LOS ANGELES

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  úterý | 21.října 2008  

následující den

Los Angeles Live

21.10. 2008
29°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

6.30
Odjíždíme s Kubou na pláž

16.30
Odchod na zvukovou zkoušku

19.00
První diváci v sále

20.15
Začíná koncert
 

Napište nám...

Jsme na turné už 3.týden.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

KONCERT v Old World Festival Hall začíná

nalétáno 11 833 km
autem 1 950 km

Další zastávka: San Francisco


KONCERT SE KONÁ

LOS ANGELES
Old World Festival Hall
7561 Center Ave. #49, Huntington Beach, CA 9264

Jak Kuba zachránil koncert

     Navnaděni včerejší večerní procházkou po pláži jsme se s Kubou rozhodli, že se vypravíme k Pacifiku dopoledne ještě jednou.
     V Los Angeles byl slunečný den a Jirka Vlček, který nedaleko odtud 12 let bydlel a zdejší pláže zná, nám doporučil nejhezčí pláž v okolí a zajel nám ji ukázat. Oč vetší bylo naše zklamání, když těsně u pláže začala mlha. Nedaleké hory drží mlhu nad vodou a pokud je moře již chladnější, stává se to. Moje babička říkávala v takových případech, že "jedenáctá rozhodne". Bohužel nerozhodla.
     Nevíme, jestli se nám někdy ještě podaří se k Pacifiku dostat a tak bylo takřka povinností se v něm namočit: já aspoň do pasu, Kuba se nakonec do vln vrhl.
     Sál, ve kterém se koná los angelský koncert byl takřka vedle hotelu a tak jsme se vypravili na zvukovou zkoušku až v pozdním odpoledni pěšky.

 

       V zemi kosmických technologií předpokládáte, že na stejné úrovni bude i technika zvuková. Dosavadní zkušenosti z předchozích koncertů byly pozitivní, ale vzhledem k pravděpodobnosti by bylo zvláštní, kdyby všechno klaplo. Dnes jsme se dočkali.
     Na místě Kuba zjišťuje, že z americké strany není dodaná předem požadovaná aparatura. Jarek dnes hraje v hale německých krajanů, která je vybavena aparaturou na beerfesty a taneční diskotéky - i aparatura je z dob, kdy disco vládlo světu. Místní "zvukař" je velmi nesvůj z toho, že mu Kuba chce rozebrat aparát postavený pro taneční kapelu. Podle výrazu v jeho očích je vidět, že už by to nikdy nedal dohromady. V hale se doslova sbírá kabel ke kabelu, různé zesilovače a vrcholem je mixážní pult, který Kuba doma již před dávnými lety vyřadil. Nálada v hale by se dala krájet. Když už i
    
  Michal křičí nepublikovatelné výrazy a požaduje, aby byly "spolupracujícím" technikům přeloženy, jde opravdu do tuhého. Vrcholem je, když jeden z z nich zapne světla, která jsou napojena na "blikací" program pro diskotéky a nikdo ho už neumí vypnout...
     Po více než 2 hodinách se Kubovi podaří sestavit z toho co dům dal aparaturu, která svým zvukem připomíná domácí koncerty sice vzdáleně, ale je aspoň na úrovni, aby se koncert mohl konat. Je to asi jako rozebrat starý trojstěžník a sestavit z něj ponorku...
     Kuba by sice skromně podotkl, že to je jeho práce, ale my víme, že dnešní koncert zachránil on.
     Diváci i Jarek jsou dnes spokojeni. I přes všechny peripetie se koncert moc vydařil. Publikum nádherně zpívá (viz video) a atmosféra koncertu je fantastická. Konec dobrý - všechno dobré.

Tomáš Linhart
 

King Kong

Zpívající diváci v Los Angeles

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(
všechny fotogalerie najdete zde)


POZDRAVY DOMŮ - LOS ANGELS