sebe v publiku jsem ji (prave v nem) citil - jakobychom meli tremu z toho, ze jste tam taky s nami. Diky za navstevu! :-) BTW - loni jsem za Vami vyrazil "az" do Orlove a musim rict, ze pro Prazaka byl takovy "mistni" koncert super zazitek... Jeste jednou diky... Dan

ODPOVĚĎ: 23:17
Pražské koncerty byly taky místní. Každý koncert je místní. Specifický.
 
OTÁZKA: 15:33 Bostek:
Včera som tu v bare mala partiu, kde chceli iba Vase pesnicky...a jeden pekne imitoval. Dalsi tvrdil, ze nie kazdy kto dobre spieva moze spievat Vase pesnicky lebo ich mate postavene pre hlboky hlas. Vy mate aky hlas -bas ci baryton?

ODPOVĚĎ: 23:19
Od D po horní e - možná f, když budu řvát. Takže asi baryton, ne?
 
OTÁZKA: 15:33 Michal:
jste nejlepší jen tak dál

ODPOVĚĎ: 23:19
Máte dobrý postřeh, jen tak dál.
 
OTÁZKA: 15:35 Danielson:
Zdravím, Jarku, mohl bych vědět, o čem je píseń Kometa?

ODPOVĚĎ: 23:22
O tom,že jsem spatřil kometu,která oblohou letěla a já jsem jí chtěl zazpívat,ale ona mi zmizela, normálně zmizela jako laň u lesa v remízku a mně v očích zbylo jen pár žlutých penízků. Tak jsem ty penízky ukryl do hlíny pod dubem, protože až příště přiletí,tak my už tu nebudem....Mám pokračovat,nebo už pomalu začínáte rozumět... ?
 
OTÁZKA: 15:37 TRMS:
Milý Jaromíre, moc zdravím! Byla by nějaká rada (krom již zmíněné konzumace čaje a kávy), jak přežít v pohodě tyhle pošmourné dny? Snad tip na nějakou knížku, film, muziku?

ODPOVĚĎ: 23:22
Tiramisu !
 
OTÁZKA: 15:38 Smajly:
Dobry den. Isteho casu najviac ludi poznalo piesen "Tri cunici", teraz je to mozno piesen "Milionar". Nie je Vam luto, ze to nie je ina piesen ktora ludi napadne ked pocuju meno Jarek Nohavica? Velmi sa mi paci Vasa tvorba, paci sa mi ako po hudobnej, tak po textovej stranke. Gratulujem! Chcem sa spytat ci si spomninate na mladeho muza co vam dal na koncerte v Anglicku podpisat gitaru na koncerte? Je to moj kamarat a prave vdaka nemu som po prvy krat dostal do ruk Vas album Osma barva duhy. Dakujem, vela stastia do buducnosti, vela pokoja a ked mozem byt sebecky tak aj vela koncertov :)

ODPOVĚĎ: 23:28
K Vaší otázce na čuníky a milionáře : Mladý muži, chcete říci, že jsou to snad špatné písně ? - Rozumím Vám. Proč nechtějí další. Ale to je jednoduché. Ne všechno je pro všechny. To bychom ani nestihli.
 
OTÁZKA: 15:38 obal:
Kdo vyhodnotí, který obal je nejlepší? Anketa, nebo vy?

ODPOVĚĎ: 23:29
Já určitě nic direktivně vyhodnocovat nebudu. Možná uděláme anketu. Ale co nám do výsledků a pořadí. Důležité , že ty obaly vznikly. A lidi se jimi mohou svobodně bavit a radovat.
 
OTÁZKA: 15:38 Tanin:
Ahoj Jarku. Jsem Tvůj velký obdivovatel a fanatik do Tvojich pisniček.Přátelé mi dokonce řikají že jsem "Nohavicofil" :-) Myslíš si, že je tato forma úchylky nebezpečná? Tanin

ODPOVĚĎ: 23:30
Nohavicofilie je velice nebezpečná. Já, který toho Nohavicu znám hooodně dobře, bych o tom mohl vyprávět celé hodiny.
 
OTÁZKA: 15:39 Kačka:
Moc Vás zdravím a přeji krásný den. Docela obdivuji Vaši odvahu pustit se do diskuse tímto způsobem, asi Vás teď čeká mnoho hodin u počítače... Ale zároveň děkuji a vážím si toho... Mám ráda Vaše písničky nejspíš úplně všechny :-), ale obzvlášť často mi hlavou víří tóny z "Líbíte se mi"... ta písnička je totiž neuvěřitelně něžná... Jen mám trošku pocit, že se k ní dneska už moc nehlásíte. Pravděpodobně jste byl kvůli ní zasypáván spoustou dotazů... Ale i přesto, hrajete ji někdy na svých koncertech? Děkuji za odpověď a přeji spoustu sil :-).

ODPOVĚĎ: 23:34
K písni Líbíte se mi se hlásím stále a rád a nahlas ! To není píseň, to je milostná předehra ! Je to mé vyřčené A, k vašemu B. Na koncertech jsem ji zkoušel s akordeonem Radka Pobořila. V podání \"sám s kytarou\" nezní tak přesvědčivě. +
 
OTÁZKA: 15:39 viktor:
Dobry den pane Nohavico, zajima me, jak casto cvicite na jednotlive nastroje, ci snad dokonce zpev?... :) Diky Viktor

ODPOVĚĎ: 23:35
Často. Možná to vyjde i denně.
 
