CORK

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  úterý | 7.října 2008 

následující den

Cork Live

7.10.2008
13°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York

TELEGRAF ROAD

10.10
Dopolední procházka deštivým Corkem

18.00
Zvuková zkouška v Crane Lane Theatre

20.10
Koncert

 

NAPIŠTE NÁM

Jsme na turné už týden. Čas velmi rychle ubíhá, ale přitom jsou dny natolik intenzivní, že nám připadá, že jsme vyjeli tak před 14 dny.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

 

PLAKÁTY u vstupu do Crane Lane Theatre v Corku

nalétáno 1 772 km
autem 350 km

Další zastávka: Toronto (Kanada)


KONCERT SE KONÁ

Crane Lane Theatre
Phoenix street, City Centre

 

Město rebelů 
Remorkér na rozloučenou | V-klub v Corku

     Cork si za svých 1500 let trvání vybudoval pověst jako "město rebelů", nejen svou snahou o nezávislost na Velké Británii, ale třeba i v nedávné historii otočení toku řeky a vybudováním města na ostrově. Zkrátka Corconiens chtějí vždy držet svůj osud ve svých rukou. Je to znát na chování i uvolněné atmosféře. Nic tu není zadarmo.
     Po několika slunečných dnech nás Cork přivítal trochu uplakaně a deštivě. Více než na procházky po ulicích se spíše hodí na návštěvu English Marketu. Najdete tu od pekařů, přes uzenáře, zelináře až po prodavače dětských kostýmů na karneval. S Janou procházím trh . potraviny jsou čerstvé, jak je vidět domácí a prodávající jsou hrdi na svoje produkty. Promotér dnešního koncertu Matej Barlok nám doporučuje ochutnat místní - údajně nejzdravější tmavé pivo na světě - Murphy's - neobsahuje žádné konzervační
látky. Domácí samolibě dodávají, že
  nejlépe chutná doma v Corku, protože po hrbolatých cestách do Dublinu ztrácí svou duši.:-) Nevím, co je na tom pravdy, ale pivo je opravdu dobré.
     Dnešní koncert se koná v prostoru nazvaném honosně Crane Lane Theatre. Je to několik menších sálků vzájemně propojených se zahrádkou v podloubí. Na večerní posezení jako dělaný. V největším sále s malý, nízkým pódiem jsou dnes stolečky vyklizeny  Jen tak se sem vejdou všichni zájemci o Jarkův koncert.
     Na zkoušce nám Jarek pro radost zahraje naši nepsanou hymnu na cestách - Remorkér. Je hlavně věnovaná Janě Linkové, se kterou se zítra dopoledne v Londýně při přestupu na letišti rozloučíme.
     Už po příchodu prvních diváků je jasné, že dnešní koncert bude zase trochu jiný. Publikum většinou ve věku kolem 30 let už ví, co je to život. Přišli sem na jih Irska a pracují tu v hotelích, ve firmách. I oni vědí, že nic tu není zadarmo - jsou hrdí na to, co
    
  dokázali a rádi se dívají zpříma. Povídám si z některými z nich - říkají mi, že se možná někomu Irové nemusí zdát krásní na první pohled, ale uvnitř je to jiné. Nic se tu neřeší jako doma a všechno funguje přímo.
     Koncert mi trochu připomínal folkové klubové koncerty z osmdesátých let. První řady si ohleduplně sedly na zem pod pódium, zbytek sálu naplnil vstoje zbytek prostoru. \Mezi tím si stavují v několika z barů pro pivo. Se stejným ohle- dem se pak zase vracejí a zpívají, užívají si to. Ráno se jde do práce, ale teď je přece výjimečný večer.
     Někteří z týmu ještě posedíme, atmosféra je příjemná, na jevišti asi po dvou hodinách Jarka vystřídala místní kapela. Z nedalekého Cobh se odplou-valo za Velkou loži za štěstím, třeba i v Titanicu...
     Až mě zítra ráno v pět...budík probudí... (snad).

Tomáš Linhart

 

REMORKÉR -zvuková zkouška

OSTRAVA - ukázka z koncertu v Corku

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(
všechny fotogalerie najdete zde)


POZDRAVY Z DOMŮ - CORK