TORONTO

JAREK NOHAVICA ON THE ROAD 2008

předchozí den

  čtvrtek | 9.října 2008 

následující den

Toronto Live

9.10. 2008
20°C

Londýn Londýn Londýn Dublin Cork Cork Toronto Toronto Toronto Chicago Dublin Chicago Washington Washington Denver Denver Denver DEnver - Las Vegas Los Angeles Los Angeles San Francisco San Francisco New York
TELEGRAF ROAD

6.30 - 11.00
Aktualizace webu, každý se sám připravujeme na večerní koncert

11.00 - 15.00
Kuba připravuje aparaturu na večer

15.00
Odjezd do Ukrajinského kulturního centra

15.50 - 16.40
Zvuková zkouška

20.15
Začíná koncert

 

Napište nám...

Jsme na turné už týden. Čas velmi rychle ubíhá, ale přitom jsou dny natolik intenzivní, že nám připadá, že jsme vyjeli tak před 14 dny.
Ano, přiznáváme, stýská se nám. Tak jestli chcete, budeme rádi, když nám napíšete: webmaster@nohavica.cz

 

POLSKI KĄCIK

niektóre przetłumaczone sprawozdania z trasy i koncertów

PODPIS po třech letech

nalétáno 8 071 km
autem 350 km

Další zastávka: Chicago (USA)


KONCERT SE KONÁ

Ukrainian Cultural Centre
83 Christie Street

Indiánské léto 
Když padá listí z javorů

     Martin, když nás včera vezl v deštivém, mlhavém odpoledni říkal, že ráno bude sluníčko. Moc jsme mu nevěřili - počasí ani nálada z čerstvých zkušeností na letišti tomu neodpovídala.
    Měl pravdu - ráno po mracích ani památky a opravdu jasno. Kuba vyráží před polednem opět do centra Toronta připravit s Martinem věci na koncert. Je třeba vypůjčit veškerou aparaturu z půjčovny a ozvučit sál Ukrajinského kulturního centra. Vypadá to asi tak, že jdete mezi regály nacpanými technikou a jen ukazujete, co si chcete půjčit. Musíte na to být ovšem předem připraveni, abyste neztráceli čas tápáním. A to Kuba jako správný profík je. Je třeba si vždy poradit za každou cenu.
     Příkladem jsou i hodiny, které jsou třeba na pódiu. Jarek se podle nich orientuje, kolik rámcově zbývá do konce koncertu. Žádné jsme s sebou nevezli, a tak Kuba
  koupil hodiny v Londýně. Display je přehledný, dobře viditelný. Má to však jeden háček - hodiny nejsou na baterky. Ve fotogalerii najdete, jak to Kuba vyřešil slepením příslušného počtu tužkových baterek. Pokud vás překvapuje přelepená střední část displeje, tak to byla rušící blikající vteřinovka...
     Kolem třetí hodiny jedeme s Jarkem a Michalem na zvukovou zkoušku taxíkem. Když taxikář vytáhl na červené mapu, jen jsme všichni tři po sobě podívali a začali se smát. :-).
     Odpoledne je krásné a slunečné. Ale najednou, jako když mávnete proutkem a ze stromů na ulicích začíná občas padat žluté listí, po kterém včera nebylo ani památky. Začíná babí léto, nebo spíše indiánské?
        Večerní koncert se liší od anglických a irských a je více podobný těm u nás doma.
 
  Trochu je to tím, že je kompletně k sezení, trochu i o něco starším publikem než třeba v Londýně. Nálada je však stejná, stejně srdečná. Publikum nechce Jarka pustit z pódia. Většina z nich tu byla před třemi lety - někteří chtějí pozdravit, vyfotografovat se nebo autogram. Jsem svědkem dvou kuriózních autogramů - jeden přímo na kytaru, druhý na kalhoty, kde se již vyjímá autogram s datem 2005.
     Vracíme se z koncertu po highway vedoucí downtownem. Vysoké budovy svítí nejrůznějšími barvami, kterým dominuje osvělená CN Tower. Všímám si, že semafory jsou tu až za křižovatkou. Zpočátku mi to připadá zvláštní, ale nakonec  dávám za pravdu, že je to praktičtější - jsou vidět z dálky a když vyhlížíte zelenou, nikdy vás nebolí za krkem.

Tomáš Linhart
 

POZDRAV kanadského soba

V LETADLE Praha - Montreal

KLIKNUTÍM na foto spustíte fotogalerii
(všechny fotogalerie najdete zde)


POZDRAVY DOMŮ - TORONTO