OTÁZKA: 15:41 Adam "Łoś":
Jarku a czy masz może w Polsce swoich ulubionych wykonawców ? Czytałem, że lubisz Polski hip- hop :) czy może coś jeszcze ?

ODPOVĚĎ: 23:36
Co dotyczy hip-hopu - Trzeci wymiar jest moj ulubiony kompakt w samochodzie. I lista nastepnego ulubionego polskiego wszystkiego by byla bardzo dluga.
 
OTÁZKA: 15:42 Jozef z Brezna:
Jarku, pozdravujem Ťa v zimke. Až príde jarko, tiež si na Teba spomeniem len v tom najlepšom. Otázka: Prevláda u Teba v posledných rokoch viac potreba dopracovať nejaký hudobný nápad do podoby pesničky, alebo zaujať k nejakej téme textom pesničky svoj postoj, náladu, pocit. Je to ťažšie teraz, keď už nejaké to množstvo pesničiek nemalú časť Tvojich postojov obsahuje?

ODPOVĚĎ: 23:37
Stále preferuji text, téma, obsah, hudební stránka mi z této části vždy jaksi vyrůstá, vyplývá.
 
OTÁZKA: 15:43 Petr Jirus:
Nevíte co je s Pepou Sreichelem? Byl to váš (nebo ještě je?) váš kámoš. Promiňte ale moc se mi líbil. Hraje ještě? Děkuji Petr

ODPOVĚĎ: 23:38
S Pepou se občas /i když zřídka/ vídáme. Je furt stejný. Mám ho rád. Jediného opravdového bluzmena, kterého znám.
 
OTÁZKA: 15:43 Adam "Łoś":
A i jeszcze jedno. Twój polski jest świetny. Moc lepsi, nez moja cestina :) Cekame na desku v polstine :)

ODPOVĚĎ: 23:39
Tyle chwaly z polskich stron i juz mam rumieniec.
 
OTÁZKA: 15:43 Daniela:
Vazeny, mily Jaromire! Vase pisne jsou stale skvele, a napad s Prazskou palenou genialni. Moc jste me potesil i rozhodnutim hrat v mensich salech, ac byste jiste bez problemu zaplnil Strahov. Diky za to, ze jste zustal clovekem mezi lidmi... tesim se na setkani v Indian time. A jeste dotaz - zahrajete jeste nekdy nekde i pro deti?

ODPOVĚĎ: 23:40
Podvečerní koncerty pro maminky s dětmi byly velmi zábavné. Možná se k té myšlence časem vrátím.
 
OTÁZKA: 15:44 Tanin:
Moc děkuju,za to že jsi zase oprášil koncertování po klubech a malých sálech v menších městech. Takového Nohavicu mám nejraši a bál jsem se že tuto atmosféru už nikdy nezažiju. Stejně tak děkuji jako mnoho ostatních za Pražskou pálenou. Měli by si z Tebe vzít někteří naší "rádoby umělci" přiklad. A měl bych ještě jeden dotaz, chystáš se při svém turné také navštívit Jaroměř, nebo její blízké okolí? Děkuji Tanin

ODPOVĚĎ: 23:44
Jaroměř má skvělé divadlo. Tam se musím přijet zas podívat. Nevíš, proč mám pocit, že je celé dřevěné jako Stavovské za časů Mozarta ?
 
OTÁZKA: 15:45 Ela:
Dobrý den!Nechystáte se zase na Prázdniny v Telči?A jinak-máte nějaký vysněný umělecký projekt, nějakou spolupráci, kterou byste chtěl realizovat a ještě se to nepodařilo? Děkuji, Eliška

ODPOVĚĎ: 23:45
Já si své sny průběžně plním. Jsem rád za těch pár, u nichž se mi to podaří a ten zbytek...holt nemůže mít člověk všechno.
 
OTÁZKA: 15:50 Petr Kočí:
Vážený pane Nohavica, rád bych se zeptal (a opravdu nechci, aby to znělo rýpavě, chraň Bůh:o), zda někdy odpovídáte cizím lidem, kteří Vám napíšou na Vaši e-mailovou adresu? A propos, nacházíte občas v řadách neznámých lidí, pro něž jste, dalo by se říci, "vzorem", nové známé nebo dokonce přátele? Děkuji

ODPOVĚĎ: 23:47
Snažím se odpovídat na všechny mejly,ale asi rozumíte tomu,že je to velmi, velmi náročné. Nemám chuť si najímat osobního sekretáře, takže jsem odsouzen ke stálému pocitu, že se mi pošta hromadí. Já se polepším. Nepište mi tolik !...Vlastně...:-) pište. Ale buďte trpěliví. - Přátelství se nerodí den ze dne.
 
OTÁZKA: 15:50 Jana:
Já Vám přeci nevyčítám, že jsem nesehnala lístky, ale to, že v rádiu řeknete, že lidi v ČR ve všem vidí nějaký podraz. Ale on tam je. Korupce není pouze v politice. Lístkama se uplácí. Dostávají je sponzoři a Ti jima zásobují své zákazník. Vy ale máte možnost, už na takovém místě příště nehrát. Do Lucerny to celkem šlo, ale zase ta pětistovka za jednoho borce s kytarou do 35. řady.. I Kryštof tu hrál za 300 a 500 jsou 2 lístky do první řady na 30 herců v národním divadle.

