aneb vše kolem druhého DVD natočeného na koncertech v pražské Lucerně 14. -16. 4. 2009 . . .

DVD+CD

Obal připravovaného DVD+CD

Objednat DVD, Blueray
Objednejte si přímo na webu balíček DVD+CD za exkluzivní cenu 350 Kč + balné a poštovné.

Fotografie

Příprava a zákulisí koncertů
(65 fotografií)
Foto ©Martin Homola, abcphoto

 

Fotografie z koncertů
(55 fotografií)
Foto ©Rafal Nowakowski
, web

 

Fotografie z koncertů
(61 fotografií)
Foto ©Martin Homola, abcphoto

 

První promítání DVD pro realizační tým + křest - neděle 7.6.2009 (20 fotografií)
Foto ©Martin Homola, abcphoto

 

Video

Vítej Lucerno

V pasáži Lucerna

Michal Žáček stereo
Takoví jste byli
Jizva na rtu-zkouška

V přenosovém voze
Křest DVD

 

V této speciální sekci webu www.nohavica.cz, vám chceme postupně přiblížit všechny novinky ohledně natočeného nového DVD a CD Jarek Nohavica V Lucerně, které vyjde v červnu 2009.
Chceme vám postupně nabídnout novinky a podrobnosti o připravovaném DVD a CD doplněné o postřehy a recenze, ale zejména fotografie a videa pořízené na samotných pražských koncertech.
 
Aktuality


17.1.2010
-
JAREK NOHAVICA V LUCERNĚ NA BLUE RAY!

Záznam z Lucerny si od dnešního dne můžete objednat ve vysokém rozlišení na nosiči blue ray.

 

18.6.2009 - PRVNÍ RECENZE DVD V LUCERNĚ

Přečtěte si první oficiální recenzi DVD+CD Jarek Nohavica V Lucerně, kterou pro iDNES napsal Vladimír Vlasák. Text je doplněn interaktivními odkazy na videoukázky písní.


17.6.2009 - DOTAZY K POTVRZENÍ OBJEDNÁVEK DVD

K dotazům ohledně potvrzení objednávek DVD - po vyplnění a odeslání objednávky na tomto webu systém automaticky uloží Vaši objednávku do databáze a uložení potvrdí automaticky zobrazením tohoto potvrzení. Další maily o potvrzení objednávky již rozesílány nejsou a můžete počítat s tím, že Vaše objednávka je v nejbližším možném termínu zpracována agenturou Petarda.


16.6.2009 - KOMPLETNÍ OCHUTNÁVKA DVD

Mnozí z vás již píší první dojmy z nového DVD, které jim došlo poštou. Pokud nechcete mít komplet dříve, než dorazí na pulty prodejen, můžete se pustit zatím aspoň do ochutnávání. Připravili jsme pro vás videoukázky ze všech písní na DVD, stejně tak je tomu i s audioukázkami zvukového CD. Ve zkratce se tak můžete podívat, jak to v polovině dubna v Lucerně vypadalo. Samozřejmě - opravdové DVD se zvukem 5.1 a všemi bonusy to není, ale berte to jako inspiraci a pozvánku.

 

14.6.2009 - AUDIOUKÁZKY CD V JAREK NOHAVICA V LUCERNĚ
Poslechněte si ukázky CD z kompletu Jarek Nohavica v Lucerně. U všech 24 písní najdete zvukové ukázky.

 

12 6.2009 - FOTOGRAFIE ZE KŘTU - PRVNÍ PROMÍTÁNÍ DVD
Podívejte se na malou fotogalerii z prvního promítání a křtu DVD z neděle 7. června - Viz vlevo fotografie Jarka rozbalujícího DVD)
 

8 6.2009 - PRVNÍ PROMÍTÁNÍ
V neděli navečer se uskutečnilo první promítání DVD Jarek Nohavica - V Lucerně. V Café Baru Platýz se sešel širší štáb všech, kteří spolupracovali na vzniku tohoto DVD a CD. Jarek Nohavica se ujal role průvodce po natočeném DVD a ve zkrácené verzi okomentoval většinu písní. Neoficiální křest DVD proběhl velmi netradičně - podrobnosti najdete ve videu.

 

5 6.2009 - DVD V LUCERNĚ JE NA SVĚTĚ!
Termín vydání DVD, tak jak byl naplánovaný ještě před natáčením, bude dodržen na den! V neděli 7. června 2009 oficiálně vychází nové DVD+CD Jarek Nohavica v Lucerně. I když není plánován žádný oficiální křest, fanoušci, kteří si objednali komplet prostřednictvím tohoto webu, nebudou zklamáni. Od příštího týdne začíná agentura Petarda rozesílat objednané DVD+CD. Podívejte se na podrobnosti DVD i CD (mírně se liší) a pokud si chcete komplet objednat za výhodných podmínek, máte stále možnost


28 5.2009
-
PIO SQUAD V PŘENOSOVÉM VOZE
Nahlédněte, jak to vypadá v přenosovém voze, když se natáčí a o dvě patra níže stojí na pódiu Lucerny Jarek Nohavica s Pio Squad.V přenosovém voze může vedle techniků vidět střihače Dušana Lajdu a režiséra Adama Rezka.
 

