NEW YORK

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  pátek | 24.října 2008 

následující den

New York Live

24.10. 2008
16°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

8.30
Odjezd na letiště

11.30
Odlet ze San Francisca

19.50 (NY času)
Přistání v New Yorku

22.50
Prohlídka koncertního sálu, upřesnění technice
 

Napište nám...

Jsme na turné už 3.týden.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

ON_LINE SCRABBLE v letadle

nalétáno 16 518 km
autem 1 950 km

Další zastávka: Praha - Ostrava


KONCERT SE KONÁ

NEW YORK
Church Hall, St. John Nepomucene

411 E. 66th Street, New York, NY 10021

Scrabble 10 km nad zemí 

    A už zase na letiště... Odjíždíme v půl deváté ráno s vědomím, že to dneska bude na celý den, navíc časový skok 3 hodiny dopředu. Vím, že dneska nemám šanci něco udělat na zpravodajství.
     Na letišti potvrzujeme jako obvykle v systému naše rezervace a vybíráme možná místa v letadle. Jak to všichni dělají, že ještě není ani 2 hodiny do odletu a většina rezervací je potvrzena? Žádáme příjemnou černošku u odbavení, jestli by nešlo sedět pohromadě. Hledá v systému rezervací, ale moc míst už na výběr opravdu není. Říká mi, že budu sedět přes uličku od Jarka a Kuby, ale podle jména vedle nějaké Judy. To bude asi nějaká kočka, mrká na mě spiklenecky přes přepážku. No, uvidíme...
     Ten měsíc létání už je znát - už i já procházím kontrolou bez nervozity a žoviálně odpovídám na otázky úředníka. Kdeže je propocené tričko z Toronta!
     Po odbavení nastává ten hluchý čas čekání. Trochu se zabavit sendvičem nebo
    
 
  kávou. Prohlédnout si potenciální spolucestující a tipovat si, kdo je asi Judy.
     Paní za přepážkou se bohužel mýlila. Judy vedle mě spíše připomíná manželku včerejšího taxikáře... Dávám si tedy na uši sluchátka a poslouchám, co jsem si natáhl do přehrávače u Áji v Denveru: poněkolikáte soundtrack Mamma Mia!, indiánského Roberta Mirabala nebo od Jarka Verdiho Traviatu. Vleče se to. Bezkalorická cola. Led už se pomalu rozpustil, ale máme za sebou zatím teprve 2 hodinky letu. Na obrazovkách běží nějaká komedie s Kevinem |Costnerem - aktuální předvolební téma. Tak si raději pustím třeba čteného Saturnina. Když chce teta Kateřina pronést další ze svých přísloví, někdo mi klepe na rameno. Jarek. "Víš že je tu wi-fi?" To by mě ani nenapadlo. A Jarek mi už ukazuje rozehranou partičku scrabblu.
     Bylo to jednoduché - stačilo nastartovat notebook, přes kreditní kartu zaplatit 12 dolarů a už jste na síti. Je jedno,
    
  že jsme více než 10 km nad zemí. Jarek hraje on-line hru scrabblu na serveru.. Jako protihráčku má Marquett z Prahy. A žádné zpoždění, jak si stěžují hráči, když hrají doma. Jak vidno, nebude to serverem.
     Přemítáme, že to asi bude hra na největší dálku a hlavně on-line v největší výšce. Už vidím novinové titulky: Jarek Nohavica, předseda České asociace Scrabble posunul hranice českého scrabblu!
    
Po pěti a půl hodinách letu se nám už ze tmy vynoří rozsvícený New York - scéna jak ze znělky filmové společnosti Miramax. Slyšíme, jak se vysunuje a zasunuje podvozek a New York nám zase mizí. Děláme kolečko a přemýšlíme v duchu, co se pod námi děje. Znovu zvuk podvozku, ale to už jdeme na přistání. Některé věci raději nevědět...
     Na new yorském letišti JFK myjí zřízenci velkou plastiku obrovského jablka - Big Apple.

Tomáš Linhart
 

Lachtani

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(
všechny fotogalerie najdete zde)