ODPOVĚĎ: 23:52
Borec s kytarou vám mává do 35. řady. Ale nevidí Vás, Jano. Kdepak jste se nám zatoulala ? - Můžu používat vaše srovnání ,že jsem 2 krát dražší než 30 herců v národním divadle ? :-)))
 
OTÁZKA: 15:52 martina:
Díky za Velkou zpověď

ODPOVĚĎ: 23:55
Jsem rád, že to tak zaklaplo do sebe. Generála Windischgratze jsem nakonec nazpíval se študáky v aule filozofické fakulty (těmi,kteří nebyli na světě,když jsem tu píseň psal) a Halelujá s vyprodanou pražskou Lucernou. Krásné. Díky.
 
OTÁZKA: 15:53 Palo:
Ahoj, strasne sa mi pacilo ako si spravil koncert pesniciek Karla Kryla na jeho 10. vyrocie umrtia.Doplnil si ich o krasne melodie a doteraz tieto pesnicky su pre mna asi to najlepsie co som kedy pocul.Karel Kryl a ty mate moj velky obdiv. Dufam ze coskoro zavitas so svojimi koncertmi na Slovensko.

ODPOVĚĎ: 23:56
Písně Karla Kryla jsou zaryty hluboko ve mně, neboť byly první, které jsem uměl zpaměti. A dodnes umím.
 
OTÁZKA: 15:54 katka:
Chcela by som sa opýtať, čo robíš keď si veľmi vyčerpaný z koncertov. Kde naberáš energiu? Máš nejaký tajný recept aj pre mňa? :-D Druhá otázka, zavediete znovu chat na stránke? Vďaka za druhú odpoveď ;-D

ODPOVĚĎ: 23:57
Samota mi dodá sílu vrátit se mezi lidi. - O pokecu na těchto stránkách přemýšlím. Ještě nevím.
 
OTÁZKA: 15:56 Tom:
Marne si hlavu lamu, nad obsahem Darmodejova vyznamu. Je mozno aby Mistr nastinil a tajemstvi jeho poodkryl?

ODPOVĚĎ: 23:58
Neudělám to, nezlob se. Nechej se vést prostorem mezi slovy a najdi si tam svou vlastní krajinu.
 
OTÁZKA: 15:58 Zuzka:
Kdo vymyslel název Pražská pálená? A děkuji za úžasný zážitek z koncertu v kalichu

ODPOVĚĎ: 23:58
Je to celé můj nápad.
 
OTÁZKA: 16:01 Tomas:
Dobry den. Chtelo by to nejaky novy film, co rikate? Rok Dabla jsem videl uz asi 10x a rad bych si zase poustel neco jineho, kdyz potrebuju rozveselit :-)

ODPOVĚĎ: 00:01
Já nejsem pro film zrozený. To Petr Zelenka ze mne vykřesal jiskérky náznaku jakéhosi filmového poloherectví. Mám rád filmaře, mám rád filmy, ale film už prosííím ne ! Jak už jsem někde řekl: jedině v roli Havla, ve výpravném americkém holywoodském životopisném filmu za honorář srovnatelný s tím,co dostává Pitt - a to mi nehrozí, takže sláááva.
 
OTÁZKA: 16:01 katka:
Jarek, poslala som za tebou mrazive slniečko zo slovenska čo si chcel, len príde za tebou až zajtra. Bo teraz už musí ísť spinkať :-)

ODPOVĚĎ: 00:01
Koukám z okna a opravdu spí. Je půlnoc a já Vás tu mám ještě kupu.
 
OTÁZKA: 16:01 irena:
Oj, dużo tych miast, wszystkie koncertów wyczekują... Proszę nie zapominać też o Cieszynie, to tylko pół godzinki :)

ODPOVĚĎ: 00:02
Raczej 40 minut. I moze wiecej. U Zukowa teraz swinki po drodze.
 
OTÁZKA: 16:02 i:
Milý Jaromíre,je radostné sledovat,jak moc lidí Vám píše. Méně mě těší, že už minimálně dvakrát padla obdobná otázka,jakou jsem položila já. Nicméně odpovídáte báječně a nejpotěšitelnější pro mě je, že jste prohlásil,že upřednostňujete OBSAH NE FORMU. Při čtení mě napadl rým na dr. Rath ...kam chce se drát? (a nebo s...?)- nejsem sprostá,ale nabízelo se přímo samo. Posílám slunce do Ostravy z Prahy. I.

ODPOVĚĎ: 00:03
Zkusím pana ministra umístit do písně Metro pro krtky. MinistRRR doktoRRR RRRRath.
 
OTÁZKA: 16:03 Toňýk:
Zdravím z Prahy (kde jsem se bohužel nedostal ani na jeden z Vašich koncertů)... otázka: Nechystáte nějaký "dodatek" či nový zpěvník k Vašemu černému vydání zpěvníku A-Z ?

ODPOVĚĎ: 00:03
Právě je v prodejnách 1. vydání mého Komplet zpěvníku.
 
