JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


KONCERTY - RECENZE
 

Koncert, jaký u nás ještě nebyl - Nohavica dobyl Daruvar
JEDNOTA 38 (CHORVATSKO) - 8. 10. 2011    
    
 

    Taková atmosféra v daruvarském kině ještě nebyla: na koncert českého písničkáře Jaromíra Jarka Nohavici, který se konal 1. října, byly všechny vstupenky vyprodané v předprodeji, do uličky mezi levou a pravou stranou sedadel byly přistavěné dodatečné židle, a ještě bylo zájemců, kteří se do sálu nemohli dostat. Jaromír Nohavica poprvé koncertoval v Daruvaru, v Chorvatsku a vůbec v jihovýchodní části Evropy, a dožil se takového uvítání, že musel přiznat a z vlastního popudu slíbit, že docela rád přijede znovu.

     Přesto, že se u nás donedávna o Jarku Nohavicovi vědělo jen málo, publikum na písně reagovalo velice dobře, někteří si občas i zazpívali, a jeho vlastní vtipné, duchaplné komentáře

vyvolávaly salvy smíchu. Písničky střídaly jedna druhou a předem domluvený repertoár zřejmě prožíval změny na základě reakce posluchačů. „Cukrářská bossanova,“ „Darmoděj,“ „Píseň o příteli,“ „Ježíšek“ … kolem třiceti písní, a půl hodiny déle, než bylo plánováno. Písně zněly dokonale přes skromný doprovod akustické kytary a heligonky, a harmoniky jeho přítele, polského akordeonisty Roberta Kuśmierského.

     Když koncert skončil, nadšené publikum se s tím jednoduše nechtělo smířit, vytleskalo si přídavek. A ne jeden. Nejdříve Jarek a Robert uvedli „Až to se mnú sekne,“ s kterou často končí koncerty, potom Jarek bez doprovodu zazpíval „Anděla stražného,“ a na konci musel přidávat ještě jednou. Byla to árie z Mozartovy opery, kterou překládá. Potom odešel do tmy, ale jasně dal na vědomí, že se nesetkáváme naposledy.

 

Mato Pejić

Zdroj: Jednota


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů

rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu