Jaromír NOHAVICA  POD ŠIRÝM NEBEM

 aktuální foto

aktuality


TÝM POD ŠIRÝM NEBEM - Konec turné a závěrečné poděkování si vyžaduje společnou fotografii - tak tady ji máte.
(Foto-samospoušť: © Martin Homola)
 


24.8.2006 - Terchová - Anděl strážný - Jarek zpívá poslední píseň turné Pod širým nebem - konec dobrý - všechno dobré! (foto: © Rafael Nowakowski)
 


20.8.2006 - Jarek Nohavica na koncertě v Telči (Velká voda)
(foto: © Martin Homola)
 


20.8.2006 - Jarek Nohavica a diváci a koncertě v Telči
(foto: © Martin Homola)

...další fotografie
 


Oficiální plakát turné

AŽ ŽIJE HISTORIE!
VÍTĚZNÉ ČTYŘVERŠÍ -TERCHOVÁ 

"Terchová, Terchová,
ty môj rodný kraj,
kde Jánošík zbojničil,
Ty, Nohavica, hraj!"


(Elena Heribanová)

Video - Legenda o sv. Václavu

1. 10. 2006 - 19.45 hod
Památný den naší historie - 28. září a současně i koncert v Jindřichově Hradci 21. srpna připomínáme premiérou
videozáznamu písně Legenda o Svatém Václavu a jeho krutém bratru Boleslavovi.

20. 9. 2006 - 22.05 hod
Recenzí převzatou z internetového serveru iFOLK se vracíme k jednomu z letních koncertů Pod širým nebem 2006 - konkrétně do Jindřichova Hradce.

5. 9. 2006 - 13.30 hod
Během turné jsme slibovali, že na závěr zveřejníme všechny zaslaná soutěžní čtyřverší. Sliby se mají plnit a tak se ze strany věnované vítězným básničkám kliknutím můžete dostat na celkový přehled všech příspěvků podle jednotlivých koncertních míst.

30. 8. 2006 - 21.20 hod
Těsně před začátkem turné dokončil Jarek Nohavica další z novinek - píseň Prošel jsem hlubokým lesem. Je to vedle Břeclavských labutí už druhá novinka, která pod širým nebem zazněla. Můžete se podívat na video natočené na koncertě v Jindřichově Hradci.

28. 8. 2006 - 20.15 hod
Pro ty z vás, kteří jste nemohli na koncertech vidět, jak vlastně probíhá zhudebňování vítězného čtyřverší, máme připravené video z Jindřichova Hradce, kde Jarek Nohavica zhudebnil čtyřverší paní Eiblové. V úvodu si můžete poslechnout i další čtyřverší na 2. a 3. místě.

25. 8. 2006 - 21.55 hod
Všechny vítězná čtyřverší zhudebněná Jarkem na každém z osmi koncertů turné si můžete přečíst nebo poslechnout v autentickém záznamu přímo z koncertu. Protože těch zdařilých čtyřverší bylo samozřejmě více, připravujeme v budoucnu i celkový přehled těch nejlepších zaslaných příspěvků.
Téma Ať žije historie bylo zajímavé nejen jako motto turné, ale potvrdilo i hravost Vás - čtenářů webu a návštěvníků Jarkových koncertů. Nakonec básnění na toto téma převážilo i nad písněmi a tak uzavíráme okénko Ať žije historie s výsledkem 8:5 pro básničky. Znamená to, že Legenda o sv. Václavu je poslední zveřejněnou písní, ale nebojte - ještě máme co nabídnout - další novinkou je videozáznam písně Legenda o sv.Dorotě natočený na koncertě na Okoři v pátek 18.8.2006.

25. 8. 2006 - 20.45 hod
Byly přidány fotografie z Hradce nad Moravicí a z Terchové.

25. 8. 2006 - 8.40 hod
Koncerty turné JAREK NOHAVICA POD ŠIRYM NEBEM vidělo přibližně 25 tisic diváků. Všichni jste byli SKVĚLÍ - moc Vám děkujeme za nádhernou atmosféru všech koncertů.
Jako manažerka bych ráda udělila veřejnou pochvalu Jakubovi s Pavlosem, kteří vytvořili skvělý zvuk a světla; druhému Kubovi a druhému Pavlosovi, kteří se SKVĚLE postarali o podium; Ondrovi, který se SKVĚLE zhostil role technické spojky; sama sobě, protože jsem tak SKVĚLE vybrala a úplně nejvíc Jarkovi, protože si tak SKVĚLE vybral nás :-). Veřejný dík patří taky Tomovi, který se nám SKVĚLE stará o web a nenechá nás usnout a Martinovi s Rafalem - šikovným fotografům. Velké díky patří také všem, co tyto KONCERTY pomohli zorganizovat a určitě i počasí, které k nám bylo víc než vlídné - a ač to někdy přes den nevypadalo nic moc - každý večer nad námi svítily hvězdičky.