OTÁZKA: 16:06 jenickova:
Pročítala jsem si nedávno Tvoje komentáře písním ...co Tě inspirovalo v Komplet Jarek Nohavica.Cítím,že jsi řekl světu jen půl pravdy,možná čtvrt.Myslíš,že se svět někdy dočká otevřené zpovědi Jarka Nohavici?V Picassově muzeu v Paříži je u každého Picassova obrazu popsáno životní období,ve kterém obraz vznikl, a s šokující otevřeností i události a lidé,kteří ho tehdy ovlivnovali.

ODPOVĚĎ: 00:05
Až budu starým mužem a budu staré knihy číst a mladé víno lisovat / sednu ke stolku a sepíšu to všechno. Nevím vše, ale mnohé vím.
 
OTÁZKA: 16:07 marion:
Zajímalo by mě, proč nehrajete na svých koncertech z " mého smutného srdce " ? A máte nějakou svou písničku už "ohranou" nebo se vám přestala líbit?

ODPOVĚĎ: 00:05
Hrávám,hrávám...ale těch písní mám jaksi moc a koncerty nemohou trvat 3 hodiny.
 
OTÁZKA: 16:08 Ivánek Horník:
Zdar Jarku! Co takhle nějakou písničku o fotbalových kapřících, nechystáte? Dal bych na to třicetník...

ODPOVĚĎ: 00:06
Zdá se mi, že tohle téma skvěle zpracovali pánové Čtvrtníček a Lábus ve své divadelní hře. Všem doporučuji. Myslím, že to už vyšlo i na CD.
 
OTÁZKA: 16:09 Marcin:
Witam! Mieszkam w Kielcach, więc jakoś nigdy nie po drodze do Cieczyna czy Wrocławia, ale jak coś Wymyślicie w Polsce to będę chciał tam być! Życze zdrowia i pozdarawiam.

ODPOVĚĎ: 00:07
Kielce, Kielce, musze wpisacz do notatnika.
 
OTÁZKA: 16:13 veve:
No velmi ste ma nepotesili, akosi to nefnguje, otazocka bola pred hodinkou a stale nic; no, asi to nie je vasa chyba. Tak pekny den

ODPOVĚĎ: 00:08
Já se snažííím.
 
OTÁZKA: 16:13 Tomas:
Jeste si neodpustim jeden dotaz: Jake to je cist na sebe porad jen chvalu? Uvedomujete a pripoustite si to, jak moc Vas lide, vcetne mne, obdivuji a jak moc Vas maji radi?

ODPOVĚĎ: 00:10
Já to tak neberu. Těší mne to, že se vám líbí mé písně, opravdu těší, ale něco mi říká, že jsem to všecko dostal jako dar a mým jediným úkolem je moc to nepos..t.
 
OTÁZKA: 16:14 Petr Kočí:
Vážený pane Nohavica, rád bych se Vás zeptal na důvod, proč občas nenahrajete nějaký ten videoklip? Vím, najdou se výjimky (Tři čuníci, Starý muž, Hlídač krav - úryvek byl k vidění v jakémsi dokumentu o Vás, etc.), ale přecejen...

ODPOVĚĎ: 00:11
Mně nebaví jak natáčení videoklipů, tak jejich sledování. Písnička ožívá na koncertě v konkrétním sále s konkrétnimi lidmi v konkrétním místě a čase.
 
OTÁZKA: 16:18 Petr Kočí:
Vážený pane Nohavica, mám jednu hloupou teoretickou otázku: Jaká částka by se Vám zdála dostatečná v případě, že by Vás někdo požádal o lekce hraní na kytaru (odhlédněme od Vaší časové vytíženosti:o)? Ptám se opravdu pouze teoreticky, nejsem z nejbohatších a od Vašeho bydliště jsem vzdálen zhruba 2/3 republiky:o)

ODPOVĚĎ: 00:12
Já bych učit na kytaru neuměl. To není legrace. To není ukázat nějaký akord. Každá práce chce svoje, a učitelem kytary se člověk nestane tím, že umí pár akordů.
 
OTÁZKA: 16:21 Tomas:
Posledni dotaz/poznamka, snad me kvuli tomu automaticky nevyradite. Jenomze moznost komunikace s Vami me nenechava klidnym:-) DVD by to urcite chtelo, kdyz uz nebude ten novy film. Hlavne hodne dlouhe. A dotaz: Jeste Vas nekdy uslysim zpivat hymnu? Vami zpivana hymna na hokeji ve Trinci(?) byla nejhezci interpretace, co jsem kdy slysel. Co bych dal za to ji slyset znovu. Tak krasnou pisen v tak krasnem podani.

ODPOVĚĎ: 00:17
Zpívat hymnu veřejně před tolika chlapama byla pro mne jak v Třinci, tak v Ostravě velká čest. Já se za to nestydím, přiznat to. Stejně jako vím, že bych ji neodmítl zpívat před letošním finále mistrovství světa ve fotbale. Pěšky bych šel do Němec.
 
OTÁZKA: 16:21 Pavel farář:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy se zase přijedete podívat a zazpívat do Plzně? Byl jsem na Vašem posledním koncertu v Plzni a nemělo to chybu. A co nový cd? Chystáte něco? Díky za odpověď. A ještě jeden dotaz, myslíte, že bych dokázal nějak sehnat Váš podpis?

