SAN FRANCISCO

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  středa | 22.října 2008 

následující den

San Francisco Live

22.10. 2008
27°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

6.30
Odjíždíme z hotelu na letiště v Los Angeles

9.50
Odlétáme z Los Angeles

10.45
Přistáváme v San Fraciscu

16.40
Po prohlídce San Francisca přijíždíme do hotelu ve Silicon Valley
 

Napište nám...

Jsme na turné už 3.týden.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

TÝM ON THE ROAD 2008 - 22. den na cestě před Golden Gate

nalétáno 12 383 km
autem 1 950 km

Další zastávka: San Francisco


KONCERT SE KONÁ

SAN FRANCISCO
Nightclub Avalon
777 Lawrence Expy, Santa Clara, CA 95051

Za všechno může trafic

      Časné ranní vstávání bezprostředně po koncertě je takřka smrtelné. Ale není vyhnutí - nevíme jak bude vypadat dálnice na letiště. V Americe totiž platí magické slůvko - trafic. Není to prodejna novin, ale zkrácená verze výrazu trafic jam - dopravní zácpa. I přes to, že se v angličtině neskloňuje, používají ho ve všech pádech. Pokud přijdete pozdě, většinou za to může trafic.
     Jedeme na letiště v jednom ze čtyř pruhů a protože je nás v autě více než dva, můžeme použít prázdný pruh nejvíce vlevo nazvaný car pool . To je vynález. Doprava ale plyne i na přeplněné dálnici plynule, ale těžko si to představíte v našich dvou pruzích na pražské Jižní spojce.
     Kontrol na los angelském letišti je tentokrát více než na dosavadních letech. Několikerá kontrola dokladů - Míša dokonce malou osobní prohlídku. Pravda - v bezpečnostním rámu několikrát pískal díky kovové dlaze v zavázaném prstu. Děláme se legraci, když už ho několikrát zrentgenovali, že mu mohli aspoň říct, jak se mu hojí prst a nemusel by zítra v San Fran-

 

  ciscu na převaz... Let do San Francisca byl krátký ve společnosti žvatlavých japonských studentek vedle nás. A hádejte, kde jsme (zase) seděli. Řada 32 - poslední - s výhledem na motor. Tradice se musí ctít...
     Na letišti na nás čekal Libor, náš dnešní průvodce a řidič - ve skutečnosti programátor, který už pět let programuje v Silicon Valley. Jedno z chybných odbočení na dálnici nás přivedlo na výhlídku na záliv s pohledem na downtown a ostrovní vězení Alcatraz. Měníme původní plán a místo do hotelu začínáme s Liborem pouť po San Franciscu. Projíždíme oba velké mosty přes zátoku. Nejdříve Bay Bridge, , který je dvoupatrový a každé patro vede jedním směrem. Druhý - proslulý červený Golden Gate nás zavedl až na vyhlídku na kopec nad San Franciscem. To jsou ty pohledy, které se Vám vryjí do paměti.
     Střed města kolem přístavu je sympatická část města. Kuba s Michalem neodolali a prolezli celou ponorku USS Panpanito - muzeum z druhé světové války.
       S Jarkem mezitím objevujeme pekařství Boudin. Přes výkladní skříň vidíme pekaře přímo při práci. Zručně hnětou, pletou, tvarují těsto a přitom pro nás na ulici tak trochu hrají divadlo. Vždycky je radost pozorovat někoho, komu jde práce od ruky. Vynikající marketingový tah zabral - jdeme dovnitř ochutnat něco z toho, co se mezitím upeklo. A protože se jedná o francouzský - tzn. evropský chleba, po třech týdnech chutná výjimečně.
     Na nábřeží jen tak mimoděk vejdeme do volně přístupného městského muzea mechanických strojků. Jsme uchvácení obrovským množstvím funkčních mechanických strojků a automatů, jakoby svezených ze všech poutí minulého století. A co víc - za čtvrťák si můžete každý z nich vyzkoušet. Jarek, který je velký obdivovatel a znalec podobných záležitostí přiznává, že vůbec neměl tušení, že něco podobného existuje.
     A protože musíme už odjet na hotel, plánujeme, že se sem zítra ještě vrátíme.

Tomáš Linhart
 

V muzeu mechanických strojů

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)