SAN FRANCISCO

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  čtvrtek | 23.října 2008 

následující den

San Francisco Live

23.10. 2008
28°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

10.15
Odjíždíme do centra San Francisca

11.45
Michal odjíždí na převaz zraněné ruky

14.50
Odjíždíme do místa konání koncertu

20.10
Začíná koncert v Avalonu
 

Napište nám...

Jsme na turné už 3.týden.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

JAREK NOHAVICA při koncertě v Nightclub Avalon                                           (Foto: LucieXYZ Photography)

nalétáno 12 383 km
autem 1 950 km

Další zastávka: San Francisco


KONCERT SE KONÁ

SAN FRANCISCO
Nightclub Avalon
777 Lawrence Expy, Santa Clara, CA 95051

If you're going to San Francisco... 

    Muzeum mechanických strojků nás včera nadchnulo, a tak dopoledne vyrážíme s Jarkem a Kubou ze Silicom Vallay do San Francisca. Výjimečnost muzea není jen v tom, že se podařilo na jedno místo soustředit tolik funkčních exponátů, ale zejména v tom, že si všechny můžete vyzkoušet a pobavit se. Navíc město má z toho drobný příjem.
     Exponáty jsou nejrůznější - od mechanických her pro jednoho, nebo dva hráče přes oživlé modely poutí, farem až po hrací strojky a pianina. Procházíme s kamerou celé muzeum s vědomím, že něco podobného už asi neuvidíme.
     Už včera jsme slyšeli z druhé strany doků štěkání lachtanů. Opravdu - jeden z doků je plný lachtanů - zabrali ho po velkém zemětřesení, které tu bylo v roce 1989. Někdy jich tu bývá i přes 600. Je zajímavé, jak dokáží zvířata reagovat na podněty z okolního světa. Škoda, že lidé nejsou vždycky vnímaví na to, co se kolem nich děje.
     Přístaviště je plné jachet. Dostávám od Kuby pohlavek, že místo stěžeň říkám už
 
  po několikáté chybně stožár. Stožár mají leda tak pionýři :-).
     Michal mezi tím odjel na lékařskou prohlídku a převaz zraněné ruky. I když paní doktorka nebyla blíž než na 1,5 metru a zbytek obstarala sestřička, převaz stál o 50 dolarů víc než samotná operace ve Washingtonu. Inu - jiný kraj, jiný zvyk, jiné ceny.
     V centru Frisca mávneme na taxi. Taxikář trochu připomíná Dennyho DeVito.
a pořád si něco pro sebe povídá. I přes jeho občasné výkřiky nakonec ve zdraví dorazíme na hotel v pořádku. Cestou ještě míjíme v dálce centrálu Google a přistávací plochu, kde mohou přistávat záložně i raketoplány. Pamatuji si, že se to jednou vzhledem k bouřkám na Floridě stalo.
     Před koncertem pro nás přijíždí naše zdejší promotérka - půvabná Andrea Vernerová. Klub Avalon, kde se koná dnešní Jarkův koncert je velmi příjemný prostor vybavený odpovídající technikou i personálem. Michal domlouvá s majitelem Mikem, že plochu pod pódiem upravíme k sezení a vzdálenější části zůstanou se
  stolovou úpravou. Při koncertě se to ukáže jako výborné rozhodnutí a Mike, který sice neumí česky je z koncertu nadšený. Vnímá atmosféru a náladu publika. Obecně všichni cizinci jsou na Jarkových koncertech překvapeni komunikací Jarka s publikem a zejména společným zpíváním. Jsou věci, které musíte zažít. Ostatně - jak Jarek říká: živý koncert nevypálíš.
     Koncert má výbornou díky prostoru takřka klubovou atmosféru. Pokud se týká návštěvnosti, je to dnes večer americký rekord.
     Šatna, ve které sedíme před a po koncertě připomíná rozměry třetinu sálu a vybavením příjemný klub (viz foto). Folková šatna 21. století. Rozhlížíme se a říkáme si, že folk má přece jen budoucnost :-).
    

Tomáš Linhart
 

Muzeum mechanických automatů

Amerika (z koncertu v San Franciscu)

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(
všechny fotogalerie najdete zde)


POZDRAVY DOMŮ - SAN FRANCISCO