ODPOVĚĎ: 00:17
Podepíšu se Vám po koncertě. Jen musíte vždycky počkat,až se v šatně zrekultivuju.:-)
 
OTÁZKA: 16:23 lenoch:
zdravi banska bystrica! jarku, som velmi rada, ze som mohla byt na vasich koncertoch! bolo mi na nich vzdy velmi prijemne!moj otec by povedal: pošušňáníčko :) a čo je pošušňáníčkom pre vás (z hudby)?

ODPOVĚĎ: 00:20
Teď je mi pošušňáníčkem Don Giovanni od Mozarta. Ale neříkejte to nikomu u nás doma. Když jsem se vrátil od ředitele Golata, kterému jsem odevzdal překlad Cosi fan tutte a řekl jsem doma,že se chystám na Dona Giovanniho, zaznělo unisono naším domem: Buď ty nebo Don ! Oba ne!
 
OTÁZKA: 16:23 Irena:
Milý Jarku, jako Pražačka jsem se velmi těšila na Tvé koncerty. Bohužel sehnat lístky bylo pro většinu "obyčejných lidiček" téměř nemožné. A tak jsme strávili 2 mrazivé večery pouze za zavřenými dveřmi divadel (spolu s mnoha dalšími smutnými fanoušky)... Bylo nám to velmi líto :( Irena

ODPOVĚĎ: 00:20
Já viděl v Lucerně plno obyčejných lidiček. To je mi líto, že jste se ani tam nedostala. Tak příště.
 
OTÁZKA: 16:23 Tylec:
Co rikate na to ze furt nejaci trapaci vyhrávají samé slavíky a td. ? Bo jako člověk jako Vy si to zaslouží určitě vic než nejaky Kája :)

ODPOVĚĎ: 00:21
Lidé, kteří hlasují ve slavících, mají radši Gotta. Tak to je spravedlivé.
 
OTÁZKA: 16:23 jirka:
Ahoj Jarku, pripojuji se k zastupu "dekovacu" za Prazske koncerty. Cetl jsi uz parafrazi na Mladkovu "Z OPavy z Opavy rychlik jede do Prahy", napsanou na miru pendolinu? http://www.finexpert.cz/Kratkezpravy/AR.asp?ARI=4992 Jak se Ti libi? Druhy dotaz ... jake mas na te Lariveece na kterou ted hrajes struny? (tvrdost, znacka). Diky a mej se fajn.

ODPOVĚĎ: 00:22
Četl. Moc líbilo. - Elixir. 13tky. Drží.
 
OTÁZKA: 16:24 Lenka:
Kdy přijedete do Havířova?

ODPOVĚĎ: 00:22
Já jsem tam každou chvíli.
 
OTÁZKA: 16:27 Evelyna:
Nedávno jsem viděla Váš koncert na počest Bulata Okudžavy.Bylo to velmi krásné a i Vy jste měl svým zpěvem na tom nemalou zásluhu.Za což Vám chci poděkovat a doufat, že zase něco takového uskutečníte. Zajímalo by mne jestli písně, které tam zazněly budou vydány v klavírní podobě.Bohužel na kytaru mám příliš choulostivé prstíky. Jeden sborník Vašich písní jsem si zakoupila. Byla to náhoda v Tescu a byl pro klavír. A ještě by Vás také mohli pozvat do Děčína, zasloužíte si to. Určitě byste potěšil mnoho lidí včetně mé maličkosti. Mám Vás moc ráda a hlavně pokračujte ve svém konání.

ODPOVĚĎ: 00:23
Asi Vás zklamu,ale o vydání těchto písní v klavírní úpravě neuvažuji.
 
OTÁZKA: 16:31 Aska:
Kiedy pan Jarek odiweszi Polske?

ODPOVĚĎ: 00:24
Niebawem.
 
OTÁZKA: 16:33 Karel:
Hašek, nebo Vokoun?:-)

ODPOVĚĎ: 00:24
To je hodně těžká otázka. Lojzovi nezávidím.
 
OTÁZKA: 16:34 Petr Kočí:
Vážený pane Nohavica, mám otázku, která patrně nepatří k nejpříjemnějším, a pokud ve Vás vyvolá nepříjemné vzpomínky nebo nějak jinak negativně na Vás zapůsobí, předem se velice omlouvám za svou zvědavost a případnou újmu. Pochopím, pokud na něj nebudete chtít odpovědět... Jaké pocity ve Vás proudily v období Vašeho "kladnějšího přístupu k alkoholu"? Pokud jsem vás nějak urazil, dobrovolně za Vámi přijedu a nechám si nafackovat...

ODPOVĚĎ: 00:25
Chlastal jsem bundesligu a jsem rád,že jsem už jen nehrající kapitán.
 
OTÁZKA: 16:36 Pavlína:
sem napište dotaz Jarku, v jednom z rozhovorů, kde hovořil o Vašem zahraničním jazykovém pobytu,jste řekl, že městem chodil vysoký muž. Protože nepatřím mezi ty šťastné, co sehnali lístky na Váš koncert,a mohli se na Vás podívat "z očí v oči",zajímalo by mě,jak vysoký jste.Nemám na mysli Vaše převýšení ostatních písničkářů,to je u Vás zřejmé,jde o skutečné centimetry. Děkuji

ODPOVĚĎ: 00:26
184. A když je vlhké počasí tak 185.
 