DÍKY - všichni jste SKVĚLÍ a už se těším zase příště na viděnou.
Za náš tým si ještě dovolím prohlásit, že jsme šťastní, ale šíleně utahaní... :-)

Jana Linková
koncertní manažerka

24. 8. 2006 - 23.10 hod
Chtěl bych všechny čtenáře webu jako webmaster poprosit o trpělivost při čekání na novinky z turné. Materiály již nezpracováváme přímo na turné a jsou postupně zasílány prostřednictvím internetu. Překonávání vzdáleností a vytížení jednotlivých členů týmu je veliké a připojení k internetu leckdy obtížné. Nebojte se, určitě nepřijdete o nic, co by bylo zajímavé.
Při začátku turné jsme slibovali, že některé skladby zveřejněné v cyklu Ať žije historie budou i ve video verzi. Jako náplast na vaše čekání vám nabízíme Emigrantskou natočeno v neděli večer v Telči.

23. 8. 2006 - 11.40 hod
Můžete si přehrát zhudebněnou vítěznou básničku na téma Jindřichův Hradec a samozřejmě další skladbu internetového minialba Ať žije historie! - Legendu o sv. Václavu a jeho krutém bratru Boleslavovi zazpívanou za nádherné spolupráce publika. Všechny nahrávky najdete na samostatné stránce.

23. 8. 2006 - 10.30 hod
Včerejší vítěznou básničku vybrali s Jarkem v Olomouci diváci. Básničku najdete v souhrnné stránce všech vítězných čtyřverší. Současně do fotogalerie byly zařazeny nové fotografie ze včerejšího koncertu.


22. 8. 2006
- 22.55 hod

Slíbili jsme Vám záběry z nedělní odpolední zvukové zkoušky v telčském zámeckém parku, kdy Jarek přišel zahrát účastníkům výtvarného workshopu. Můžete se podívat na video i na nejlepší kresbu toho odpoledne autorky M.Zoubkové.

22. 8. 2006 - 16.10 hod
I když se již připravuje scéna v Olomouci, můžete se ještě vrátit ke včerejšímu koncertu v Jindřichově Hradci - ve fotogalerii přibyly nové fotografie.

21. 8. 2006 - 19.00 hod
Sekce věnovaná audionahrávkám z turné: historickým písničkám i zhudebněným čtyřverším čtenářů webu je doplněno o všechny chybějící nahrávky - příjemný poslech :-)

21. 8. 2006 - 14.10 hod
Připravili jsme pro Vás překvapení. Tak jako na lednovém pražském turné vznikla skladba Český fousek, letní turné inspirovalo Jarka k napsání písně Břeclavské labutě. Premiéru měla v sobotu ve Strážnici a včera večer v Telči v zámecké zahradě vznikl videozáznam, který Vám Jarek posílá jako pozdrav a malý dárek z tohoto turné.
Je zpracován kvalitněji než obvyklé ukázky, a tak i velikost souboru je větší (10,4 MB).

21. 8. 2006 - 13.30 hod
Nad Jindřichovým Hradcem se honí černá mračna, která před chvilkou přinesla deštivou přeháňku. Doufejme, že večer vše dobře dopadne, jako včera v Telči. Jarek včera vybral ze série historických písní takřka nehranou písničku Emigrantská.
Až ji Kuba navečer připraví pro web, ihned ji zveřejníme.

20. 8. 2006 - 18.40 hod
Na web byly přidány nové audiozáznamy z Okoře a Strážnice. Vzhledem k pomalému připojení byly přidány pouze záznamy ve formátu wmv - ostatní bude doplněno, jak jen to bude možné technicky :-)

starší aktuality >>

 multimedia

                 
 

www.nohavica.cz

ON THE ROAD 2005  -  PRAHA 2006  -  DVD DOMA 2006

webmaster