DENVER

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  sobota | 18.října 2008 

následující den

Denver Live

18.10. 2008
20°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

9.30
S Ájou na nákupu potravin

13:00
Společný oběd s přáteli a Jimem

16.30
Zvuková zkouška

20.10

Začíná koncert

 

Napište nám...

Jsme na turné už týden.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

Na pódiu Buffalo Rose v Denveru

nalétáno 11 833 km
autem 350 km

Další zastávka: Las Vegas (USA)


KONCERT SE KONÁ

DENVER
Buffalo Rose
1119 Washington Ave., Golden, Colorado 80401

Ve stínu bizona 

    Buffalo Rose je pověstný klub a hospoda založená už před 150 lety. A protože jsme na okraji Denveru v Goldenu, můžeme tušit, kdo ho založil a proč se to tu jmenuje právě Golden. Každopádně kovová socha bizona před klubem a desítky velkých motorek zaparkovaných kolem dává tušit, že dnes je to stejně jako kdysi místo drsných chlapů.
     Venkovní zahrádka za klubem je plná motorkářů s dlouhovlasými holkami vedle sebe, z pódia se valí tvrdé kytarové  rify místní kapely. Je slunečná sobota odpoledne - všichni se přišli pobavit na své oblíbené místo.
     Sedíme uvnitř před zvukovou zkouškou s Kubou a Petrem Růžičkou a přemítáme u kolika z nich je to opravdový životní styl nebo sobotní kostým. Petr nám líčí jeden z motorkářských srazů, kde  viděl vedle těch  opravdových i takové kteří si motorku přivezli na vleku za autem, převlékli se do
  kožených obleků a  vyjeli na spanilou jízdu  městem. Nicméně indiánský majitel klubu je na jedné z fotografií na zdi vyfocen se zakladatelem drsného motorkářského hnutí Hell's Angels.
     Sál uvnitř, kde bude dnes Jarek hrát (a kde hrál i před třemi lety) má za sebou evidentně bohatou hudební historii včetně legendárních Nazaret,
     Těsně před začátkem koncertu ještě přijíždí z letiště Michal Žáček a po dvoudenním pracovním pobytu doma se k nám zase připojuje. Hned se ptáme na zavázanou ruku, ujišťuje nás, že je vše v pořádku. Doma na Moravě mu ruku převázali - líčí nám historku, jak se v nemocnici svolávali, aby se podívali, "jak se šije ve Washingtonu" :-).
     Jarek začíná koncert po osmé hodině, publikum se dobře baví a dochází i na písničky s věnováním: Mařenka Áje, Kometa paní, která má narozeniny a přijela
      
  s manželem na koncert až ze Seatlu. Jarek vypráví historku o včerejším setkání s Jimem. "Pojďme Jimovi zazpívat ať slyší, jak hezky zní čeština" a diváci zpívají s Jarkem Až mě zítra ráno v pět. Jim mi po koncertě líčí, že sice nerozuměl slovům písní, ale že cítil tu energii v celém sále.
"Srdce", říká česky a pokládá si dlaň na hruď, aby zdůraznil, co tím myslí a vysvětluje, že je dobře, když někdo dokáže lidem rozdávat radost.  Brzy ráno odjíždí autem zpátky do Kansasu do hasičské služby, nás čeká více než 700 mil autem do Las Vegas.
    

Tomáš Linhart
 

JEŽÍŠEK

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)


POZDRAVY DOMŮ - DENVER