OTÁZKA: 16:37 Tomas:
Asi je marny boj sem psat dalsi dotazy, stejne se k nim uz nedostanete. Tak treba se Vam bude zdat tento zajimavy: Kde jste se poznal s Vaclavem Havlem a jaky spolu mate vztah? Komunikujete spolu? Co si o nem myslite?

ODPOVĚĎ: 00:31
Václava Havla jsem živě potkal na slavném koncertě v Lipnici, kde ho Jan Rejžek uvedl na pódiu, pak dole v Laterně magice tuším odpoledne ve středu 22.listopadu 1989 a tentýž večer jsem stál vedle něj na Melantrišském balkóně a zpíval plnému Václaváku Když mě brali za vojáka a pak za pár let v Olomouci na radnici jsem si s ním v zákulisí zakouřil, vyfotil se a pak na balkóně zazpíval Halelujá. Párkrát jsem byl zván na Hrad na oslavy ke státnímu svátku, ale já na takové věci nejsem.
 
OTÁZKA: 16:37 Krzysztof:
Oczywiście czekam na koncert w Poznaniu i pozdrawiam . Czytanie po czesku idzie mi powoli ale zaczynam rozumieć coraz więcej tak więc zapis z czAta będę czytać penie kilka dni. Pozdrawiam Cię Jarku i cieszę, że mogę słuchać Twoich piosenek (dla mnie nowych) z Pragi, które mam z internetu. Słucham Ciebie wszędzie w tramwaju, samochodzie,domu a nawet jak jestem na nartach w Pec pod Śnieżku. Przyjedź do Poznania, pójdziemy na herbatę lub kawę. Trzymaj się ciepło !!!! Pozdrawiamy Ciebie Krzysztof, Renata i moja córka Dagmara.

ODPOVĚĎ: 00:33
Jest milo,ze rozumiemy sie.
 
OTÁZKA: 16:43 Petr J.:
Dobrý den, Mistře. Vaše písničky znám již od útlého předrevolučního dětství z kazet mého taťky. Drtivou většinu z nich znám zpaměti a rád bych si některé s Vámi zazpíval naživo :-). Proto se chci zeptat, jestli máte na seznamu míst, které hodláte letos navštívit s kytarou a heligonkou, i Hodonín. Předem děkuji za odpověď a přeji hodně úspěchů.

ODPOVĚĎ: 00:33
Hodonín se svýmo krásným obřím kulturákem na svých cestách nemůžu minout.
 
OTÁZKA: 16:44 Aleš:
Nazdar Jarku, díky za Pražskou pálenou, některé písničky mě vrátily o nějakých 17 let zpět na průmyslovku kdy jsem se na Tvých (a Krylových) písničkách učil první akordy. To to letí... Dnes když občas hraju dětem, tak jako jednu z prvních chtějí Divoké koně. Přeju hodně bing ve scrabblu i v životě.

ODPOVĚĎ: 00:36
Scrabble je skvělé osvěžení mozku. Po 11 koncertech v Praze jsem v sobotu jel na Kladno a tam se ocitl v jiném světě. Hrál jsem sice jak ponocný, ale smál jsem se na soupeře jak měsíček. Doporučuju všem, kdybyste někdy dělali 11 koncertů - scrabble vás vyléčí.
 
OTÁZKA: 16:45 Jirka:
Dobry den Jarku, nikde neumim sehnat vase cd: V tom roce pitomem, Osma barva duhy vsude kde sem se ptal tak mi rekly ze je nemaji a ze si mam pockat az bude nejaka reedice, tak se chcu zeptat jestli se daji prece jen nekde sehnat, nebo si musim opravdu pockat :-(. a jeste bych se chtel zeptat zda budete koncertovat i v Opave (nejlepe ve vyceucelove hale - je tam vic mista pro lidi, byl jsem tam na Cechomorech a zvuk byl dobry). Dekuju za to ze hrajete a i za Prazskou palenou a ON the road, at se vam dari

ODPOVĚĎ: 00:37
Poptám se ve firmách,jak je to s těma dvěma cédečkama.
 
OTÁZKA: 16:46 Karel Turek:
Vzpomínáme se ženou na Tvé koncerty ve V-čku na kolejích VŠB v Porubě ( první polovina 70-tých let ). Zvlášť na písničku " o hlavě jako pomeranč ", od té doby jsme ji neslyšeli. Nešla by oprášit ? Jinak moc pozdravů, díků za písničky a těšíme se na někdy na koncert v Kladně. Katka a Karel

ODPOVĚĎ: 00:38
Ta píseň Plivni si do rukávu už málem byla na Pražské pálené. Dvakrát jsem o ní vážně uvažoval.(Já vždycky dotyčné písně vybíral v den koncertu). Někam ji šoupnu. Slibuju.
 
OTÁZKA: 16:50 Beatrix:
Czlowiek jest tylko czlowiekiem,a ta odrobina rozumu,ktora moze posiadac,znaczy niewiele lub nie wchodzi w gre,gdy szaleja namietnosci(VÁŠNĚ) a granice czlowieczenstwa uciskaja. GOETHE Podpisze sie Pan pod to wspolnie z panem Goethe,Panie Jarku?

