JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


KONCERTY - RECENZE
 

Nohavica vyprodal páteční koncert
MF DNES -  22. 4 .2004


Skvělou zábavu plnou vtipných a trefných textů, dobré muziky a hudebního nasazení slibuje vyprodaný koncert známého folkového barda Jarka Nohavici, který vystoupí v pátek ve 20 hodin v aule Právnické fakulty v Olomouci.

"Fandové si vyslechnou sólový recitál sestavený z nových písniček, které pocházejí z posledního alba Babylon. Zazní také starší a oblíbené ostravské písně," přibližuje pořadatel koncertu Leo Friedl dramaturgii umělcova vystoupení, jehož obliba mezi českým publikem dosáhla značných rozměrů, především pro Nohavicovy kuplety, hospodské odrhovačky i vážné melancholické skladby.

Nohavicovi příznivci naleznou na jeho nové desce podobnou atmosféru songů jako v letech minulých: trochu lásky k rodné Ostravě, krapet fanfaronství a především neotřelé rýmy prodchnuté melancholií a milostnou lyrikou, které zaujmou svojí srozumitelností a lidovostí, aniž by se Nohavica nějak musel podbízet.
Zaznívají i hlasy, že písničkář prochází uměleckým přerodem bojovníka a rozevlátého bohéma na křehkého lyrika.
"Píšu, co chci, co se mi chce, co mé srdce žádá," prozrazuje na nové desce v polemice s hudebním kritikem recept na to, co jej na rozdíl od jeho kolegů udrželo v povědomí publika.
Po hořkém Mikymauzoleu, v němž se vyzpívával ze zklamání nad tím, že další vývoj nekráčí tam, kam si lidé přáli, a že svět je mnohem složitější, než jak jsme si ho v izolaci představovali, přišlo na novém albu vyrovnání, smíření, porozumění, laskavost. Nohavicovi se povedlo převést do písní to, co prožívali mnozí z nás - hledání společného prostoru pro tradice i nový svět.

(rav)
Zdroj: MLADÁ FRONTA DNES


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů

rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu