JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


KONCERTY - RECENZE
 

Nohavica hraje v Americe
ČTK -  3. 6 .2003

New York - Vyprodaným koncertem v newyorském sále Bohemian Hall zahájil v sobotu Jaromír Nohavica dvoutýdenní cestu po Spojených státech. I když mezi čtyřmi stovkami posluchačů byli lidé, kteří neznali čerstvé písničky, protože nemají častý kontakt s domovem, všichni reagovali živě a nadšeně. "Bylo to moc milé," pochvaloval si Nohavica, který přidal víc písní určených ke společnému zpěvu.

Na americkou půdu vstoupil zpěvák poprvé v životě a oslaví tu také padesátku. "Těší mě, že jsem přišel pro sebe v pravou chvíli," řekl. V sobotu před koncertem si "osahával nohama" Manhattan a ke svému překvapení mu trochu přišel na chuť. "Netušil jsem, že město takového typu může být tak příjemné pro člověka, který si o sobě myslel, že je přírodní typ," dodal na vysvětlenou.

Padesátku Nohavica oslaví 7. června v Chicagu, kde má další z řady koncertů pro krajany a jejich americké přátele. Na nějaké zvláštní slavení narozenin a životních jubileí není prý z rodiny zvyklý. "Možná s přáteli zajdeme na kávu, a možná ani to ne, není to pro mě důležité," řekl Nohavica, který dnes vystoupí v Miami v C-S Cultural Klubu. Jeho turné pak pokračuje do Key West a Atlanty. Poslední koncerty Nohavica odehraje 11. června v Denveru a dva dny poté v Los Angeles. 

Zdroj: ČTK


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů

rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu