pátek - 10. 4. 2015

následující den  

 

ON LINE ZPRAVODAJSTVÍ Z TURNÉ JAROMÍRA NOHAVICI VE ŠPANĚLSKU

 

BARCELONA

 

 

   

10. 4. 2015

18° C

 

Barcelona!

nalétáno 1 353 km

najeto 1 876 km

Koncert 11. 4. 2015 20 h
 

Barcelona podruhé

     Všechna dosavadní zpravodajství On the Road ze zahraničních turné Jarka Nohavici mám spojené s padajícím listí - to americké i evropské. Tentokrát je tomu jinak - i když se po pondělním velikonočním sněžení nechce věřit, že se blíží jaro. Kam ale míříme, tam bude určitě už tepleji - do jižních zemí, "kde se jedí banány a pije coca-cola" - do Španělska. V Barceloně i Madridu už Jarek jednou hrál, ale nikdy se nejednalo o sérii koncertů, navíc s Robertem a s vlastní technikou. Vyrážíme na cesty v šesti  (Jarek Nohavica, Jarkův kolega na jevišti - polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski, koncertní manažerka Jana Linková, mistr zvuku Jakub Lis, mistr světel Pavel Konečný a Tomáš Linhart - já budu připravovat toto zpravodajství) , ale naše cesty se protnou až v Barceloně.
    První vyrážejí Kuba s Pavlem ve středu dopoledne s velkým Fordem naloženým technikou. Ještě v Plzně však míří do servisu s prasklým výměníkem chlazení oleje. Doufejme, že mají svou dávku smůly vybranou, protože před sebou mají takřka 1900 km. Když ve Francii hledají v Besançonu a okolí ubytování,
   
projdou 17 hotelů a nakonec jsou nuceni přepsat v autě. Není to moc pohodlné a ani bezpečné.
     Když druhý den pokračují v cestě, Jarek už míří vlakem do Varšavy. Společně s Robertem poletí z Varšavy. Já s Janou máme odletět v 9 večer z Prahy. Oč větší je naše překvapení, když po příchodu na letiště zjistíme, že náš let byl zrušený. Nevěřícně se stavíme do fronty u naší letecké společnosti. Důvodem je stávka leteckých dispečerů ve Francii, kterou přelétáme. Jana okamžitě volá Jarka do Varšavy, Situace je podobná, pouze s tím rozdílem, že jejich let má zpoždění a nakonec odletí s tříhodinovým zpožděním a tak v půlnoci končící stávku nakonec minou. Bohužel náš let byl zrušený úplně a nejbližší zítřejší dopolední let je už obsazený. Nakonec kupujeme nové letenky u jiné společnosti na druhý den dopoledne v 11.25 hodin. Ráno mi překvapená Jana líčí, že při pokusu řešit reklamaci byla ubezpečena španělským dopravcem, že jsme odbaveni a už v Barceloně jsme! Bingo! Tomu se říká rozdvojení osobnosti.
     Ve dvě hodiny odpoledne jsme konečně s Janou ve slunečné Barceloně. Kuba s Robertem a Pavlem využívají

volný den k prohlídce města. Vydáváme se s Jarkem také na procházku.
      Barcelona je hlavním městem Katalánska a druhým největším městem Španělska. Dojdeme až ke gotické katedrále sv. Eulálie, kde vznikl nápad připravit pro vás malou soutěž. Každý den zveřejníme na tomto zpravodajství jednu fotografii, na které máte za úkol najít jednoho člena našeho týmu - dnes je to Jarek. Pokud se vám to podaří na všech soutěžních fotografiích, pošlete nám mailem najednou všechny fotografie se správnými výsledky. Budete zařazeni do slosování o dvě vstupenky na koncert.
     Navečer se konečně potkáváme všichni včetně Jany Duškové z našeho velvyslanectví v Madridu.
     Kluci líčí dnešní prohlídku města jako příjemnou záležitost včetně humorných historek z oběda, kdy Kuba vyjádřil spokojenost nad servírovaným jídlem slovy "vý-bor-ná". Číšník mu zjevně neporozuměl doslova a přinesl mu párátka...
     Večer je ve znamení nejen příjemného posezení při večeři, ale i doladění podrobností celého turné. Čekají nás 4 koncerty v různých částech Španělska s různým složením publika. Těšíme se. Buďte u toho s námi.

Tomáš Linhart

  Dnešní foto  Soutěž 1 :  Najdi Jarka