DENVER

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  pátek | 17.října 2008 

následující den

Denver Live

17.10. 2008
20°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

10.05
Prohlídka Denveru

11.30
Oběd v Hospodě, kde pracuje Ája

16.00
Prohlídka Denveru

 

Napište nám...

Jsme na turné už týden.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

SOUTHWEST SCOOTER NEWS - motorkářské noviny

nalétáno 11 833 km
autem 350 km

Další zastávka: Las Vegas (USA)


KONCERT SE KONÁ

DENVER
Buffalo Rose
1119 Washington Ave., Golden, Colorado 80401

Sněženky z Kansasu 

     Na Jarkových koncertech potkáváme mnoho lidí, kteří neváhají letět nebo jet mnoho kilometrů speciálně na Jarkův koncert.
     V Dublinu jsme potkali Lucku, která se v srpnu vypravila na koncert na Červeném Kameni a tam se rozhodla, že si to zopakuje i v Dublinu.
     V Torontu zase manželský pár, který projížděl celou Kanadu a neodolal zajít na koncert. Ostatně, jak nasvědčují právě probíhající předprodeje na domácí listopadové koncerty, je to možná jednodušší.
     Raritou ale asi bude Jim Wilson  - hasič z Kansasu. K Jarkově tvorbě ho přivedla jeho učitelka češtiny, která mu doporučila učit se česky na Jarkových písních. Jim je sám kytarista a autor a Jarkovy písně ho okouzlily. Vypravil se do Čech i na Moravu, pobyl dokonce na jedné hasičské ostravské
  stanici. Jimovo povolání je posláním - pomáhat lidem. O to víc ho zaujala zpráva o charitativním koncertu pro Honzu, jehož se Jarek před odjezdem na turné zúčastnil .
Když se dozvěděl, o americkém turné, neváhal a zavolal Áje Růžičkové, že přijede z Kansasu na koncert. Jel více než 10 hodin a Áje to nedalo a zeptala se Jarka jestli by se nechtěl s Jimem setkat.
     Slovo dalo slovo a večer jsme pozvali Jima na večeři u Růžičkových přátel. Jim nás mile překvapil svou interpretací Jarkovy písně Sněženky - v češtině. Píseň svými verši i doprovodem nelehká, přesto Jim vyprávěl, že si ji vybral, protože cítil, že je napsaná opravdu srdcem. Sám je autor a jak sám říká, kytaru s sebou nosí každý den.
     Velmi příjemné povídání  nakonec vyústilo prohlížením anglických překladů Jarkových textů od Romana Kostovskeho
  přímo na webu. Vznikla tak působivá nahrávka, na které zpívá Jim za Jarkova doprovodu v anglickém překladu Mařenku z alba Babylon.
     I když Jim byl v Denveru poprvé a my poznali večer Proftovy s jejich "slečnou babičkou turbo" (jak pojmenoval maminku Evy Kuba) poprvé, všichni jsme se cítíli, jako bychom se znali už dávno.
     Ale znáte to - všechno vždycky záleží na lidech.
    

Tomáš Linhart
 

Hasič Jim Wilson z Kansasau

Mařenka anglicky (Jim Wilson a Jarek Nohavica)