LONDON

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  pátek | 3.října 2008

následující den

London Live

3.10.2008
10°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

8.50
Aktualizace webu se včerejším zpravodajstvím

10.00 - 13.00
Procházka po Camden Town a Regent's Park. Jarek se již koncentruje na večerní koncert

14.55
Odjezd taxi do Carling Academy Islington

16.50
Začíná zvuková zkouška

18.10
První diváci přicházejí do sálu

20.10
Začíná koncert.

22.01
Jarek přetahuje o 1 minutu striktně stanovený čas konce koncertu


 

TISK

ČTK
Nohavica začal v Londýně zahraniční turné

 

POZDRAV DOMŮ z Londýna

nalétáno 1 309 km

Další zastávka: Dublin


KONCERT SE KONÁ

Carling Academy Islington
N1 Centre, 16 Parkfield Street, London N1

Jarek v Akademii 
Energie sbalená na cesty

     Nenechte se zmást nadpisem dnešního příspěvku. Nejedná se o britskou akademii věd, ani o akademii vojenskou či policejní. Správný název je Carling Academy v jejímž sále v centru Londýna se konal první koncert turné.
    Jsme na místě s dostatečným předstihem. Všechny koncerty turné jsou zvučené na místní aparaturu, tak je třeba vše vidět dopředu, aby se v případě možných komplikací do začátku koncertu vše připravilo. Tady však něco takového nehrozí - v sále se konají koncerty nejrůznějších
žánrů a je výborně vybavený. Kuba tedy vše nastaví a připraví podle svých představ a Jarek může zkoušet.
     To, čemu jsme se nedávno divili u nás např. v Sazka Aréně - přísným bezpečnostním opatřením je tady na denním i nočním pořádku. Všichni diváci projdou kontrolou zavazadel a teprve potom přijdou na řadu vstupenky. (Ostatně za několik hodin máme osobní zkušenost, když si jdeme po koncertě chvilku sednout a při

 vstupu do baru jsme podrobeni osobní kontaktní prohlídce takřka jako na letišti...).
Kolem šesté hodiny se již táhne dlouhý zatočený had diváků pasáží před vstupem do Akademie. Na tváří je vidět, že
se těší, na písničky, které znají, na české texty, na vytržení možná někdy z každodenního stereotypu. Mnozí z nich přiznávají, že se jim v Londýně konečně podařilo to, co doma ještě ne - sehnat vstupenku na Jarkův koncert.
Krátce po osmé, když se podaří "odbavit" poslední diváky koncert začíná. To oče-
kávání, které se zračilo v očích mě nezklamalo. Smršť energie, která doslova sálá z hlediště už od první písničky Dokud se zpívá by se dala snad i změřit. Nebo aspoň intenzita zpěvu. Je vidět, že mají naposloucháno a není snad jediná písnička, kterou by publikum neznalo. Koncert je jako plně naložený rozjetý vlak.
Na závěr koncertu dostává Jarek další ze svých nápadů, jak propojit koncerty s internetem. Jsme v zahraničí a hraje těm, kteří třeba už nějaký čas nebyli doma. Proč  .
  nevyužít příležitost a nepozdravit své blízké doma přímo z koncertu? Vyfocení diváků těsně před závěrem koncertu je dílem okamžiku, umístění fotky na web otázka několika minut. A tak díky připojení přímo ze zákulisí sálu mohou všichni doma v Čechách, na Slovensku, v Polsku vidět své blízké a kamarády jak jim mávají z Londýna. Pozdrav domů - jak Jarek tento seriál nazval - chceme realizovat z každého koncertu. Doufáme, že nám to všude podmínky umožní.
Podle místních předpisů musí koncert skončit nejpozději ve 22 hodin. Závěrečný Anděl strážný překročí stanovenou dobu asi o minutu a místní personál už ukazuje na hodin-ky... Co naplat, koncert končí. Pro mnohé zavoněl trochu domovem, splnil dávné přání nebo byl startem do bujarého víkendu.
Každopádně se povedl a byl to povedený rozjezd turné. Rozjezd s velkým zrychlením.

Tomáš Linhart

 

DIVÁCI před koncertem v Carling Academy

ZÁVĚR londýnského koncertu

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)


POZDRAVY Z DOMŮ - LONDÝN