CORK

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  pondělí | 6.října 2008

následující den

Cork Live

6.10.2008
13°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

11.00
Odjíždíme od dublinského Palace Hotelu

14.20
Obědváme na jihu Irska v Piercetownu

18.10
Ubytováváme se v Corku

 

TISK

DENÍK
Jaromír Nohavica sklízí úspěchy na turné

NOVINKY.CZ
Nohavica v Londýně: Třeskot a vřava

 

 

BÍLÁ VLNA bílá omývá nám pláž...

nalétáno 1 772 km
autem 350 km

Další zastávka: Toronto (Kanada)


KONCERT SE KONÁ

Crane Lane Theatre
Phoenix street, City Centre

 

Cesta na jihozápad 
Ukaž mi, co jíš a já ti řeknu...  | Kameny a Mikiny

     V době původně plánovaného příletu do Corku - v 11 hodin dopoledne nasedáme v Dublinu před hotelem do auta Radky a Ro-mana Buchtových.
     Z okna auta toho bude vidět určitě více než z několika kilometrové výšky. Proplétáme se Dublinem a tak nám nějakou dobu trvá, než najedeme na silni-ci mířící na jihozápad. Dálnice vede zelenými poli, na kterých je plno černobílých krav. Je to zajímavé - projíždíte krajinou a marně hledáte zásadnější průmyslový důkaz civilizace.
     Pokouším se na mapě najít zajímavé lokality, které budeme míjet a bylo by škoda je minout. Bohužel zbytek osádky nesdílí stejný názor, a častuje mě a Janu, kteří sedíme před nimi posměšnou přezdívkou charakterizující předmět našeho zájmu: Kameny a Mikiny. V Michalovi vyvolává jméno asociaci na jeho muzikantskou minulost a snaží se upozornit na skupinu Mikroténové sáčky.
 
  Razantně je také odkázán do patřičných mezí. Muzikanti na cestách a zábava pro zkrácení chvíle by vydala na samostatný příspěvek. Bude určitě příležitost se k tématu ještě vrátit. Jarek prosazuje vypustit pauzu na oběd a zrychlit - v televizi je dnes fotbal Sparta - Slávie. Původně plánované dvě hodinky cesty se natahují. Přesto stavíme v malé vesničce Piercetown v hospůdce na oběd. Prostředí je venkovsky příjemné, ale dlouho vybíráme, jaké jídlo si dáme.
     Po přinesení jídel se rozvine debata nad irskou kuchyní. Není vlastně typická, vše je tak trochu odněkud převzaté. Jídla jsou obecně málo kořeněná a solená, což může být zdravé, ale na chuti to nepřidá. Roman, který v Irsku nějakou dobu kuchařil líčí historky, jak by Irové nepozřeli polévku s mastnými oky na hladině a jak si dávali ke guláši bramborovou kaši a guláš dochucovali lžícemi smetany.
 
 

Nakonec jsme relativně spokojeni jen já s Janou - dali jsme si Fish and Chips a stačilo jen přisolit. Chystali jsme se na něj už v Londýně a tak jsme využili příležitost. Tuším, že to ale také nebude původem irské...
     I přes Romanovo zkušené říze-ní auta se cesta natáhla z původně plánovaných 2 hodin na 6. Pravda je, že jsme trochu odbočili k pobřeží ve snaze kouknout se na moře a postupně se měnila k horšímu i kvalita silnic.
     Když jsme Jarkovi potvrdili, že fotbal díky hodinovému posunu začal již před hodinou a za okny začalo pršet dosáhla skepse v autě vrcholu. Zachraňovalo to aspoň částečně smskové zpravodajství z domova, jak si Slávie vede.
     I tentokrát všechno dobře dopadlo - po závěrečném jednosměrkovém kolotoči v Corku jsme zaparkovali u hotelu a Slávie porazila Spartu 4:1. Konec dobrý - všechno dobré.

Tomáš Linhart

 

RAGBY

BLÁZNIVÁ MARKÉTA -dublinský Temple Bar

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(
všechny fotogalerie najdete zde)