ODPOVĚĎ: 00:44
Czeski poeta Biebl powiedzial ( mysle ze nie tylko o pisaniu wierszy ),ze wiersze nie mozna pisac tylko sercem. Bo to by byla masakra. I potoki krwi. Lecz wiersze nie mozna tez pisac tylko rozumem. Bo wyszla by z tego tylko zimna maszyna. I tak jest w moim odczuciu z zyciem. -BTW. Goethe mial podobno jakis problem z namietnoscia do mlodych dzieczyn, tak? W tym przypadku rozumiem, dla czego powiedzial to, co powiedzial.
 
OTÁZKA: 16:50 Michaela:
Jarku, díky, že jsi. Musí to být fakt skvělej pocit dělat lidem radost (a to už tolik let:-), tleskám - a jako dlouholetý posluchač děkuji. MŽ PS: ty šumivé nahrávky z koncertů maji stejně něco do sebe :-)Atmosféra se nedá ničím nahradit

ODPOVĚĎ: 00:45
Samozřejmě že ty šumivé nahrávky ničím nenahradíš. Jenže za pár let bude stejně nekvalitní i Pražská pálená.:-))
 
OTÁZKA: 16:51 justi.wr:
Witaj :) Serdecznie pozdrawiam z Wrocławia. Dziekuję za serdeczną muzykę i wspaniałe koncerty we Wrocławiu. Osobiście bardzo lubię pieś V. Wysockiego i B. Okudżawy w twoim wyonaniu. Szkoda, że tak trudno kupić Twoje płyty we Wrocławiu. P@paaa

ODPOVĚĎ: 00:47
I jak po internecie ? Www.vltava.cz?
 
OTÁZKA: 16:51 Růža:
Přeju hezký den, co dělají fotbálky v Tramtárii? Ještě se účastníte?

ODPOVĚĎ: 00:47
Už jsem za klukama dlouho nebyl. Hlavně proto, že mne trochu zlobí koleno a když teď nepiju, nevím,co bych tam jiného dělal.
 
OTÁZKA: 16:51 Lída:
Dobrý den, možná večer, Jaromíre. Já taky nemám žádný dotaz. Spousta lidí to napsalo mnohem lépe než já, např. Honza ve 12:10. S těmi penězi za lístky je to opravdu trochu úsměvné. Proč byste jinak tu pálenku zadarmo rozléval? Je pravda, že bohatý jste asi víc než leckterý milionař, ale to bohatství si nenecháváte pro sebe :-) Díky.

ODPOVĚĎ: 00:48
No, upřímně řečeno, část toho bohatství si s dovolením nechávám pro sebe.:-)) Že se ,paní Lído, nezlobíte.
 
OTÁZKA: 16:51 martina:
Moc zdravím z Prahy a dík za koncert v Lucerně-dík za setkání s někým, s kým je člověku moc dobře. Budete mít někdy koncert, kde zazní všechny vaše písně? (my to jednou zkoušeli s písněmi z našeho oddílového zpěvníku,cca 150 písní, a bylo to, pravda trochu vysilující, ke konci až vyšilující...)

ODPOVĚĎ: 00:49
Jednou jsem to zkoušel na Helfštýně, trvalo to 9 hodin a obdivoval jsem hlavně diváky, kteří to přežili. Teď, kdy těch písní přibylo, a mně ubylo sil, by to byl nerovný souboj.
 
OTÁZKA: 16:51 petr kazik:
moc moc dekujem za darek Prazska palena, moc moc, ...otazka: potkavas i hodne zavistivych a neprejicich lidi ? jestli ano ver ze nas ostatnich je mnohem vice ( a prijed prosim zase do Toronta )

ODPOVĚĎ: 00:52
Těch závistivých není až tolik, jak se mnohdy zdá. Jen jsou více slyšet a vidět. A více umí škodit. Já je neberu vážně. A obránit se ještě umím.
 
OTÁZKA: 16:53 Lo:
…kdybych to uměla, nasala bych – neumím – napíšete? píseň o pendolínu…

ODPOVĚĎ: 00:53
Už mi to vyfoukli jiní kluci, jak se o tom zmiňují kousek výše v diskusi.
 
OTÁZKA: 16:54 jirka:
Jen poznamka k "albu Mavatka" (dotaz Davida ze 14:17). Pod timto "nazvem" lze na Internetu sehnat amaterska nahravka jednoho z predlistopadovych koncertu.

ODPOVĚĎ: 00:57
Doufám, že to dávají zadarmo. A ne jak pan Cibulka a jiní, kteří si natáčeli před 89. rokem bez našeho vědomí naše koncerty a pak ty kazety prodávali na burzách. I když co - aspoň se to zachovalo mezi lidmi. Ale zeptat se mohli.
 
OTÁZKA: 16:56 Petr Komarek:
Kdysi na jednom ze svých varšavských koncertů jste mluvil o tom, že z polských koncertů vznikne deska. Kdy se ta deska objeví na trhu? A plánujete něco jako byla Pražská pálená i pro Polsko? Takovou nějakou Polskou pálenou?

ODPOVĚĎ: 00:58
Dnes mi telefonoval můj polský kolega Tolek Muracki a hovořili jsme spolu o polské desce. Uvažujeme o mých písních zpívaných polskými interprety v polštině.
 