27 5.2009 - JIZVA NA RTU V LUCERNĚ
Poprvé zazněla Jizva na rtu na pódiu v Lucerně ve třech s Daliborem Cidlinským jr. a Michalem Žáčkem před prvním koncertem 13.dubna na zvukové zkoušce. Podívejte se, jak Jizva na rtu v tomto aranžmá vznikala. Na DVD ji samozřejmě na koncertě najdete, ale kromě toho bude v bonusových materiálech i unikátní dokument o tom, že Jizva vlastně vůbec nebyla původně s klavírem a jak to všechno vlastně vzniklo.
 

25 5.2009 - PODROBNÉ INFORMACE O OBSAHU DVD a CD
Do vydání DVD a CD zbývají ještě dva týdny, ale už dnes se můžete prohlédnout kompletní obal a přečíst si seznam písní na obou nosičích a všechny podrobné údaje o tomto připravovaném kompletu. Informace o DVD najdete zde, informace o CD zde.
 

21 5.2009 - DALŠÍ FOTOGRAFIE Z KONCERTŮ
Další fotogalerie z koncertů je připravena z 61 fotografií Martina Homoly (spustíte vlevo - fotografie Jarka s kamerou).
 

18 5.2009 - DIVÁCI NA KONCERTECH
Byli jste na některém z koncertů v Lucerně? Pokud ano, možná, že se najdete na krátkém videu z publika. Zkrátka - takoví jste byli v Lucerně.
 

17 5.2009 - FOTOGRAFIE Z KONCERTU
Pokud vlevo kliknete na fotografii z koncertu - podium s křídly Ikara, můžete si prohlédnout koncertní fotografie polského fotografa Rafala Nowakowského. Současně v recenzích koncertů přibyly dva překlady z polštiny - recenze polských fanoušků, kteří se vypravili více než 400 km na pražské koncerty.
 

12 5.2009 - FOTOGRAFIE ZE ZÁKULISÍ
První zveřejněná fotogalerie je věnovaná zákulisí koncertů - můžete si prohlédnout stavbu scény, nahlédnout na zvukovou a kamerovou zkoušku, podívat se na první vcházející diváky i do zákulisí za scénou, kde najdete vedle Jarka Nohavici i Michala Žáčka, mistra zvuku Jakuba Lise, režiséra DVD Adama Rezka nebo Pio Squad. Fotogalerii 65 fotografií spustíte kliknutím na foto Jarkovy kytary v šatně (vlevo).
 

5 5.2009 - MICHAL ŽÁČEK STEREO
Možná jste si všimli, že jméno Michal Žáček se v souvislosti s  Jarkem Nohavicou objevuje často. Michal Žáček organizoval všechna americká turné Jarka Nohavici, Michal Žáček nahrával s Jarkem Nohavicou album Ikarus a doprovázel ho i na koncertech v Lucerně. Že by vynikající saxofonista připravoval zahraniční turné nebo se jedná o výborného manažera, který ve volných chvílích jamuje na saxofon? Dnes zveřejněné video ze zákulisí Lucerny do všeho vnáší jasno - Michal Žáček existuje dvakrát, ale jak můžete vidět, oba toho mají hodně společného!
 

26 4.2009 - V PASÁŽI LUCERNA
Na dnes zveřejněném videu můžete si můžete prohlédnout záběry z pasáže Lucerna před jedním z koncertů - možná tu najdete své přátele, možná třeba i sebe. Současně zveřejňujeme některé recenze na pražské koncerty (viz níže pod Aktualitami).
Mimochodem - tento týden se Jarek sešel s režisérem Adamem Rezkem a dalšími členy štábu ve studiu ACE nad finalizací konečného pořadí písní na DVD.


19. 4.2009 - VÍTEJ LUCERNO
Televizní kamery byly přítomny na posledních dvou koncertech. Na samotný záznam, který je plánován k vydání nejen na CD a DVD, ale i na blue-ray si budeme muset počkat do června. Nabízíme vám však video, které na DVD nebude - úvod zvukové zkoušky ve středu odpoledne. Pozorní posluchači v jediné souvislé improvizaci najdou hned několik písniček v překvapivém improvizovaném mixu. S Jarkem Nohavicou jamovali Dalibor Cidlinský a Michal Žáček.


Recenze DVD+CD

Nohavica na nové desce hraje opět živě. A opět skvěle - Vladimír Vlasák
iDNES, 17.6.2009

 

Recenze koncertů

Vroucí atmosféra koncertu v Lucerně - Marcin Stachoń, Darek Stachoń
POLSKÁ VERZE WEBU WWW.NOHAVICA.CZ

Highway to Hell or/and to Heaven? - Irena French
POLSKÁ VERZE WEBU WWW.NOHAVICA.CZ - 4/2009

Vir zvaný Jaromír - Marcela Pecháčková
INSTINKT - 24.4.2009

Podivný koncert Jarka Nohavici v Lucerně - Ján Simkanič
SIMINDR.CZ - 24.4.2009

Nohavica: monstrance vystavená v Lucerně - Ivan Hartman
IHNED.CZ - 16.4.2009

Nohavica ve vyprodané Lucerně: jako vždy plný rozporů - Ondřej Bezr
IDNES.CZ - 15.4.2009

Co závidí recenzent Jaromíru Nohavicovi? A byl na jeho koncertě? - Ondřej Bezr
BLOG.IDNES.CZ

Poetikou rudých křídel zahalená Lucerna - Matěj Vaněček
MUSICSERVER.CZ - 18.4.2009