DUBLIN

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  sobota | 4.října 2008

následující den

Dublin Live

4.10.2008
15°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

9.25
Odjíždíme taxi na nádraží King's Cross a později na

10.25
Nasedáme do příměstského vlaku a míříme na letiště Gatwick

10.58
Vysedáme na zastávce Gatwick

12.50
Odlétáme z Londýna

15.10
Ubytováváme se v hotelu v centru Dublinu

17.10
Po společném opožděném obědě každý individuálně tráví svůj čas - máme dnes nekoncertní volno


 

 

BYE, BYE London...

nalétáno 1 772 km

Další zastávka: Cork (Irsko)


KONCERT SE KONÁ

The Button Factory-Music Centre
TEMPLE BAR
Curved Street,Dublin 2

 

Z Londýna vyjíždí vlaky... 
V Londýně do taxi s mapou  | Na zeleném ostrově

     Poslední ráno v Londýně. Je sice sobota ráno, ale nevíme, jak bude vypadat doprava. Letiště Gatwick, ze kterého odlétáme do Dublinu, je daleko. Rozhodujeme se pro taxi, která nás zavezou na jedno z vlakových nádraží a odtud na letiště pojedeme vlakem. Bude to zajímavější a hlavně jistější.
U klasického londýnského taxi si vedle řidiče nesednete - není na co - místo je pro zavazadlo. A ta, která se nevejdou si berete s sebou do kabiny.
Kde jsou ty doby, kdy všichni taxikáři v Londýně, než dostali licenci, museli dokázat při zkouš- ce, že znají všechny ulice. Nevím, nevím - včerejší taxikář, který nás vezl na koncert´by asi licenci nedostal. Zjevně byl zaskočený už při vyslovení adresy. Každou
červenou na křižovatce využíval ke studiu mapy a někdy to pro-táhl i do zelené. Nakonec svou stavovskou čest vzdal a zapnul na mobilu navigaci. Dojeli jsme včas.
 
       Asi to ale není nic proti historce, kterou zažil Jarek v Londýně před několika lety. Bylo to v noci a taxikář byl také mírně nervózní z názvu hotelu a ulice. Nejdříve také do mapy jen pokukoval, pak vytáhl mapu - knihu a nasadil brýle. Když po hodině jízdy nebyl stále v cíli, odhodil bezradně brýle a zanadával si: "I hate London !".
Samozřejmě, že většina taxi-kářů v Londýně zná své město dokonale a doveze vás, tam kam chcete. Tak hoši, díky za svezení.
Vlak nikam neuhne. Stačí jen nasednout do toho správného. To se nám podařilo. Přesto u
těch příměstských malinko pochybujete. Není moc času na rozmyšlenou, vlak zastaví ve stanici na dobu asi jako naše metro. Rychle tedy přesunout všechny kufry dovnitř a nasednout. Když nestihnete, další jeden nejdříve za půl hodinky. Kam se to hrabe na Těšín!
Michal nás ujišťuje, že máme dobrý směr - z okénka vidíme letadla, jak jdou na přistání.
     Let do Dublinu trvá necelou hodinku.

 
  Nedivím se, proč mají Irové národní barvu zelenou. Z výšky opravdu vypadá ostrov nádherně svěže. Malebný je pohled na na malá políčka. Kuba lakonicky poznamenává, že tako-vá malebná políčka jsme mohli mít
taky...
V Dublinu vystupujeme poprvé přímo na plochu letiště a napjatě zase čekáme, zda dojela heligonka, která se odbavovala jinde než my. Když se stříbrný kufr vynořil na pás, víme, že koncert zítra v Dublinu bude.
Na letišti nás čeká naše irská promotérka Radka Buchtová s manželem. Cestou rozebíráme život v Irsku. Je tady přibližně tak 14 tisíc Čechů. Vedle Slováků asi nejvíce Poláků - takřka půl milionu. Uvidíme, v jakém poměru bude publikum zítra namícháno.
Jestli budete někdy v Dublinu déle a zasteskne se vám po české kuchyni, zajděte do restaurace Czech In. Určitě vás nezklame, jako nás.

Tomáš Linhart

 

KEJKLÍŘI - píseň pro Londýn

PŘED ODJEZDEM z Londýna

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)