DENVER

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  středa | 15.října 2008 

následující den

Denver Live

15.10. 2008
17°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

9.30
Snídaně nedaleko hotelu

11:30
Odjezd na washingtonské letiště

14.44
Odlet do Denveru

16.28 (denverský čas)
V Denveru se vítáme s Ájou Růžičkovou

 

Napište nám...

Jsme na turné už týden.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

Jarek Nohavica a Kuba Lis ve vlaku mezi terminály denverského letišti

nalétáno 11 833 km
autem 350 km

Další zastávka: Las Vegas (USA)


KONCERT SE KONÁ

DENVER
Buffalo Rose
1119 Washington Ave., Golden, Colorado 80401

Let na Sněžku 

      Ještě před snídaní s Jarkem zjišťujeme, jak to vypadá s Michalem. Vrátil se v noci taxíkem ve tři hodiny a líčí nám své zážitky z noční pohotovosti. Slíbil, že své zkušenosti zpracuje, jak jen to bude možné.
     Podle itineráře se dnes Michal má vrátit na Moravu a zajistit nezbytné pracovní věci a připojit se k nám zase v sobotu večer na denverském koncertě. I když má ruku zavázanou v dlaze, nic nebude bránit tomu, aby dnes letěl přes Vídeň do Zlína.
     Snídáme v nedaleké "snídaňárně", jak jsme si nazvali rozsáhlé bistro, kde nacházíme takřka vše, na co máme k snídani chuť. Čeká nás zase balení a přejezd na letiště.
     Vilma Anýžová, která vede na našem velvyslanectví kulturní a školskou sekci je přesná jak hodinky a v půl dvanácté s ní odjíždíme na další z washingtonských letišť.  Děkujeme za péči a neopomeneme vzkázat pozdrav a poděkování panu velvyslanci Kolářovi a jeho paní. Zejména
    
   pondělní večer strávený v jejich rezidenci byl velmi příjemný a plný zajímavého povídání.
     Před odbavením se loučíme s Michalem, který asi 2 hodiny po nás míří zpět do Evropy. Čekání na letištích jsou vždycky zdlouhavá. Protože víme své, tak sledujeme, kolik pasažérů ještě nepotvrdilo svou rezervaci - možnost změnit si svá místa v letadle. Nakonec je letadlo plné až do posledního místečka a naše zkušenost nás opět nezklamala - sedíme takřka vzadu a každý zvlášť - uprostřed trojsedadla. Let trvá takřka 4 hodiny a připadá nám hodně dlouhý.  Pokud máte z jedné strany cestujícího vzezřením a rozměry připomínajícího dřevorubce, který má problém se vejít na své sedadlo a z druhé strany intelektuála, který přečte asi patery noviny a do rytmu přehrávače se pohupuje, že si nejste někdy jisti, zda je to on, či malé turbulence, na příjemném cestování to nepřidá...
      Oddechneme si, když přistaneme v Denveru. Čas se posunuje o další dvě hodiny zpět. Za okny je slunečný podvečer a je o deset stupňů příjemněji než v rozpáleném Washingtonu.
     Na letišti nás srdečně vítá promotérka denverského koncertu Ája Růžičková. V downtownu vystupuje Jarek u svého hotelu a my s Kubou míříme na předměstí do příjemného domečku Růžičkových, kde budeme až do nedělního rána.
     Je to balzám na duši - cítíme se jako doma, pomáháme dokonce Áje s vařením večeře, povídáme si do noci o všem co se přihodilo i o všem, co nás do soboty čeká.
     Jen pro zajímavost: centrum Denveru před radnicí je vysoko nad mořem jako naše Sněžka. Jak by ne - za oknem jsou Rocky Mountain coby kamenem dohodil.

Tomáš Linhart
 

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)