JAROMÍR NOHAVICA

o něm |novinky |koncerty |diskografie |další tvorba |kontakt


KONCERTY - RECENZE
 

Nohavica v sále Musilka zahájil sérii brněnských koncertů
ČTK - 20. 1. 2013


     Písničkář Jaromír Nohavica dnes v sále Musilka zahájil sérii svých brněnských koncertů. Poslední vystoupení má naplánované na čtvrtek, kdy vystoupí v univerzitním kampusu v Bohunicích. Všechny koncerty jsou vyprodané.
Nohavica dnes hrál za doprovodu polského akordeonisty a pianisty Roberta Kuśmierského. Písně ze svého posledního alba Tak mě tu máš, které vyšlo loni, prokládal svými staršími skladbami.

     Nohavica přijel do Brna v dobré náladě. Odpoledne odehrál nejdříve hodinový koncert pro děti. Některé ze skladeb pak zkusil večer i na dospělé, když viděl, že reagují na jeho aktuální nápady. Nohavica v Brně mluvil o fotbale nebo hokeji. Když v jedné ze skladeb zapomněl na chvíli text, svedl to na ženy v první řadě, na které se zakoukal.

     Po skladbě Já chci poezii z posledního studiového alba, dovolil lidem ze sálu, aby si jej vyfotografovali. "Musí se ale tak blýskat, aby to vypadalo jako na zahájení olympijských her," pronesl do sálu.

     V písni Cukrářská bosanova zase vybízel posluchače, ať s ním zpívají alespoň refrén. Lidé se s chutí přidávali. Nohavica doplňoval připravený repertoár dalšími písněmi. Zahrál i skladby, které dosud nevyšly na žádném z jeho alb.
 

 

Autor: ČTK
Zdroj: ČTK

 


bio
video TV
v
ideo archiv

články
r
ecenze CD

recenze koncertů

rozhovory

on-line diskuze

domů
mapa webu