OTÁZKA: 16:58 Otazník:
Bývají chvíle,kdy jste blíž Boha?

ODPOVĚĎ: 00:58
Zdá se mi, že ano.
 
OTÁZKA: 16:58 Marek:
Jarku, vidím, že dotazů je tolik, že nějak nestíháte a nyní jste teprve u 14. hodiny, tak nevím, zda se na mne dostane, ale díky moc za Pražskou pálenou a skvělý web z americké On the Road. Ta "pálená" byl Váš nápad nebo to už někdo tak populární jako vy dělal před vámi? Co říkáte vypalování hudby obecně? Mám na to svůj názor a myslím, že živé koncerty nic nenahradí. I když mně se to říká, když mi žádné "děňgi" z prodeje CD neplynou :-) Chystáte nějaké koncerty také v Čechách (pominu-li Prahu)?

ODPOVĚĎ: 01:10
Pražská pálená je můj nápad. Schylovalo se k tomu v mé hlavě, jako když potůčky z hor se slévají v údolí v řeku. Všechny ty maličkosti kolem internetu, vypalování, Milionáře, který oběhl v mp3 republiku, všechny ty projevy svobody, ale i nesvobody v mé zemi, mne na Betlémském náměstí v sobotu před prvním pražským koncertem přivedly k myšlence vyvázat se. Vymknout se všem. Navázat s vámi přímé spojení. Tady jsem. A vrátit se jakoby do 80.let, kdy jsem nebyl vydáván. Jen jsem hrál a zpíval. A přesto se mé písně šířily. - Doba se změnila. Za časů Mozarta jsi musel chodit za hudbou, než pak hudba na nosičích se začala vlupovat do tvého bytu sama. Velkým obloukem se vrací jedinečnost živého koncertu a mediální nosič je pouhým nosičem vody. Milým dárkem a pozváním, přijďte si se mnou zazpívat.
 
OTÁZKA: 16:59 tajna ctitelka:
Zdravim z mraziveho Polabi. Stranky jsou povedene,mila zmena! Kolik Vam zbyva ran,kdyz zabijite dve mouchy jednou ranou?

ODPOVĚĎ: 01:11
V takové zimě a zabíjet mouchy. Počkejme na parné léto.
 
OTÁZKA: 17:05 Irena:
Dobrý den Jarku, moc Vás zdravím a také děkuji za super písničky.Díky za Pražskou pálenou, která mě hodně nostalgicky vrátila zpátky ke vzpomínkám až do r.1986, kdy jsem Vás viděla poprvé na koncertě, ještě se S.Janouškem. Jak už jsou vlastně velké Vaše děti, kterým jste nazpíval ukolébavku? Mějte se fajn.

ODPOVĚĎ: 01:13
Letí to. Krásně,ale letí.
 
OTÁZKA: 17:06 Kubik:
Dakujem za darcek v podobe noveho albumu. Mozem pre Vas nieco urobit?

ODPOVĚĎ: 01:13
Potěšte se těma písněma. Víc nemusíte.
 
OTÁZKA: 17:11 Pavla :
Pěkný podvečer,chtěla bych Vás požádat o radu: Zbožňujete písně jistého Nohavici, máte všechny jeho vydané desky,jednu pálenici,posloucháte ho 1O let a máte za sebou mnoho marných pokusů sehnat lístek na jeho koncert... Co navrhujete kromě trpělivosti,vytrvalosti,štěstí a zázraku?!?

ODPOVĚĎ: 01:15
Více trpělivosti, více vytrvalosti, více štěstí a jeden opravdový zázrak. Třeba mi napíšete a já vám odepíšu, jste mým hostem na příštím koncertu.:-) To za těch 10 let čekání.
 
OTÁZKA: 17:11 Jana:
Chtěla jsem Vám říct ještě takovou perličku, když stál manžel frontu na lístky naFidlovačce tak přišel otevřít sám ,,Velký šéf - Tomáš Topfer a prý se divil co tam je lidí, až ho z omylu vyvedla pokladní, když mu řekla,, to ale není na nás!

ODPOVĚĎ: 01:16
Tomáš je skvělý šéf divadla, dělá to dobře a jsem moc rád, že jsem si na Fidlovačce mohl zahrát. Stejně tak mne těší ,že mi nabídli k přeložení Malované na skle, které dodnes uvádějí.
 
OTÁZKA: 17:38 erika tričko:
Dufam,že s krídlami na tričku bol let báječný, a že je už obnosené.Na nové máš nápad, alebo sa necháš prekvapiť? Odpoveď stačí v nočnej šichte,vtedy to lepšie páli.Díky

ODPOVĚĎ: 01:23
A jsem, Eriko, u poslední otázky a odpovědi. Zítra si schválně spočítám, kolik se Vás tady ke mně do podkroví nacpalo. To byl zas den. Náročný ale inspirující. Tak se všichni držte. Zas někdy si s Váma sednu a rozebereme život. A těším se, že Vás potkám na koncertech. Co bych ještě na závěr dodal ? Už vím. 1. Eriko, všechna trika jednou budou obnošená. 2. Nechám se překvapit. 3. Dobrou. 4. Co jsem nestačil říct, už dneska nestihnu. 5. Nashle, dovi, dozo, bye. Jarek Nohavica vlastní klávesnicí, 0strava, 01:22
 


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů

rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu