TORONTO-CHICAGO

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  pátek | 10.října 2008 

následující den

Toronto Live

10.10. 2008
20°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

11.00
Odjíždíme z hotelu do downtownu Toronta

14.35
Přejezd na torontské letiště

17.30
Přelet z Toronta do Chicaga

18.45
Přílet do Chicaga

 

Napište nám...

Jsme na turné už přes týden. Čas velmi rychle ubíhá, ale přitom jsou dny natolik intenzivní, že nám připadá, že jsme vyjeli tak před 14 dny.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

HELIGONKA doletěla do Chicaga

nalétáno 8 774 km
autem 350 km

Další zastávka: Washington (USA)


KONCERT SE KONÁ

Besedni Dum, at St. Mary Church
2416 S. 61st Ave, Cicero, IL 60804

Welcome to USA 

     Dnes přelétáme do čtvrté a poslední země našeho turné - USA, kde však budeme nejdéle.
     Den přesunu je vždy poznamenaný ztrátovými mezičasy čekání na letištích a moc se toho už nestihne. Ale protože letíme až v půl šesté večer, vyjíždíme z hotelu dopoledne ještě se projít v downtownu v Torontu.
     Je slunečno a teplejší věci necháváme v kufru. Den jako stvořený vyjít si někam mimo město do přírody. Zajímavé je, že v Kanadě vůbec nejsou klíšťata. Můžete se lesem třeba plazit a na žádné nenarazíte. A nedoporučoval bych vám to - mohl by vás sežrat medvěd. Každá mince má dvě strany.
     CN Tower, která byla se svými 553 m do

 

loňského roku největší stavbou na světe je vidět už z dálky. Je dominantou Toronta a je z ní nádherný pohled nejen na jezero Ontario, ale když je opravdu dobrá viditelnost, tak až do USA. Zkouším se projít po zasklené podlaze - 447 m pod sebou. I když víte, že se nic nemůže stát, přesto vás při pohledu dolů trochu mrazí.
     Odbavujeme se na letišti v zóně pro cestující do USA. Při vyplňování druhého dotazníku přemýšlíme, jestli se nebude opakovat situace před dvěma dny. Všechno je ale jinak. Korektní, příjemné jednání. Nikdo už nechce znát adresu mého zaměstnavatele včetně telefonů,      nechce vidět moje vizitky. "Po kolikáté přijíždíte do USA?" "Poprvé." "Vítejte ve

  Spojených státech!".
     Čekáme na otevření gatu pro vstup do letadla a vidíme, jak heligonka mizí v útrobách letadla. Když na ni Jarkův děda hrával, určitě netušil, jak jednou bude cestovat po světě a dělat radost krajanům. Ostatně do Chicaga, kam míříme a kde byla kdysi velmi velká česká komunita, si určitě heligonku brali na začátku minulého století mnozí s sebou jako vzpomínku na domov spolu s písničkami, které znali.
     Když se vítáme v Chicagu na letišti s Georgem Vlčkem, posunujeme hodinky o další hodinu zpět. Jsme od vás sedm hodin daleko.

Tomáš Linhart

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)